Recepture za spremanje koncentrata

Molim za pomoć.
Svinje mi sad imaju oko 180kg.
Klat ćemo ih za otprilike mjesec i pol-dva, pa me zanima kako ih sada hraniti do klanja?
Od hrane imam pšenicu, crnu zob, ječam, kukuruz i konccentrat sa 40% proteina.
 
Imam veliku kolicinu ovasa ne mogu da ga prodam dali neko moze da mi kaze u kojoj kolicini mogu da ga koristim za ishranu svinja.
 
ovas dobro stoji sa proteinima koliko cujem. Cak sam i nacuo da je bolji od jecma.

- - - - - - - - - -

ovas dobro stoji sa proteinima koliko cujem. Cak sam i nacuo da je bolji od jecma.
 
Pricao sam juce da iskonpeziram oveas za sojnu sacmu i premiks dao sam ponudu, inace cena ovasa kod nas je 300 eur po ton.
 
Hteo sam da pitam nesto: uzeo sam 40kg kukuruz(840dinara); 5kg soje(460dinara); 8kg suncokret(480 dinara); imam apach psenicu imam i jecam uzeo sam stocnu kredu 3kg(36 dinara).... da li mogu od ovoga da napravim kvalitetan koncetrat da mi krave(dve) daju od 20-25litra dobijaju silazu i detelinu u obroke...
.:ppozdrav:?
 
Sve sto imas je super .. uzmi LACTARON on sa stavlja 10 gr na 1 litar sto znaci 300 gr x 150 din, patent .co, i dobijas vrhunski koncentrat.. samo imas dosta jeke cene nabavne , evo mojih .. kukuruz 16 din .suncokretova sacma 25 din. psenica 18 din .soja 46 din ..
 
uh, koliko sam informisan nema patent co u mom kraju...al dobro bice i od ovoga nesto...racunao sam ja ako pravim hvata mi se 21.36 koncentrat da imam kukuruz manje bi kostao ako sam dobro sabirao... a najjeftiniji koji sam video je od farmcomerca kosta 32dinara kg... a gebi ne dolazi u obzir njega nisam ni gledao,jer cim im dam tajkoncentrat odmah proliv pocinje i malterisanje zidova i prisutnih ...
 
Jel koristi neko SUPER PAN FOOD 20% proizvodjaca Patent co ?? Poceo sam da koristim u novom turnusu od pre 15-tak dana, pa me interesuje kakva su vam misljenja i iskustva sa njim.
 
ja juce otvorio silazu ekstra mirise i svinji lepo jedu stavljam nje 80 kg i 20 kg supera
 
kupio za krmace 4000 vekni nekog stocnog hleba 10 din kilo neujednacene vekne ali oko 3 kom u kilu.E jedu ga pa cepaju a dve koje su u drugoj prostoriji ni da pomirisu.kad se osusi ide mlevenje i mesanje sa kukuruzom za prasad.Koga zanima veca kolicina tog hleba ili na tone slanih stapica i mrvica od peciva po 10 din neka pise hocu da pomognem
 
Da li je cicak otrovan za svinje i zivinu? Evo slike dole, u mom kraju to zovu cicak(mozda se zove i drugacije? )
Ostavio sam zadnju prikolicu kukuruza u zrnu, ovrsenog sa njive, medjutim ima u tom kukuruzu po neki cicak, sad ne znam dal bih smeo da ga meljem za hranu svinjama?
 
Stočni grašak možeš da koristiš u ishrani ali ti nemože zameniti soju 100% pošto je malo goričast nerado ga konzumiraju po mom iskustvu maximalno 10% odnosno 10kg u 100 kg hrane i to u većem uzrastu od 50kg pa naviše naravno pričamo o sirovom grašku .
Farmer čičak kao i ostale travne semenke u 99% slučajeva su otrovne tako da treba izbegavati ali ako ga ima u malim količinama ne bi trebalo da pravi problem ja na krupari imam sito veličine gde još kukuruz propada a ono što je veće odstranim posle sipanja , a ako baš ima puno vredi ga propustiti kroz neko sito pre nego što ga lagerišeš .
 
Pokusacu da napravim neko sito, tj da improvizujem, pa prilikom sipanja u kos prekrupaca da se odstrane ti cickovi. To mi je najjednostavnije, a ujedno cu i videti koliko ih ima u kolicini.
 
Znači ništa bez soje.
Kod nas je problem što niko ne seje soju. Ja sam je sejao dve godine i imao sam velikih problema kao prvo da nađem kombajn ko će to da mi skine, pa zatim i termička obrada (pečenje). Koliko znam u okolini niko i nema ekstruder za soju, tako da sam primoran da je kupujem, a najniža cena sojine sačme kod nas je 82 din. po kilogramu. Kolika je cena kod vas?
 
Nazad
Vrh