Recepture za spremanje koncentrata

Pre 6 meseci se u mom selu pojavila nova hrana pod nazivom LETINA.Fabrika je u Beceju.Kontaktirao sam i vlasnika i mogu reci da sam naisao na odlican prijem i razumevanje.Tek ovih dana sam presao na kompletnu ishranu iskljucivo sa ovom hranom,ali trenutno nemam malih prasica,koje ocekujem tek krajem februara,pa me zanima da li je vec neko koristio ovu hranu za uzgoj prasica,tacnije od samog razvitka legla ,i ako jeste kakvi su rezultati.Sto se tice hrane za uzgoj nazimiza,krmaca do prasenja i svinja u tovu preko 25 kg,veoma sam zadovoljan.Hvala unapred.
 
Pre 6 meseci se u mom selu pojavila nova hrana pod nazivom LETINA.Fabrika je u Beceju.Kontaktirao sam i vlasnika i mogu reci da sam naisao na odlican prijem i razumevanje.Tek ovih dana sam presao na kompletnu ishranu iskljucivo sa ovom hranom,ali trenutno nemam malih prasica,koje ocekujem tek krajem februara,pa me zanima da li je vec neko koristio ovu hranu za uzgoj prasica,tacnije od samog razvitka legla ,i ako jeste kakvi su rezultati.Sto se tice hrane za uzgoj nazimiza,krmaca do prasenja i svinja u tovu preko 25 kg,veoma sam zadovoljan.Hvala unapred.
Ratar Klenje
Ja svinje hranom samo gotovom hranom i veoma sam zadovoljan... Samo sto ja hranim stocnom hranom Tufegdzic iz Uzveca...
 
Po preporuci clana crni gruja hranim sa patent-co premiksima i prezadovoljan sam.
Neki prasici sa tri meseca su imali i preko 40 kg a pre toga sam hranio sa svim i svacim i bilo je i edemske i sta ne jos. Za sad samo patent-co i kvalitet i cena.
 
Pre nekoliko dana mi je stigla po 30 din, ali sada mislim da je skocila cena na 33 din...
I LETINA je jos uvek 30 din po kg,mislim na gotovu hranu 16% proteinsku,ali ja sebe jos uvek pronalazim u pravljenju hrane.Hocu reci da kupujem njihov 3% premiks,za svinje preko 25 kg kao i za suprasne krmace,a takodje i sojinu pogacu i suncokretovu sacmu,a ostalo je moje.Tu mislim na jecam,kukuruz i stocno brasno.Hocu da kazem da je cena izuzetno pristupacna a potrosnja kukuruza i jecma je izuzetno mala.Tacnije samo 59 kg kukuruza i jecma upotrebljavam na pripremu 100 kg hrane.Mora se priznati da s obzirom na umanjeni prinos zadnje dve godine,ovo je izizetno povoljno i mislim da je i dobro,s obzirom da sam za sada zadovoljan ovom hranom.

- - - - - - - - - -

Pre nekoliko dana mi je stigla po 30 din, ali sada mislim da je skocila cena na 33 din...
I kod mene ima Tufegdziceva radnja.Imas li predstavu koliko je njihova suncokretova i sojina sacma?
 
Daj Boze da je i dalje ta cena,s obzirom da je u drugim radnjama 34 do 36 dinara.Video sam u Dublju da je bio 32 ako nije stara cena.Mada ako ubacuju dosta ljuske,onda je moguce da je ta cena.Znas vec sta sve rade,jer im mi nismo bitni,vec samo konkurentnost njihove robe na trzistu sa cenom,a kvalitet im je u drugom planu,ili ja nebitan.

- - - - - - - - - -

Da.Brana drzi njihovu radnju.
 
Dali je bolje da jecam bude meljen ranije recimo 5-6 dana pre nego ga staviti u koncentrat(zbog neke kiseline) ili ovo nije tacno
 
Ja sam ga mleo odmah ispod kombajna i to u prosentu od 75% u smesi za svinje u tovu i nista im nije falilo, bili su exsta.
 
Davao sam 77% jecma, 10 posto sojinog griza, 10% suncokretove sacme i 3% inbergovog premixa, tadasnji MS3, sad ne znam kako se zove, posto su promenili nazive. Imao sam izvanredan prirst i konverziju, bez bilo kakvih nus pojava. Napominjem da sam takvu hranu poceo davati tovljenicima tek od 40-50 kg tezine.

- - - - - - - - - -

To nije bio experiment, vec drugog izbora nije bilo.
 
Nazad
Vrh