Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Ja gledao, ali nisam čuo da balansiranje točkova ima veze sa krivim diskovima.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Valjci koji se koriste za tehnicki pregled vozila do 3,5 tone se okreću brzinom od 6km/h i pri toj brzini se apsolutno ne može detektovati loša izbalansiranost točka. Ali krivi diskovi mogu jer dolazi do akcije i reakcije između diska i pločica a to se manifestuje podrhtavanjem ili ti poigrananjem pedale kočnice na kojoj se postavlja pedala koja upravo detektuje i meri silu na pedalu kočnice kao i silu koju vrši krivi disk na pločice a one preko klipa, ulja i glavnog kočionog cilindra vrši prisisak ali u kontra smeru.
 
Da li neko zna,
kada se radi izvoz kombajna u Makedoniju, da li prilikom transporta mora da se skida heder? U pitanju je kombajn Zmaj 135, radna širina hedera 3 m. Kažu mi da bi prešao preko granice mora heder da bude skinut.
 
Do 3m treba godisnja dozvola, preko 3m treba posebna i pratnja.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Da li neko zna,
kada se radi izvoz kombajna u Makedoniju, da li prilikom transporta mora da se skida heder? U pitanju je kombajn Zmaj 135, radna širina hedera 3 m. Kažu mi da bi prešao preko granice mora heder da bude skinut.
Do 3m ide bez pratnje,za 3,01i preko treba tehnička pratnja i malo više perpitetija na granici.Ovako do 3m prevozniku najlakše dozvola i gas.
 
Evo jedan info, može biti od koristi. Imam fergu 86 godište bez kabine i zadnjih desetak godina ga nisam registrovao zbog famoznog problema sa zašt. ramom, kojeg nemam, a bili su skupi pa još atesti za ram pa atest posle ugradnje... Izađe neki poziv Agencije za bezb. saobraćaja da se prijavi ko hoće , spremi dokumentaciju i pošalje, pa ako prođe, dobije zašt, ram sa sve atestom, kao i plaćeno atesiranje posle same ugradnje... Spremim ja to sve i pošaljem. Posle tri nedelje dobijem poziv da uplatim neku taksu od 900 dinara i potpišem neke izjave.. Sad čekam da vidim kako će se stvari dalje razvijati. Svojevremeno gledao neki oglas za ram sa kačketom i to još na preklop iz Mladenovca ali bilo dosta skupo, pa još atesti..
Sledeća informacija kad dobijem ram::traktor1::
Dao sam obećanje i evo ispunjavam ga.
Zvao me pre neki dan izvesni čovek iz Rume da mi kaže da mogu doći u Rumu da preuzmem ram. Juče otišao sa sinom i nekako ubacili u kola i odvezli u selo. Njega za uzeli kao neki distributivni centar za ovaj deo Srema, vidim ima na paleti još par komada, a kaže da je stiglo 4 palete takvih ramova. Sad sledi montiranje. Ram deluje kabasto, uslikaću ga kad odem u selo. Dobio i one šarafe a kaže da moram skinuti krila sa traktora pa onda montirati ram. Jedino što ću morati neku pločicu zavariti na vrhu da postavim rotaciono svetlo.
 
Zna li neko tačno do kog datuma sledeće godine je moguća registracija mehanizacije bez papira?
 
Mislim da je to i sad moguce...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prezubio sam.
Do kraja 2024 treba da ce moci.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
stigao ram pre nekih mesec dana,nesto jace

fora sto sada na preuzimanju istoga kazu sledece-nemojte zuriti sa postavljanjem istoga plan je da ide nova uredba u skupstinu tj zakon da se ukidaju ramovi

jebe lud zbunjenoga

mi resili dok ne posejemo psenicu nista ne radimo

svakako rekli nema rok postavljanja
 
Svuda u svetu ljudi rade sa traktorima bez kabine,pogotovo u americi...
Svuda u svetu ljudi koriste prednje utovarivače na traktorima, pogotovo u eu i americi opet...
Samo kod nas izmišljaju toplu vodu...
Ne da moram da skinem samo strelu,već moram da skinem i konzolu da bi traktor oterao na tehnički...
Budi bog s nama...
 
ovo je bilo samo pranje para

ram je golo sranje bukvalno

iz susednog sela covek ga kupio za nesto preko 30k dinara,pa su mu jos poslali pogresne srafove za uzengije(kratke) pa je i to morao kupovati

iskreno valjda vredi 15k
 
Nazad
Vrh