Recepture za spremanje koncentrata

Koliko kg ide u tonu hrane sanovog kocentrata protamino premium forte za svinje od 90kg?
 
Da li ima neko iskustvo da podeli sa jednopostotnim premiksima za tovljenike preko 70kg? Kakva je tu receptura od dodatnih komponenti? 0.5% soli, 0.5 do 1% dikalcijuma i 1% krede mi je rekao jedan kolega. Cujem ako je solidna mesaona da nema problema da se moze izmesati dovoljno. Takodje da li neko koristi ksilazu (ronozim wx?), koja je cena, koliko se stavlja, da li deluje?
 
Jedno laicko pitanje. Koja je razlika između psenicnih mekinja i stočnog brašna (od pšenice). Sem što mi brašno malo deluje sitnije.
 
Jedno laicko pitanje. Koja je razlika između psenicnih mekinja i stočnog brašna (od pšenice). Sem što mi brašno malo deluje sitnije.
Navodno u sastav pšeničnog stočnog brašna pored mekinja ulazi i sitno lomljeno pšenično zrno. Znaci trebalo bi malo manje proteina i celuloze naspram samih mekinja.
 
Gde si nasao psenicne mekinje?
Ja to nisam video 15+ godina.
Sve je sada stocno brasno.
Sa primesama stocne krede do 7-10 %.
Kako koji mlin zavalja i kako koja tura.
Psenica je 25 dinara,kreda 4 dinara kiligram.
Legalno se ubacuje kreda.Zato prasi vreca kao cement.
Ja takvo "stocno brasno" ne bih dao ni svinjama pred klanje,a kamoli prasicima...
 
Gde si nasao psenicne mekinje?
Ja to nisam video 15+ godina.
Sve je sada stocno brasno.
Sa primesama stocne krede do 7-10 %.
Kako koji mlin zavalja i kako koja tura.
Psenica je 25 dinara,kreda 4 dinara kiligram.
Legalno se ubacuje kreda.Zato prasi vreca kao cement.
Ja takvo "stocno brasno" ne bih dao ni svinjama pred klanje,a kamoli prasicima...
Kod nas da sameljes za brasno, dobijes i deo mekinja.
 
И да стављају креду она ништа не смета, то и јесте креда за исхрану стоке.
Кад узимате сточно брашно, квалитетније је и боље оне крупније.

Sent from my motorola one action using Tapatalk
 
Ne smeta zivotinjama.
Smeta sto je kreda 5-6 din/ kg,a stocno brasno 26-27 din /kg.
Proizvodjacu ne smeta,zar ne.Prodaje kredu po ceni stocnog brasna.
Kupcu smeta.
 
Imam prasad oko 20 kg, trenutno ih hranim sa Farm Commerc Groover-om, pa me zanima za dalji tov da li mogu da koristim cist bez prekrupe, ili da stavljam i prekrupu na S-1,S-2,S-3,do kraja tova ili treba da dodajem jos nesto uz to?
 
ako nastavis sa s1 onda ti ne treba prekrupa to ti je gotova hrana ,ali drzi ih jos malo na groveru barem do 25kg.
 
Nazad
Vrh