Recepture za spremanje koncentrata

a u mom kraju forsiraju njihovu soju samo tako,a polako su poceli i ostale proizvode,cale je jednom prilikom kupio njihov premix za telad,kad je otvorim ono samo jarma u dzaku...

Jel ima neko iskustva sa Lira Mix stocnom hranom iz Iriga
ili hrana produkt
 
Ja sam koristio njihovu sojinu sacmu i bio sam zadovoljan.Lepa ne sitno mlevena.Rezultati sa njom su bili zadovoljavajuci,a kod tova pilica se to lakse i primeti.Sto se tice Lira Miksa,drugar mi koristi za prasad i prezadovoljan je.Mene malko iritira mnoogo jak miris.Ako ga vozis u kolima zaboravi na mogucnost svezeg vazduha.Ne moze se auto izluftirati.:haha:
 
ljudi poceo sam davati bezkvasni nekakav stocni hleb krmacama i malo po malo nece vise da liznu koncetrat ni mix sa treberom ce polude za hlebom a sve mi sad doje oprasile se pre nedelju dana.Sta i kako da uradim da ih vratim na koncetrat zbog dojenja
 
U zadnjih 8 godina, hranimo iskljucivo sa Patent.co koncentratima, i nema greske, kako ni sa premiksima tako ni sa super smesama...svaka tura se zavrsava sa tri meseca u tovu, sa prosekom od 105-115kg a nekada i 120kg po tovljeniku. Odlicna koverzija hrane, 2.9kg za 1 kg prirasta...Jako dobar radman mesa,to tvrdim jer jako puno tovljenika prodajemo od kuce u polutkama. Pratili smo dve godine,da li ce rasa svinja uticati na mesnatost i dobili smo rezultat da nema apsolutno nikakav uticaj, zaista bez premca za sada.
 
U zadnjih 8 godina, hranimo iskljucivo sa Patent.co koncentratima, i nema greske, kako ni sa premiksima tako ni sa super smesama...svaka tura se zavrsava sa tri meseca u tovu, sa prosekom od 105-115kg a nekada i 120kg po tovljeniku. Odlicna koverzija hrane, 2.9kg za 1 kg prirasta...Jako dobar radman mesa,to tvrdim jer jako puno tovljenika prodajemo od kuce u polutkama. Pratili smo dve godine,da li ce rasa svinja uticati na mesnatost i dobili smo rezultat da nema apsolutno nikakav uticaj, zaista bez premca za sada.

Koji premix dajete,ja koristim indy premium,nisam davao one jeftinije ,zanima me kakvi su rezultati sa ostalim njihivim premixima pan tov i indy tov.
 
Ja konkretno hranim sa Indy tov premiksom, i rezultati su ti koje sam naveo. Hranio sam jedno vreme sa Super Pan Food smesom, u koju se dodaju samo kukuruz i zitarice i imao sam ne znatnu razliku u rezultatima. U toj Super Pan foood smesi,je sadrzana suncokretova sacma i sojin griz, i Pan tov premiks...opet ponavljam ne znatna je razlika bila, barem kod mene.
 
U ciju korist je bila razlika? Ja takodje hranim fudom 20 posto u smesi,mada ni on nije uvek isti makar po boji sto govori da nekad ima vise, a nekad manje sunc. sacme.
 
Ne znatna prednost u korist Indy tov-a, ali opet kazem bilo je tura koje sam iskljucivo hranio Pan food-om i najvise 100 dana do zavrsetka tova. Na to mislim da su prasad usla u proces tova sa prosekom od 25kg i za taj period ostvaren prosek od 105-110 kg.
 
Pozdrav svima. interesuje me vase misljenje o ovoj kombinaciji za tov svinja od 60kg do 100kg i koliko je ovakva receptura proteina i da li je pogodna za tov svinja? sojin griz 15kg, psenica 30kg, kukuruz(celi klip) 52kg i 3% premiks nultiplus. Hvala na odgovoru. :ppozdrav:
 
Receptura ti je jeftina,al slaba.Pogotovo zameram ceo klip.Ceo klip se daje kravama,tj bikovima, a ne svinjama.Moj ti je savet,da puno ne eksperimentises,vec doobro prelistas temu i izaberes jednu od vec proverenih receptura.
 
Prelistao sam temu ovih dana ali nisam nasao nista slicno primer sa 60% ili 70% psenice u konsetratu jer imam je vise na lageru pa bih je preradio preko tovljenika. Neznam da li je takva kombinacija moguca? posto je celi klip nepogodan za tov

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Hvala. Sama
 
Moguca je kombinacija sa toliko psenice,ali ne sa bilo kojim premiksom.Panto ima premikse,u cijim kombinacijama moze da se koristi samo psenica,bez kukuruza.To znam i po recepturama za pilice,koji tolike kolicine psenice mnogo teze podnose.Nadji njihov telefon na netu i pitaj ih licno.To ti je najbolje,da nebi bilo rekla kazala.
 
Pozdrav , počeo sam da koristim Panto proizvode, vidim i kod vas se koriste , kako ste zadovoljni?
Sad hranim sa njime nekih 2 mjeseca , i prezadovoljan sam , koristim večinom super koncetrate , predstarter je peletirani..do sad sam hranio sa Likrom nekih 7 godina , a prije sam isto više toga ispobavao..
inače imam farmu 45 krmača , sa godišnjom proizvodnjom cca 1000 odojaka
 
Probao sam Patent Co po nagovoru promotera, samo jednu turu (Indy) a uporedo sam radio Sano Premium i nemam sta lepo da kazem za pomenuti Patent Co, sto se tice genetike koju kako sam protumacio jedan od prethodnih postova, Patent Co nadomesti sve genetske nedostatke i dobijaju se isti rezultati sa razlicitom genetikom, mislim stvarno ljudi pisete svasta kao da ovu temu citaju uzgajivaci Nutrija a ne svinja. Svakom je svoj program najbolji ali malo objektivnosti da se nebi narusila elementarna logika.
 
Nestalo mi premixa za svinje, pa tek posle Bozica ce mi doneti oni sa kojima vec duze vreme saradjujem, pa sam kupio meni nepoznati premix FeedMix 3% Zabalj.Dali neko koristi i kakva su iskustva?
 
Feed Mix su kvalitetni proizvodi, sve naše najveće farme rade sa njima, jedino ih nema u maloprodaji. Inače kao sirovine koriste DSM , provereno. Moja iskustva su odlična.
 
Nazad
Vrh