Recepture za spremanje koncentrata

Od 60-70 kg ne zahteva toliko proteina, dobar rezultat si postigo jer su dobro krenuli (17).
Ali od 60-70 kg na vise, mnog proteina si potrosio dzabe. (moje misjenje)
 
Posto do sada nisam koristio koncentrate Patent CO, a vidim na njihovom sajtu da ima vise vrsta predstartera, startera, supera. Mozete li mi reci iz iskustva kojom kombinacijom predstartera i startera da pocnem?
 
Nema kombinacije. Kad su stari otprilike 15 dana krenes sa predstarterom. Kada ih zaljucis tj. odvojis od krmace krenes sa starterom do 30tak kg tezine, onda prelazis na grover pa posle kratkog vremena na super pan food. Ovaj zadnji je dopunska smesa i ide 20% u smesi. Sa njim mozes da mesas sva zrnasta hranjiva.
 
Pitanje za patentovce . Do sada nisam koristio njihov program ali od skora da trenutna situacija je da su na starteru 4% od pocetka ( nisam nasao desetku ) i sada su pred odbijanje i lepo napreduju . Sada sa cime mogu da ih odlucim bez obrocenja a da nema edema i proliva al da je isprobano .
 
Nastavi dalje sa starter 4% , dok ne predjes polako na grover,Ja sa ovom grupom prasica sam upravo tako postupio
 
Da, upravo tako, posto i sada vec jedu tu hranu ne sme biti problema ali nije na odmet preventivno dodati nesto protiv proliva, bar u pocetku:ppozdrav:
 
Prosla grupa je desetkovana od edema a nema sta hrana nije imala u sebi doduse pmx druge firme a nije bilo skroz po volji nakon odlucivanja pa sada duvam i u jogurt sto bi kazli :ppozdrav: . zato gledam siguricu
Nije meni problem obrocenje 15 stak dana nego sto se prasad izmuce u tom priodu pa ne "krenu" kako bi trebalo nakon privikavanja
 
Da, upravo tako, posto i sada vec jedu tu hranu ne sme biti problema ali nije na odmet preventivno dodati nesto protiv proliva, bar u pocetku:ppozdrav:

Ja stavljam 1 % zakiseljivaca Bolifor,i 2 % kvasca i nista 'preventivno' za proliv,jedino ubacim par saka susene kolubare prvih nekoliko dana ili cumura za rostilj
 
Znaci sa cetvorkom da dajem hranu po volji nakon odbijanja ?
Pisao sam vise puta .. kod odbica strgo voditi racuna prvih 5 dana .. a iko su bili na hrani . trenutan stres jer nisu kod krmace . nemaju mleka , davati im ne vise nego od 50 -100 gr .. kontrolisati kako jedu ali sve da polizu . .. i polako svakii dan po malo povecavati ali da sve pojedu od obroka do obroka ,, to je moj savet i nikad proliva nece da bude , nema slobodna volja (rizik je veliki) , a posle jao kuku meni sta da radim
 
Poslednja izmena:
Grujo 'leb te 'ebo ti kao da krades nekom racunar kad pises,svako drugo slovo masis a tek sto si nepovezan-sou.Polako,da te ceo svet razume.
 
Nazad
Vrh