Recepture za spremanje koncentrata

Kod mene , prosek prasadi zavisi od legla od 75 pa ide do 90 dana je 30 kg od pocetka do kraja idem sa 26% soje ili pola pola soja i sojina pogaca koja ima 41%prot.i 9%masti jedino sam uspeo prosle godine da imam na 65 danu 30 kg tako su bili jesni i brzo napredovali da nisam mogao da verujem... imam sada dve legla jedno mladje za 10 dana sutize ovo prvo .. videcu krajnji rezultat i obavestavam...pozz
 
Kod mene , prosek prasadi zavisi od legla od 75 pa ide do 90 dana je 30 kg od pocetka do kraja idem sa 26% soje ili pola pola soja i sojina pogaca koja ima 41%prot.i 9%masti jedino sam uspeo prosle godine da imam na 65 danu 30 kg tako su bili jesni i brzo napredovali da nisam mogao da verujem... imam sada dve legla jedno mladje za 10 dana sutize ovo prvo .. videcu krajnji rezultat i obavestavam...pozz

Tu sam i ja od prilike: sto ti kazes zavisi od ture! Kod tebe od 11-13 nedelja mora da bude prosek 30kg! Tako i kod mene!
Naj naj tura mi je bilo 32 prasadi (tri legla) na 10 nedelja tovario 20 kom sa 31,5kg ostali 12kom na 11 nedelja sa 29,8kg! Neznam dal cu nekad da ponovim :)
Ja dajem 23 kg soje 46% 3 kg zamena za ribje brasno 68% (ja mislim da je to samo naziv proizvoda u stvari je ribje brasno) i premix ISV.
Ti koji premix dajes? Pozz
 
Kod mene , prosek prasadi zavisi od legla od 75 pa ide do 90 dana je 30 kg od pocetka do kraja idem sa 26% soje ili pola pola soja i sojina pogaca koja ima 41%prot.i 9%masti jedino sam uspeo prosle godine da imam na 65 danu 30 kg tako su bili jesni i brzo napredovali da nisam mogao da verujem... imam sada dve legla jedno mladje za 10 dana sutize ovo prvo .. videcu krajnji rezultat i obavestavam...pozz
Do koliko kg hranis sa indi 10 i jel prelazis na onaj 4% i u kom periodu?
 
Može li neko da mi odgovori da li je KONCENTRAT= mešavina žitarica+ određeni vitamini+ proteini? a sta PREMIX ima u svom sastavu?
 
Koncentrat predstavlja samleveno zrno bilo koje žitarice ili uljarice ili semena neke druge biljke. Vrlo često se u praksi se pod koncentratom podrazumeva gotova smeša ili dopunska smeša, koje se proizvode u fabrikama ili u sopstvenim mešaonama. Koncentrat je i prekrupa zrna kukuruza ( doduše loš) i zrna bilo koje druge biljke. Često u razgovoru sa odgajivačima kada govorimo o ishrani pogotovu krava, kad ih pitam o koncentratu odmah mi kažu da njihove krave ne jedu koncentrat (misle fabrički) već neku prekrupu žitarica sa dodatkom najčešće suncokretove sačme. Onda im pokušam objasniti da je i to koncentrat kao i samo prekrupa kukuruza. Industrijske smeše imaju optimalan odnos hranljivih materija u sebi, koji se postiže kombinovanjem hraniva koja u sebi sadrže te sastojke. Najčešće se pažnja posvećuje proteinima, energiji, mineralima i vitaminima. Ali pored ovih postoji jako velik broj parametara koji je neophodno iskontrolisati. Premiks u svom sastavu ima nosač ( koji čini najveći deo premiksa) i mikroelemente ( cink, bakar, mangan, selen, molibden, gvožđe...) i vitamine ( A, D, E, komleks vitamina B...). Pored ovih neki premiksi sadrže još makroelemenata (kalcijum i fosfor najčešće) i razne aditive ( aminokiseline, enzime, arome, boje...).
 
Hvala prof. dr Seljak. A recite mi imate li kakav savet kako mi trebalo spremati hranu za npr svinje koje planiramo za ziminu?
Unapred zahvalan!
 
Prasadima dajem gotovu hranu LIRAMIX,koja se daje do 15kg,i u granulama je,sta davati posle tih granula kad dostignu 15kg?Davao bih neku dopunsku smesu koja se mesa sa kukruzom,da cujem vase predloge,hvala
 
Zdravo posto svi fale patent co pemikse danas sam uzeo pan mami 2,5% pan co starter 3.5% i pan co grover 3.5% interesira me ovaj starter 3.5% koj ide sa 23,5%sojne sacme dali da idem direkno sa 23,5% sojne sacme ili da pocnem sa nesto manje pa postepeno da idem do 23,5% i dali moze da dajem od 3 nedelje starosti.

- - - - - - - - - -

Zdravo posto svi fale patent co pemikse danas sam uzeo pan mami 2,5% pan co starter 3.5% i pan co grover 3.5% interesira me ovaj starter 3.5% koj ide sa 23,5%sojne sacme dali da idem direkno sa 23,5% sojne sacme ili da pocnem sa nesto manje pa postepeno da idem do 23,5% i dali moze da dajem od 3 nedelje starosti.
 
Nazad
Vrh