Regent plug

  • Začetnik teme zemljoradnik
  • Datum pokretanja
gde da nadjem raonike za regent obrtac 3x30, mislim da je saturn, imaju samo dve rupe.
 
Maticu pozdrav..jel mi mozes reci gde si kupovao daske za regenta?ja imam 4 brazde regenta obrtaca..i vucice ga johan deere 4630..cime ti vuces?posto sam video u temi da i ti imas jd 4630 sa manjim motorom?
 
Ja sam sa imt 560 probao da orem sa regent pluto 35 i mogu reci da se za nekih 20 tak procenata lakse vuce nego imt 757.2 stim sto je regent imao jos pretpluznjake. Plug jako lepo ore i slaze brazdu. Evo jedna slika pluga.Inace plug je od mog drugara tj. kolege Rastinca025
2yzelwk.jpg
Ako nije problem trebao bi malo više slika od ovog pluga.
Najviše me zanima kak je složen kotač,kak stoji plaz prednje i zadnja brazde i par slika kompletnog pluga..I ako možda znate koji broj piše na lemešima to bi mi bilo jako važno jer izgleda da su na ovom mojem neki manji lemeši..
Postao sam vlasnik jednog takvog,ali je jako poderan pa treba sređivanje..
Hvala
 
Poslednja izmena:
za regenta ti sve ima ferenčak tak da se možeš njemu obratiti, samo moraš znati model pluga.
 
@Hurli xa86 imas na mom profilu 5-6 slika od mog pluga koji je indentican kao ovaj samo ovaj ima tocak,a lemese sam uzimao hudjikove rekao sam da mi treba za regenta 3 rupe sa izmenjivim vrhom komad je bio oko 3700ako se dobro secam.
 
@Hurli xa86 imas na mom profilu 5-6 slika od mog pluga koji je indentican kao ovaj samo ovaj ima tocak,a lemese sam uzimao hudjikove rekao sam da mi treba za regenta 3 rupe sa izmenjivim vrhom komad je bio oko 3700ako se dobro secam.
OK,budem pogledao..Ma zanima me samo dali su ovdje kod mene original lemeši,pošto se plug prodavao pod 12cola,a ja sam ga izmijerio da je 14cola,pa valjda ni sam vlasnik nije znao kakv plug ima..
za regenta ti sve ima ferenčak tak da se možeš njemu obratiti, samo moraš znati model pluga.
Hvala branko,zvao sam ali bez utisnutog broja koji piše na svakom djelu pluga nečeju ništa reč prek telefona..Valjda da odem tamo bi se otvarali katalogi i tražili točno kaj treba,prek telefona nisu uopče djelovali zainteresirani..


Evo pogledao sam slike od pluga,i primjetio sam da vaš ima drugačiju koljenastu osovinu gdje se kopča,kod mene je drugačija..
Evo slike pluga,:
20503394.jpg


20503396.jpg


Plug je dosta poderan,al takav sam i tražio,zato ga želim sredit da bude u originalnom stanju.
 
@Hurli xa86 jeste dosta poderan al se to da srediti,jeste drugacija je kolenasta,i drugaciji su pretpluznajci. Trebao bi grudi raonike i plazove obavezno menjat,a ni donji delovi daske nisu sjajni. Procitaj koje su ti oznake daske? Deluju kao da su ko na mom plugu,moje su ws353 ja sam stavljao nove raonike i dadatak-povisenje na zadnjem plazu koji me je izasao 12e,a stavicu ti da vidis kako izgleda tocak na kumovom regentu.

 
Raonike i ove "grudi" daske ču svakako stavit druge,raonike ču probat nač original a te "grudi" ču dat izradit pošto je a zadnjoj brazdi još ko nov taj dio pa budem po njemu dao izradit 2 nova,naravno ako če se dat to napravit s nekog malo boljeg materijala da ne bude obično željezo..I da predplužnjaci nisu original,kupljen je bez njih a ove sam ja imao doma pa sam stavio gore da vidim kak če stajat..Sad je premokro da bi isprobao plug u radu..
Isto tako i plaz ču dat izrezat,a daske ču za sad pokrpat gdje su najlošije a ako se plug pokaže dobar budem stavio nove..
 
@Hurli xa86 plug je za svaku pohvalu lako se vuce a nema tu nesto puno stelovanja oko njega samo finese doteras i jako lepo slaze i zaorava biljnje ostatke,naravno da ima pretpluznjak,ja sam na moj jos stavljao deflektore (pera-peraja) i zajedno super rade u kombinacije sa pretpluznajcima samo trazi dosta zemlje tj dubinu da bi i jedno i drugo radilo kao treba. Raonike mozes naci u zastupnistvu za regent ali oni su ti oko 50-60e.
 
@Hurli xa86 plug je za svaku pohvalu lako se vuce a nema tu nesto puno stelovanja oko njega samo finese doteras i jako lepo slaze i zaorava biljnje ostatke,naravno da ima pretpluznjak,ja sam na moj jos stavljao deflektore (pera-peraja) i zajedno super rade u kombinacije sa pretpluznajcima samo trazi dosta zemlje tj dubinu da bi i jedno i drugo radilo kao treba. Raonike mozes naci u zastupnistvu za regent ali oni su ti oko 50-60e.
Zanima me ako možete izmijerit dužinu lemeša na plugu,znači od špice do zadnjeg dijela??
Kod mene je to oko 42cm,i lemeš mi ima 2 šrafa dali je to original tako??
Evo slika lemeša:
20505406.jpg

20505411.jpg


Kod mene na daskama piše isto WS 353 R...
 
Hurli xa 86 kod mene je gornja mera sto ide do daske 38cm a donji deo sto ide u zemlju 60cm od spica pa do kraja raonika, a od rupe do rupe ima 10.5-11cm evo iskoristio sam tvojku sliku da lakse vidis. Mislim da moraju pasovati kao sa moga jer ovi pasu na leoparda samo sto leopard ima 2 rupe kao kod tebe a ostalo je sve isto. Jel ti mas na kozlacu gde se kaci raonik 2 ili 3 rupe?


 
ovdje imaš neke dijelove za regenta i to s mjerama pa možeš usporediti sa svojima

http://www.oekoprofi.com/katalog%20shop/s.503-504.pdf

http://www.ersatzteilshop.at/Shop/m...&bigwareCsid=51e8f3d729a401b7baa1a78710ada3fd

R ti je oznaka za "desna" tj. rechts
Hvala,budem usporedio malo..

@žejko: 2 rupe su evo slike kak to izgleda:
20505690.jpg


Kod mene je ova donja mera na lemešu 42cm..Izgleda da kod mene nisu stavljeni original lemeši...Morat ču stavit duže lemeše jer su i meni ovi izgledali prekratki..
 
Hurli sad stvarno ni ja vise ne znam kod mene stoji ovako malo je duze od tvog i ima jos jedna rupa,mozda to i jeste 2x12!? Al opet iste su daske pa mi tu nesto nije jasno:sta:
opet sam se posluzio tvojom slikom i uporedio sa mojim kod mene je to duz nego kod tebe za nekoh 5 cm i tu je izbusena jos jedna rupa. Znam kad sam ja naruciovao raoniike za svoj,ponavljam isti su kao od leoparda jedino su mi oni jos jednu rupu izbusili tj tu trecu sto kod tebe nema na raoniku kao kod mene. Tako da mislim da ako budes narucivao slobodno mozes uzimati po uzorku na Leopardov lemes,ali proveri za svaki slucaj ako negde imas takv plug.
 
Gledo sam da nije možda odrezan taj dio kod mene,ali nije vidi se još malo zelene farbe gore tako da je i u originalu 2 rupe,ma nije ni problem navarit tu jedan komad da lemeš bude na 3 rupe al mislim da nema potrebe..:sta:
Nije 12 cola,14 je,izmijerio točno..

Sinula mi ideja da dadem izradit lemeše po uzorku ovog starog ali da zadnji kraj lemeša bude duži za 10-ak cm isto sa 2 rupe lemeš..Naravno od nekog poboljšanog materijala..Moralo bi biti jeftinije nego da idem original kupovat..
U mom kraju neznam nikoga da takav Regent ko moj da odem pogledati,ali par njih znam koji imaju okretač 2 brazde pa budem pogledao koliko rupa ima lemeš kod njih..
 
Stigli dijelovi :bravo:

Na lemeš sam dao izbušit 3 rupe,budem zavario jedan komad na nosač glave da idu 3 šrafa..Ovo je sad duži lemeš od starog pa je premalo da ga drže 2 šrafa samo..
Eto slika:
20546176.jpg


I nekaj sam zmontirao na plug da se vidi kak to stoji:
20546179.jpg


Da čujem mišljenja,kako vam to izgledA?
 
Nazad
Vrh