Recepture za spremanje koncentrata

Nisam nikad merio,
Kad krmaca ulazi u prasiliste,predhodno leglo ide na klanje,dakle stizu za nekih 150-165dana,prosek uvek preko 110kg... Znaci trebalo bi da je nekih 0,7-0,8 u proseku... do 30kg jedu starter-do 50grover i posle 16%do kraja tova.... U svakoj turi radim jedan boks ogled koliki je utrosak hrane i za sad sam zadovoljan
 
Da li je dobra ova receptura za tovljenike?
- 62kg kukuruza
- 13kg stočnog brašna
- 25kg imuno food
 
Da li je neko koristio Bankomove premikse. Vidim da su jeftiniji od Patent-a al opet neki kazu da su zadovoljni...
 
Ne znam kako kod vas ali kod mene u zadnje vreme Patent nešto ne valja, čujem i u okolnim selima se bune da nije kao pre, kod mene počela griža repova a sve isto pravim, pre mi se to nije dešavalo. Cene su im otišle gore za 8 din po kg (imuno food 20%)... Jel ima neko iskustvo sa Bafijevim 35% superom?
 
Ja hranim Patentom, sto superima, sto premiksima. Sada jednu turu sam poceo sa De Heus, oni imaju specifican miris za sve pare.
 
Krnac, kontaktiraj ih pa neka urade analizu premiksa. Koliko se sećam od svakog njihovog proizvoda čuvaju uzorak mesec dana (možda i duže) pa neka ih uporede. Inače, trenutno nemamo takvih problema a bilo je pre jedno dve godine. I to haaaooos sa griženjem! Pokušavali smo sve i svašta, i dok im nismo polomili zube dotle su se grizli.
 
Da ali znaš kad će oni priznati krivicu, nikad...
Tako sam i sa Sanom prošao pre dosta godina
 
Da li u kocentrat za tovljenike i za krmače može stavljati zajedno žito i stočno brašno ili dovoljno staviti samo žito?
 
Kakav moze biti negativan efekat tova svinja koncentratom za junad?
Zbog uree.
Razlika je poprilicna u ceni u istoj kategoroji proteina.
Tov od 25 kg pa navise.
Tov je amaterski,do 3-4 krmace.
 


Sojina sacma... 93rsd. Svasta je danas u prodaji. Puno pleve, ljuski suncokteta,gromuljica kao kamen tvrdo...
 
Nazad
Vrh