Recepture za spremanje koncentrata

nisam koristio pred starter nisu imali od patent co trazio sam da uzmem od Likra f25 ali je rok pri kraju ii nisam uzeo tako da trenutno nemam predstarter planira da ide sa F10 Likra do odlucenja a posle sa patent starter.
 
ja u petak skinuo, u subotu zamesao hranu sa 30%, eno ih zderu i ne bune se. to je izgleda kao i za novi kukuruz sto kazu da ne valja davati zivini mesec dana,moje zivinke jele odmah, ali je bio suv oko 12% vlage i nista im nije falilo
 
Prosli cetvrtak sam ovro jecam, od nedelje sam poceo da ga dajem svinjama i domacoj zivini, za sad nema problema. Nikad ranije nisam odmah davao posle zetve uvek odstoji neko vreme.
 
Koliko je najbolje napraviti odnos kukuruza i jecma,recimo na 50 kg smese za tov svinja?jel bi moglo ovako 25kg kukuruza 15kg jecma i 10kg supere za svinje,ili da se smanji jecam jos?Hvala unapred
 
Pozdrav!hranim svinje sa gebijevim superom 35(dopunska smjesa)ide ga 20 kg na 80 kg žitarica.stim da ja imam samo kukuruz pa mijesam 70 kg kukuruza(srota)-10 kg stocnog brašna i 20 kg tog supera!svinje napreduju ekstra,al me interesuje sta vi mislite jel to dobra hrana,da nebi na kraju imao masne svinje?prvi put tovim i to je za vlastite potrebe! Pozdrav
 
Kupljeni su na farmi,rasa je f1 pietren tako nekako...i mislim jos neka rasa,trorasni su kako mi vlasnik rece...pa neznam dal da dodam jecma uz kukuruz i stocno.ma da dobro napreduju...kad sam kupio bili su u prosjeku po 31 kg (12.04).sada imaju po 100 kg.
 
Interesuje me ako idem 25% sojine sacme u koncentrat za prasice, ako bi kupio soju u zrnu, da li da idem sa istim postotkom ili treba manje, da li je soja jaca od sacme?
Ako je negdje vec pisano o tome samo uputite gdje
 
Isti mu dođe vrag ali se mora voditi računa da bude ispoštovana temperature na kojoj se peče. Ako pretera sa vatrom onda bude "džaba ste krečili" a ako bude premala onda neće da bude dobro.
 
Kupljeni su na farmi,rasa je f1 pietren tako nekako...i mislim jos neka rasa,trorasni su kako mi vlasnik rece...pa neznam dal da dodam jecma uz kukuruz i stocno.ma da dobro napreduju...kad sam kupio bili su u prosjeku po 31 kg (12.04).sada imaju po 100 kg.

Ako dodas jecma ne bi smelo mnogo slalnine da bude... Ako su 100 kilase onda sad vec ide 15 kg gebijev ako dobro znam!? Umesto stocno je extra bilo psenica!
 
Nazad
Vrh