Regent plug

  • Začetnik teme zemljoradnik
  • Datum pokretanja
20546179.jpg
[/IMG]Meni se cini da ovo nije dobro....:sta: delim misljanje sa spasoje.
 
Bolje je nego što je bilo.Da li su ti delovi pravljeni po uzorku ili su iz originala?
Delovi su pravljeni po uzorku na stare delove samo su malo povečani na mjestima gdje su stari bili potrošeni..

Meni izgleda kriv taj plug daj boze da gresim...
Eh,ovo nisam prije ni gledao,sad i mene malo buni:sta:
Ako je greška samo u ovom špicu na lemešu što ne stoji kao i prvi,to je moguče pošto je na rupe pa onda mi je možda pobegao kad sam ga stegnuo sa šrafima pa ne stoji isto kao i na prvom lemešu..
Na oko kad se plug uživo gleda nigdje ne izgleda motan,budem sutra zaslikao kad ga skompletiram kompletno i sve dotegnem kako treba..
 
Lako ćeš proveriti da li je motan. Jednostavno izmeriš rastojanja između istih tačaka na svakoj brazdi, i ona moraju biti ista. Npr. prvo izmeriš rastojanje između krajeva raonika, pa potom rastojanje između špiceva raonika. A možeš uzeti i neku tačku na daski, pa izmeriti rastojanje između prve i druge brazde... I ta rastojanja moraju biti ista, ako nisu neka je glava zavrnuta i to je onda situacija kao na slici sa ovim ucrtanim (neparalelnim) linijama.
 
Lako ćeš proveriti da li je motan. Jednostavno izmeriš rastojanja između istih tačaka na svakoj brazdi, i ona moraju biti ista. Npr. prvo izmeriš rastojanje između krajeva raonika, pa potom rastojanje između špiceva raonika. A možeš uzeti i neku tačku na daski, pa izmeriti rastojanje između prve i druge brazde... I ta rastojanja moraju biti ista, ako nisu neka je glava zavrnuta i to je onda situacija kao na slici sa ovim ucrtanim (neparalelnim) linijama.
Provijerio sam ovu tehniku na plugu:osmeh:
Mjerio sam na par mjesta,i svugdje su bile iste mjere,sutra ču se još detaljnije time pozabavit..
 
Mene takođe čeka zamena plazeva i raonika na Regentu Pluto 4.Po uzorku neću jer nisam zadovoljan kvalitetom izrade a moraće delovi iz originala.
 
Meni zbog toga jer radim malo zemlje je ispadne jeftinije kupiti ove kako ti kažeš rađene po uzorku ali kako dosta ispomažem bratu znam da je on probao te rađene kod nas (i obične i samoštreće) ali mu se pokazalo da ga original dođe jeftinije mada je startu skuplji. Ne znam kako je kod vas ali kod nas uvoznik "dere" s cijenom tako da nam se isplati ići po njih u austriju, no meni je najbliža trgovina u austriji 97 km ali idemo radije u drugu trgovinu koja je nekih 50 km dalje jer i ovaj bliži koristi to što je bilizu nama te što govori neku "mješavinu ex yu" jezika pa i on dere na marži. na ovim linkovima što sam dao huriliju možeš vidjeti kakve su cijene u ausriji te ako ništa drugo barem usporediti s ovima kod vas

http://poljoinfo.com/showthread.php?384-Regent-plug&p=645372&viewfull=1#post645372

katalog rez. dijelova za regenta imaš ovdje

http://www.scribd.com/doc/125693823/Regent-Katalog-Dijelova

htio sam ga ugraditi tu već prije ali izgleda da vBulletin ne podržava taj tip datotetka
 
Danas potegnuti svi šrafi na plugu i još jednom sam mjerio kako je rekao član @dukej i mjere se poklapaju na svim mjestima,tak da mislim da nebi smio plug biti "kriv"

Ovako izgleda sastrane:
20559346.jpg
 
Šta si ovo sjeko nazad .Jesil nešto ispravljao??? Fino igleda sada,odavde sa strane.Zar nisu mogli plazovi doći duži tj ispod daske i raonika pa da malo podupiru i to bi bilo još jače??
 
Šta si ovo sjeko nazad .Jesil nešto ispravljao??? Fino igleda sada,odavde sa strane.Zar nisu mogli plazovi doći duži tj ispod daske i raonika pa da malo podupiru i to bi bilo još jače??
Ma tu nazad bio švasan neki bezvezni nosač za kotač,koji nikako nije izgledao pa sam sve odrezao dolje:
20503396.jpg


Kako sam gledao po plugovima mislim da bi u pravilu plaz morao bit malo u zraku kad plug sjedne na špicu,jer bi drugačije bio otežan ulazak pluga u zemlju,pa sam se po tome ravnao..Sad plaz stoji 3cm ispod nosača brazde..
 
Dobro je što je plaz kraći u odnosu na dasku i špic raonika.Ne bi hteo u zemlju odnosno išla bi jedna brazda a druga ne.To je problem kod IMT plugova jer naši stručnjaci koji proizvode delove za plugove prave po svom nahođenju a posle muke Indijanske.
 
Mislim da je Spasoje mislio na dužinu plazova u vodoravnom pravcu, a ne u vertikalnom.
 
Sedi 5 ......:ppozdrav:Imam 5-6 plugova i ni u jednoga nema 3 prsta između plaza i daske.
 
Moje misljenje je da ovo obelezeno, ovi spicevi nebi trebali ovako da izgledaju, jer bi tu dolazilo do zapinjanja. Drugu sliku sam stavio kao primer kako bi to trebalo biti. Da ne ispadnem kao Ivica, ovu drugu sliku sam nasao tu na forumu.
--------------
20559346.jpg
9fwqbp.jpg
 
Nazad
Vrh