Recepture za spremanje koncentrata

Daj sta zbunjujete coveka.
Nema farmu,da mora da gadja protein 100%.
Kupio si energostart super Gebi sa 40 % proteina.
Umesas ga sa 40 kg kukuruza koje imas ili sa 30 kukuruza i tih granula sto ti ostalo.
Hranis obrocno,2 ili 3 puta na dan.
Manite se filozofije,nije raketna tehnologija gajenje prasica...
 
Koristi li ko gotov koncentrat za tov svinja? I ako koristi kakva su iskustva koji je dobar a nije preterano skup... Pošto imam kukuruza za još mesec dana..pa dok neskinem Ječam i pšenicu, moram sve kupovati... Ne dešava mi se to prvi put, tako je uvek, ali kukuruz ide gore soja skupa, premiksi, super... Kako se kreću cene koncetrata zavisno naravno od proteina?
 
Moji hrane sa Gebijem, ali do 30 kg, takvi idu u prodaju. Odlično se pokazao, već neko vrijeme hrane gotovim, iako imamo kukuruza dovoljno. Skuplji je nego da pravimo ali daje puno bolje rezultate nego kada se pravi kod kuće, tako da dođe na isto, a nema posla oko pravljenja.
 
Hranio sam i ja prasad, s gebijem, premium i grover... Dobar je... Ali nisam nikada tovljenike.. Bio sam juče u njihovoj logistici, dali bi mi i neki popust, pravi će mi nižu cenu jer bi uzeo jedno 3 tone za probu...pa da vidim kako idu... A cenu treba da mi jave.. A videću i de heus, patent...
 
Kazu ako hoces da potrosis dobre pare na dobru hranu da je to de heus. Ja samo premiks za tovljenike njihov koristim i za klasu je jaci od patentovog indy tov. Al je i cena jaca, patentov je 189 a de heus 202 zadnji put kad sam uzeo.
 
Kakav je Gebijev premiks 3% za tov svinja?
Danas dobio njihov flajer sa nekim cenama.
Premiks 3% za tov svinja je 131 din/kg. što je daleko ispod ostale konkurencije.
 
Могуће, али није реткост да уместо 3% мораш 4-4.5% да ставиш кад приметиш да нема прираста или неке друге појаве.
 
Nazad
Vrh