Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Sigurno da pocinje u martu,samo pitanje kako ce da bude? Mozda princip kao i prosle godine ili ko zna kako,ali me cudi da jos nista nisu rekli.. Ima jos tri nedelje do marta,a nisam nista nasao da je bilo ko objavio..
 
Od 1marta moze da se dobije potvrda o aktivnom statusu ,obnova je automacka ko i prethodne godine a ko ima promene moze tokom cele godine ,zahtevi za subvencije po hektaru krajem marta
 
Pa sad mozes menjati setvenu strukturu a onda 1marta da podneses samo zahtev za subvencije

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ima li ko saznanja o ovome?

Što se tiče subvencija, poljoprivrednici će imati na raspolaganju iste subvencije kao do sada, s tim što će od ove godine i naredne dve biti podsticaja u saradnji sa Svetskom bankom gde će poljoprivrednici avansno dobijati podsticaje od kojih 50% će biti bespovratna sredstva, 40% povoljan kredit banaka i 10% učešća. Ova mera će početi da se primenjuje u martu.

Izvor: Agrosmart
 
Ima li ko saznanja o ovome?

Što se tiče subvencija, poljoprivrednici će imati na raspolaganju iste subvencije kao do sada, s tim što će od ove godine i naredne dve biti podsticaja u saradnji sa Svetskom bankom gde će poljoprivrednici avansno dobijati podsticaje od kojih 50% će biti bespovratna sredstva, 40% povoljan kredit banaka i 10% učešća. Ova mera će početi da se primenjuje u martu.

Izvor: Agrosmart

I mene zanima
 
A zahtevi za podsticaje u 2021 od 1 marta do 30 aprila i bice smanjeni sa 5200 na 4000 jbg dosta nam je i to

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ipak ove godine nemora se u trezor za osnovne podsticaje za biljnu proizvodnju,radice se kao prosle godine,bio danas u trezoru pa su mi tamo rekli a i poslao sam mail upravi pa mi isto odgovorili

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ipak ove godine nemora se u trezor za osnovne podsticaje za biljnu proizvodnju,radice se kao prosle godine,bio danas u trezoru pa su mi tamo rekli a i poslao sam mail upravi pa mi isto odgovorili

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Da li ovo znači da procedura ide kao što je u uputstvu ispod?

Изузетно у 2020. години, захтев за остваривање права на основне подстицаје подноси се Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде, на имејл адресу: uap.kabinet@minpolj.gov.rs достављањем следећих података о подносиоцу захтева:
1) име и презиме;
2) матични број;
3) број пољопривредног газдинства (БПГ).
Корисници који су остварили право на подстицаје у 2019. години, а до дана ступања на снагу овог правилника нису поднели захтев, право на основне подстицаје остварују тако што им се средства директно уплаћују на наменски рачун пољопривредног газдинства код пословне банке.
 
Ovo mi oni poslali
8a21cf99f9b8d001b98c28e0108d25ee.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Eto saša kaže da je danas odma dobio potvrdu, a predhodnih godina je bilo kad predaš zahtev posle x dana, 7 recimo..
Sad nemaju gužvu predpostavljam pa ide brže..
 
U S.Mitrovici se moralo čekati dok se direktor ne vrati sa pauze ili doručka, inače išlo dosta brzo. Ako je još i kafa bila, e onda je potrajalo.
 
Nazad
Vrh