Recepture za spremanje koncentrata

Cena je od 80 do 85 dinara. Ekstrudiranjem se dobija sojin griz, a njegov kvalitet mnogo zavisi od temperature pri kojoj se soja obradjuje.
 
imam kukuruz, beli ili zuti jecam, trotikal, koliko cega da stavim da to sameljem za svinje, otac stavlja 100kg kukuruz, 50 jecam, i 50 tritikal, i doda 2 dzakceta super plavi (smesa) .
 
Dva dzakceta to je verovatno po 10kg. Uzavisnosti koliki su ti svinji to mi je ipak slabo. Imam iste komponente i pravim kukuruz 50kg jecam 15 tritikal 15 patentov pan fud to jest dopunsku smesu 20kg
 
Time što im ukineš super u stvari napraviš to da ni ovo što si im dao ne iskoriste u potpunosti i prave više masti.
 
ja pravim po sopstvenoj recepturi 50kg kukuruza,jecam 20,tritikal 15,soja 10,sucokretova sacma 3,nutri plus 1,kostovit 1....
jel to dobro ili da menjam nesto,?time hranim prasice od nekih 15 kg,
 
To ti je jako slabo.Imas zitarica 85kg,a soje svega 10.Smanjuj zitarice i to jecam,il tritikal,a povecaj soju duplo.Mogao bi ubaciti i par kila stocnog kvasca.
Jos bolje bi bilo,s obzirom da su mali prasici,da stavis 10kg sojine sacme i 10 sojinog griza.
Savrseno bi bilo dodati i prelaka,tj mleka u prahu.
 
Sam pravim smešu za tov svinja,50kg kukuruza,10kg sojine sačme,25kg farmer(12% proteina),5kg deteline,kostomiks,premiks 3%.Da li treba još nešto da dodam ili pojačam u ishrani?
 
Ma to je suvise malo oko 13% treba ti jos 5-6kg soje,a i svakako do 100kg fali jos koje kilo(50+10+25+5+1+3=94-100=6??) ima manjka e to dopunis sa sojom.
 
dali je neko termicki obradjivao soju sa aparatom za przenje kafe,kapaciteta oko 50 kg,grejanje plin, a el. motor za mesanje. aj zdravo
 
dali je neko termicki obradjivao soju sa aparatom za przenje kafe,kapaciteta oko 50 kg,grejanje plin, a el. motor za mesanje. aj zdravo
Tesko je idealno isprziti da se eliminisu stetne materije. Dobice miris, a ostalo je znak pitanja.

- - - - - - - - - -

Sam pravim smešu za tov svinja,50kg kukuruza,10kg sojine sačme,25kg farmer(12% proteina),5kg deteline,kostomiks,premiks 3%.Da li treba još nešto da dodam ili pojačam u ishrani?
Taj koncentrat je sarena laza posto i njega kupujes umesto njega ubaci 15kg tritikala i jos 10kg sojine sacme i to ti je onda super smesa pokrivena i proteinama, a i vitaminima i mineralima. Tako bar znas tacno sta dajes, a ne neke sumnjive koncentrovane smese.
 
Tesko je idealno isprziti da se eliminisu stetne materije. Dobice miris, a ostalo je znak pitanja.- - - - - - - - - -Taj koncentrat je sarena laza posto i njega kupujes umesto njega ubaci 15kg tritikala i jos 10kg sojine sacme i to ti je onda super smesa pokrivena i proteinama, a i vitaminima i mineralima. Tako bar znas tacno sta dajes, a ne neke sumnjive koncentrovane smese.
Ako misliš na farmer,to je malo bogatije stočno brašno.U svakom slučaju,dodaću još sojine sačme.Hvala na savetu.
 
Bas me interesuje koja je cena tog koncetrata,sto rece kolega coci bolje tritikal ili ziti .jecam da se ubaci nego taj konceterat sa 12 posto proteina.
 
Nazad
Vrh