Regent plug

  • Začetnik teme zemljoradnik
  • Datum pokretanja
Ima li neko ovakvog Regenta i kako se pokazao ?

fotografija0609.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija0459.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija0605.jpg
 
imam ja takav dvobrazni i jako lepo zaorava bilje ostatke i lako se vuce,a vec su kolege koje ga imaju spominjali da na cetvorobraznim je problem ta osovina i da hoce da pukne.
Evo i koja slika iz oranja.

dsc03979.jpg

Ovaj plug je za brzo oranje,oko 8km/h,neznam zašto ali kad orem polako 2-3km/h,nemože mi ljepo slagat brazde..U oranju se uvijek vide 2 po 2 brazde..Probao sam ga svakako štelat ali uvijek se vidi taj prelaz..
Kad orem malo brže onda jako ljepo radi,ali u sporom oranju nisam zadovoljan..
 
Po mome zapažanju neka optimalna brzina u oranju treba da se kreće od 7-8km/h, ja vučem vogele l950/3 u 3 brzini sa reduktorom u zecu i tad ide oko 7- 7,2km/h (kad je teže oranje) a u 5-toj brzini sa reduktorom u kornjači i tad ide 7,5-7,8km/h (kad su normalni uslovi za oranje) a dubina od 25-27cm, inače radni zahvat glave 35cm.
 
Ljudi gde se moze kupiti dobar regent obrtac trobrazni ili ako neko ima za prodaju moze na P.P.....
 
Poslednja izmena:
@savato
nije tajna 600e placen nova dva raonika oko 7000din dva deflektora oko 6000din povisenje na zadnjem plazau 1500din nalepnice 700din farba osnovna + zavrsna 1500din cetiri macija oka 200din,dodatna ulaganja oko 17000din. Nije mi zao ni dinara koji sam dao za njega i ulozio,lepo radi lako se vuce .
 
Nazad
Vrh