Registracija poljoprivrednih gazdinstava

A sta da mi radimo koji osiguravamo useve kako da osiguram nesto sto nemam na primer na njivi posejano?Ja sam prosle godine imao i soju u setvenoj strukturi nije meni problem da slazem i da ostavim istu kulturu i ove godine ali kad na toj njivi osiguram kukuruz kako da dobijem povracaj onda sve moram da lazem.Glupost ziva svake godine se setvena struktura menjala jedno vreme su cak pravili problem kod nas ako ne menjas setvenu strukturu dve-tri godine za redom.
 
Kad sam predavao nije gunđala ,a rad sam da se raspravljam,ali je rekla da ću dobiti malo kasnije subvencije jer moraju da unesu moje promene.
 
Promena setvene strukture pocinje od 01.02. ja odem pocetkom februara i promenim setvenu strukturu i obavezno slikam tu setvenu strukturu jer zna de desiti da ona ne unese kako treba pa da se ne raspravljam pa onda pocetak marta udem da predam za subvencije. Ali mi nije jasno sta im je toliko bitna ta setvena struktura kad isplacuju po ha a ne po setvenoj strukturi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Tu ima neka nelogicnost oko setvene jer ako sada menjas i ako ti se nepodudaraju povrsine kuk/soje itd onda neces dobiti sve subvencije vec samo za ranije uneto. Nisam zapamtio tacno kako to radi, ali mi je metodologija sledeca da ne bi doslo da mi zakinu deo novaca.
1) Cim dobijem subvencije u tekucoj godini (npr sada 2020) odem i promenim setvenu na sledecu godinu (to bude 99% tacno jer imam u napred planiram plodored za 2-3g na svakoj parceli).
2) Sledece godine (npr 2021) kada predajem stanje stima jer sam unapred u papirima pripremio realno stanje.

Ovo je cista nonsens ali to tako vec par godina ide od kada je ukinuta prolecna obnova gazdinstava.
 
Ja čim dobijem subvencije, menjam setvenu strukturu da se slaže za ovu godinu i onda osiguravam useve. Jer kasnije kad predajem za subvencije za osiguranje mora da se slaže stanje na terenu. I tako svake godine...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
I ja tako radim,ali prosle godine kad sam predavao za osiguranje,nekoliko parcela se nisu poklapale sa polisom osiguranja i sluzbenik u trezoru mi daje tabelu i kaze mozes sad da izmanjas sve po polisi.
 
Prema ovome procedura kod njih je svuda drugačija. Po logici kako je ko shvatio. Pa ti sad budi pametan i udji im u trag.
 
Koje ludilo i nebuloze.Da li ste proveravali na knveb-u povrsine svojih parcela koje su upisane u liste nepokretnosti sa povrsinama koje su u registracijama?Zbog digitalizacije katastra izrade digitalnih skica i premera, dešava se da vam neku parcelu povećaju ili smanje za nekoliko m2.To je zapravo promena povrsine (u brojkama gledano) koju obradjujete koja moze da dovede do takvih sranja u obnovi gazdinstva da je to strašno.
 
Je l zna neko email na koji se salje zahtev za ostvarivanje prava na osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji u 2020 godini ?
 
Jel to znaci da ne treba da se ide da se radi obnova ko nije do sad. Kod nas je praksa kad radis obnovu popunjavas i zahtev, neznam nikog da je jednom isao da obnovi pa posle drugi put da preda zahtev, to je malo van pameti da dva puta cekas u redu..
I da li uopste sad rade tamo obnovu registracije il su zatvoreni?
 
Jedno brzinsko, dali može da se radi isplata gotovine sa namenskog računa poljoprivrednog gazdinstva, čiji je nosilac preduzetnik?
Ili mora prenos na tekući pa tek onda isplata.
 
Ljudi jel zna neko gde se vadi onaj izvod o biljnoj strukturi(treba mi za ugovor sa hladnjačom). Pre par dana sam registrovao domaćinstvo samo su mi rešenje dali na to sam zaboravio. Jel se ide u upravu za agrarna plaćanja ili negde drugde? Pitam za Beograd (Zvezdara).
 
Nazad
Vrh