Recepture za spremanje koncentrata

za zoliku-mislis da ide 15 kg supera za sto kg gotove...?crni gruja-ma i nije mi toliko bitno sto su mogli imat vise...to je za moje potrebe,a do polovice jedanestog mjeseca trebali bi da imaju dobru kilazu.90 dana ih hranim.al kao sto reko i nije mi bitno to...pitao sam samo sta bi mogao dodat uz super,. Da neide sam kukuruz.lijep pozdrav
 
Citao sam recepture za spremanje ali nisam vidio da ima sta bi moglo uz taj super 35 da se doda.Zolika-dal bi valjalo da stavim npr. 50 kg kuruza,15 kg jecma,15 kg psenice,5 kg stocnog i 15 kg supera....?pozdrav
 
Ma sta ce ti tabela za to.24 x 8 ti je kukuruz 192 + 6x11 jecam 66 ukupno 258 + 10x35 je 350 ukupno 608/40kg dobijas 15,2% proteina.Znaci kilaza puta proteini + svaka komponenta i na kraju podelis sa ukupno dobijenom kilazom.
Kukuruz okruglo 8%,jecam 11% i super 35% proteina.Nadam se da sam bio jasan.Po istom principu izracunas i onu drugu.Al sto se opterecujes s matematikom.Tuci kako pise na dzaku i to je to.

izračunao sam da ima 16.3% proteina,ali ne razumem kako da dodam i podelim premix,kvasac,kostovit...?
 
Premiks i kostovit su ti bez proteina,a kvasac racunas kilaza X 50,tj procenat kvasca X50 i ubacis u celu cifru.Sve podelis sa 100,ako ti je racun za 100kg.

- - - - - - - - - -

Da dodam,da sam orjentaciono stavio 50,jel je otprilike to proteinska vrednost kvasca.U principu bi pravilnije bilo da se uzme procenat proteina koji pise na deklaraciji.Mada u ovoj drzavi i to ne mora biti tacno.:osmeh:
 
Da si ih hranio kako treba , izgurali bi preko 120 kg , pa ti sad vidi , hranis vec 100 dana ... moji tovljenici za to vreme imaju 130-145 kg

Imas dnevni prirast 1-1,1 kg/dnevo u proseku?!??

- - - - - - - - - -

za zoliku-mislis da ide 15 kg supera za sto kg gotove...?crni gruja-ma i nije mi toliko bitno sto su mogli imat vise...to je za moje potrebe,a do polovice jedanestog mjeseca trebali bi da imaju dobru kilazu.90 dana ih hranim.al kao sto reko i nije mi bitno to...pitao sam samo sta bi mogao dodat uz super,. Da neide sam kukuruz.lijep pozdrav

Neznam tacno ali mi se tako cini, nisam nasao recepturu, ja sam hranio sa gebi superom 37%. I ako dobro se secam 20kg onda jedinica, ako 15 onda dvojka izlazi.
 
Da li izgleda ili ne tako je kod mene ,prasad zadnje vreme sa ovim veprom sa 70 do 75 dana prosek 30 kg, sada sam ovog prvog ubacio u tov ,sada imaju po 45 kg a imaju 90 dana od prasenja ,,pa saberi ioduzmi , i ova tura ce da bude za anale
 
Receptura za prasiće do 30kg

kukuruz 40 kg
ječam 15 kg
s.sačma 15 kg
s.griz 10 kg
stočno brašno 12 kg
pivski kvasac 3 kg
kostovit 2 kg
premix 3% 3 kg

da li je u redu receptura i da li treba dodati soli,krede....?
 
Super koncentrat od kog proizvodjaca preporucujete, koji se pokazao kao najbolji? Ja sam pre koristio Zemunski super zeleni i bio je dobar, ali mislim da je opao kvalitet poslednjih godina.
 
Nazad
Vrh