Recepture za spremanje koncentrata

Iskreno, na selu imam jedino Smederevac šporet i dosta drva iz šume.Drva nisu problem, Smederevac ne bi bio problem, jedino što nikada nisam to radio.Moliio bih Vas za savet, za jednog tovljenika, bez da sirovu soju extrudiram , koliko bi mi soje trebalo za tih 9-10meseci tovljenja, a da primenjujem tu metodu..da pečem soju tj. da je skuvam.

Možete li mi objasniti proces, jer od toga zavisi da li ću posejeti soju, ili ću završiti na stočnom ječmu i kukuruzu.Voleo bih da posejem soju,jer imam uslove,imam idealnu parcelu do 10ari, pored reke, vlažno preko cele godine..samo mi trebaju saveti kako da sve to odradim i pripremim da bih morao da koristim.
 
Poslednja izmena:
Svinje hranim ovako: 40kg kukuruza+10kg super (jabuka,ili neki drugi) i ostaci od hrane,da li je potrebno po vama dodati jos nesto i cega i koliko?Hvala
 
Kada tovljenici predju 120 kg i imaju dva meseca do klanja, da li ima svrhe koristiti premikse u kolicini u kojoj se koriste kada su u pravom tovu?
 
Iskreno, na selu imam jedino Smederevac šporet i dosta drva iz šume.Drva nisu problem, Smederevac ne bi bio problem, jedino što nikada nisam to radio.Moliio bih Vas za savet, za jednog tovljenika, bez da sirovu soju extrudiram , koliko bi mi soje trebalo za tih 9-10meseci tovljenja, a da primenjujem tu metodu..da pečem soju tj. da je skuvam.

Možete li mi objasniti proces, jer od toga zavisi da li ću posejeti soju, ili ću završiti za stočnom ječnu i kukuruzu.Voleo bih da posejem soju,jer imam uslove,imam idealnu parcelu do 10ari, pored reke, vlažno preko cele godine..samo mi trebaju saveti kako da sve to odradim i pripremim da bih morao da koristim.
Neznam koliko ti se isplati sejati soju na tako malu površinu ako nemaš sve svoje mašine kod nas neće da dođu za 30ari da urade kamoli za 10ari možda ti je isplativije kupiti sojine sačme jer dok sve poplaćaš da poseješ soju verovatno ćeš za te novce moći i kupiti gotov proizvod tj. sojinu sačmu jedino ako želiš da budeš siguran da je to 100% zdrav proizvod
 
To si u pravu, ovde je isto takva situacija,a komšija mi rekao da su ga jedne godine prevarili, nisu došli da mu požanju ječam i propalo mu.Sejao je na mojoj livadi od 80ari.Ta livada je ravna,ali u brdu.A za tih 10ari je druga parcela,pored asfalta, isto ravna kao tanjir, tako da im je verovatno uzgred i mislim da to ne bi bio problem.Cena sačme, prošle godine je bila 95din, a za cenu ove godine ću proveriti.Meni,za jednog tovljenika,mislim da više ne bi ni trebalo.
 
Hajde ako hoce neko nesto da predlozi.
Sutra mi stizu malci od 7 nedelja,gazda rece da su jeli sa materom koncentrovanu hranu.
Trebala bi mi receptura za komponente sto kod kuce imam.
Kukuruz,jecam,psenica i suncokret imam.
U okolini ima prodavnica gebi,farmcomerc,patent co i privatna mesaona.
Koje da kupim smese ili premixe,sta vi predlazete i od kojih firmi?
 
Patent co, broj jedan! Kkako preradjujes suncokret? dali ga przis u kucnoj radinosti
 
Da,kada smo skinuli sunc.sa njive,kod kuce sam ostavio oko 400kg sirovog zrna,przim ga i meljem sa kukuruzom.
 
To sam I mislio. Ne moras ih forsirati u pocetku sa suncokretom previse. Koja je cena prasica bila?
 
kupi dodatak amino s iz farmcomerc kuce, i prasici ima da jedu samo tako, :) inace za tov za sopstvenepotrebe koristim sve farmcomerc dodatke, onaj miris koji imaju tera prasice da rasturaju za hranom.... amino s zakon kao dodatak :)
jugi je napisao(la):
AMINO S 5%


Amino S – 5% je dobro izbalansirana vitaminsko mineralna predsmeša koja služi za pripremanje obroka za svinje u tovu.Sirovinski sastav: Vitamini, mikroelementi sulfati (Mn, Fe, Cu, Zn), natrijum selenit, kalijum jodid, monokalcijum fosfat, stočna kreda, stočna so, antioksidans, sintetičke amino kiseline, enzimi, arome i biljni nosač.No code has to be inserted here.
Prednosti korišćenja Amino S – 5%: Korišćenjem hrane pripremljene na ovaj način, uz dobre ambijentalne uslove mogući su sledeći proizvodni rezultati:
  • visok dnevni prirast, preko 850 g/dan;
  • nizak utrošak hrane od 2,8 – 3,0 kg hrane/kg prirasta;
  • dobro zdravstveno stanje tovljenika;
  • dobra mesnatost.
Pakovanje: vreće od 5 kg i 25 kg.
robert promasio sam kucu covek kod koga kupujemo drzi i farmcomerc i hrana produkt, evo poslao sam ti sliku kako izgleda dodatak, mi za svinje kupujemo sve kod njega a ja sam mislio da je od jedne kuce a on drzi dve, izvini :)


IZVINJAVAM SE SVIMA JAVNO PROMASIO SAM KUCU! moji kupuju kod jednog coveka a on drzi i hrana produkt i farmcomerc izvinjavamse jos jednom
 
Poslednja izmena:
Ja nisam čuo do sada da se suncokret prži kad se koristi za pravljenje koncentrata.
 
Šta mislite o ovoj recepturi za svinje preko 70 kg? Da li treba nešto povećati ili smanjiti?

Kukuruz 60 kg
Ječam 8 kg
Pšenica 7 kg
Sijina pogača 10 kg
Suncokretova sačma 6 kg
Stocno brasno 6
Gebi Seplament premix 3 kg
 
Nazad
Vrh