Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ja sam potvrdu dobio u februaru...treba mi jedna informacija, ako registrujem novo gazdinstvo na suprugu, zemlja bi išla na ugovor, da li sam u obavezi da uplaćujem PIO preko poljoprivrede na nju kao nosioca gazdinstva? Supruga nije u radnom odnosu.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ja sam nosilac PG , nisam u radnom odnosu ,ne placam pio i ne duze me da placam nista. I moj drugar takodje, a i jos par poznanika iz sela.
 
Poslednja izmena:
Zemlja mi se vodi na babu, a ja sam nosilac gazdinstva. Posto se vodimo na istoj adresi ne treba mi ni ugovor o zakupu i sl. Zdravstveno imam kao i svi nezaposleni.
 
A ako imas na sebi zemlju a nisi u radnom odnosu jel onda moras na pio?ako otvoris gazdinstvo samo za svoju zemlju

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ako imaš zemlju na svom imenu i nisi u radnom odnosu onda ideš u PIO, ako si uzeo u zakup zemlju i otvorio gazdinstvo ,neideš u PIO.
 
Ako imaš zemlju na svom imenu i nisi u radnom odnosu onda ideš u PIO, ako si uzeo u zakup zemlju i otvorio gazdinstvo ,neideš u PIO.
Odakle ti da je to baš tako?

To je rekla kazala. Kada bi otišao u Pio fond i to im rekao oni bi ti se smejali.


Imaš gazdinstvo sa zemljom u zakupu, osiguravaš se preko države kao "nezaposleno lice", zato jer se nisi prijavio da plaćaš sam sebi. Pazi to tako može dok te država ne uhvati (tj.dok ne ukrasti sisteme - kada ideš da overiš zdravstvenu knjižicu kao nezaposleno lice popunjavaš onaj papir i potpisuješ pod punom krivičnom odgovornošću da ne postoji drugi osnov da budeš osiguran zar ne? E pa taj drugi osnov ti je poljoprivreda. ) , posle toga će ti i gaće uzeti sa kamatom od dana kada si prvi put otvorio gazdinstvo.
 
Nema inspekcijske kontrole zato može i kod nas je puno selo biroaša a imaju po tri gazdinstva.
Kao i onih vlasnika sa zemljom a nisu u PIO.
Zakonska obaveze je da ako imaš više od 0,5 ha moraš u PIO ,e sad i država je svesna da je to suludo pa te niko ne tera,zao ministar trubi ta je taj "dug" paora prema državi prmašio 2 milijarde eura. Verovatno će se to rešiti nekim reprogramom i oprostom ali trenutno je na snazi zakon takav kakav je.
Moja žena je vlasnik 0,56 ha već 10 godina i sad 1.1 sedobrovoljno prijavila na PIO niko joj nije pravio problem za tih 10g.
 
Odakle ti da je to baš tako?

To je rekla kazala. Kada bi otišao u Pio fond i to im rekao oni bi ti se smejali.
Nemoj biti siguran da bi mu se baš smejali.
Kad je zakon o PIO napisan RPG nisu ni bila u zamislima tadašnjih zakonodavaca tako da je jedina zakonska obaveza da imaš više 0,5 ha u vlasništvu.
RPG nije zakonski uslov da moraš u PIO ,znaju oni to vrlo dobro nego se malo prave prosti.
 
Da li vi te vaše tvrdnje o PIO zaduženju možete da potvrdite nekim pisanim dokumentom?
Pre 5g sam prestao da radim, u socijalnom su mi rekli da ne moram da plaćam PIO nego samo zdravstveno, na mom imenu imam 5ha zemlje.
 
PIO I Zdravstveno ne možeš razdvojiti zar ne? Čim si prijavljen na zdravstvo, automatski ide i Pio. Bez obzira što ne plaća, dug je tu, stoji i gomila se sa kamatom.

Da li neko ko plaćanja "samo" Zdravstvrno dobija rešenje za zaduženje samo za zdravstveno? Da na rešenju ne piše iznos i za Pio? Čisto sumnjam.
 
Nazad
Vrh