Recepture za spremanje koncentrata

Hteo sam bas da napisem za taj premiks,al sam se uzdrzao da se neki ne uvrede.:osmeh: To je mozda jedini premiks,koji moze da podnese tu kolicinu jecma.Imaju verziju za pilice gde zito moze u potpunosti da zameni kukuruz.Pilici inace ne podnose velike kolicine zita,a kamoli 100%.Ima u sebi sta vec ima.E sad koliko je to zdravo i prirodno je za razmisljanje.Ti si u svakom slucaju imao srece i nemojte se igrati sa takvim stvarima.:ppozdrav:
 
Dali je bolje da jecam bude meljen ranije recimo 5-6 dana pre nego ga staviti u koncentrat(zbog neke kiseline) ili ovo nije tacno
Prijatelju.Jedino u slucaju da je jecam tek ovrsen,dobro bi bilo ne mleti ga 7 dana da prevri,a sto se tice trenutne pripreme hrane,meljes sve istovremeno bez ikakvih problema i pravis hranu.

- - - - - - - - - -

Ima li neko iskustva sa ovim prozivođačem http://www.sanders.rs/?
Kod mene nema te hrane uopste u prodaji,tako da ti ne mogu reci nista o njoj.

- - - - - - - - - -

Ljudi moji.Jutros sam kupio SOJINU POGACU,pa zar je moguce da je 69 dinara? I to mi jos rece da ce cena jos ici uvis? Pa DOKLE?

- - - - - - - - - -

Sad sam se cuo sa drugom u Badovincima.Kod njega ima jos suncokretove sacme po staroj ceni od 32 dinara,ali ce vec sledeca isporuka koju bude dobio biti skuplja i to verovatno 34/35 dinara za kilogram.
 
Eeee lepi moj crni grujo ima nas svakakvih, ako sam znao nebih pitao ja mislim da ovaj forum i zbog toga i postoi da iskusnii poduce nas koji neznamo. HVALA svim dobronamernijim forumasima na iskrenim savetima
 
Poslednja izmena od urednika:
To sa jecmom ispod kombajna je moglo pre dve godine kad je jecam uglavnom bio bez zrna,bila samo oslja i posto je izgoreo na struku bio je maksimalno suv.Ja sam prosle godine dao svinjama greskom oko 20 % jecma starog 3-4 dana.Svinje teske oko 80 kg,par njih je dobilo temperaturu.
 
Koliko vam se pokazao tačan online kalkulator hranjivosti smese koji je više puta kačen u ovoj temi? Nešto računam pa mi ispada da mogu nekako da iskombinujem da smanjim količinu sojine (skupe) sačme a da nadomestim to suncokretovom sačmom i stočnim kvascom u smesi od 40-80
 
Поздрав колеге форумаши,имам питање у вези спремања смеше за тов свиња,наиме узео сам прасиће који су у просеку 15-17кг.Од хране имам кукуруз,јечам,црни овас и сточно брашно,раније сам правио мешавину од 40кг кукуруза,20кг јечма,5кг сточног,15кг соје,сунцокрет 4кг,луцерка пелетирана 4кг,премикс НУТРИПЛУС 3%...да ли ту нешто мењати и шта...да напоменен да сам кроз цео тов користио исту размеру....унапред хвала
 
Поздрав колеге форумаши,имам питање у вези спремања смеше за тов свиња,наиме узео сам прасиће који су у просеку 15-17кг.Од хране имам кукуруз,јечам,црни овас и сточно брашно,раније сам правио мешавину од 40кг кукуруза,20кг јечма,5кг сточног,15кг соје,сунцокрет 4кг,луцерка пелетирана 4кг,премикс НУТРИПЛУС 3%...да ли ту нешто мењати и шта...да напоменен да сам кроз цео тов користио исту размеру....унапред хвала


Pa jel ima taj nutriplus neku tablicu?

Takodje mislim da taj premiks od 3% sigurno ne moze za tako malu prasad
 
Управу сте узимао сам на почетку премикс 4% а после 3% али за остале компоненте је остала иста размера а не сећам се да ли има нека таблица ...и црни овас пре нисам имао,прошле године сам сејао једну парцелу кажу де је ''доста хранљив'' па не знам да ли да убацим и њега или не?
 
Ovih dana uzeo vreću od proizvođača sanders (što sam se raspitivao nekoliko stranica u nazad) Neki frišak kod nas na tržištu
na etiketi piše
mixi tov engrais 3%
Sastav: Natrijum chlorid, nosac, monokalcijum fosfat
Analiza: Kalcijum 23.0%; Natrijum 6.18%; Ukupan fosfor 1.88%; Lizin 5.5%; Metionin 0.32%
Dodaci
Vitamini: Vitamin A (E672) 200 000 UI/kg; Vitamin D3(E671) 33200 UI/kg; Vitamin E(3a700) (sci-rac-alfa-tokoferol acetat)667 UI/kg
Oligoelementi: Gvožđe (Fero-sulfat, monohidrat) (E1) 2360 mg/kg; Jod (kalcijum jodat, anhidrovani) (E2) 20.0 mg/kg; Bakar (sulfat bakra)(E4) 390 mg/kg; Mangan (Oksid mangana)(E5) 1310 mg/kg; Cing (cink oksid)(E6) 3310 mg/kg; Selen (natrijum selenit)(E:cool: 10.00 mg/kg
Aminokiseline: Treonin 7840 mg/kg
Poboljšava svarljivost: 3-fitaza EC 3.1.38 (4a1600) 16633 FTU/kg; Endo 1.4-betak-ksilanaze ec 3.2.1.8 (E1606) 348.6 IJ/kg
Napomena: Ulsed dodataka enzima Fitaze iz hranive se oslobađa dodatna količina fosfora.
Koristi se u hrani za životinje i sadrži više od 0.23% fosfora vezanog za phytin.
Bla bla blabalbalbl...
Zemlja porekla Francuska.
Uvoznik Sanders DOO Temerin, Ind. zona BB

Zamešao i napunio hranilice pa ću da vidim kako će ga jesti. Zanimljivo mi što nema uopšte nekog jakog mirisa kao što je to slučaj sa ostalim proizvođačima premiksa.
 
glasam uvek za patent co probao mnogo proizvodjača i na preporuku sa ovog foruma pre3-4 godine probao patent co i ostao pri njemu za sad odličan ako se ne pokvare
 
Nazad
Vrh