Recepture za spremanje koncentrata

Za meso treba proteiniii.Naj kvalitetnije zdravo hranjivo,bez nus pojava je soja,tj njeni proizvodi,al to bato kosta.Kukuruz je 16,zito 16,a sojina sacma cca 80.:osmeh:Stavi 20% sojine sacme,na super koncentrat,dodaj od ostatka do 100kg kukuruza i jecma u odnosu 60/40 i susi adidas slaninu.:ppozdrav:
 
Mast je uvek bila jeftinija od mesa.:osmeh: Koliko platis toliko imas.Mada na danasnje cene masti i svinja,u poredjenju sa sojom,vise se isplati prodati mast,od jeftinije uhranjene svinje,a za te pare kupiti meso.E sad koliko je to kupljeno meso zdravo je posebna prica.Soja je najskuplje,al naj kvalitetnije hranjivo.Na zalost tu svinju je tesko naplatiti danas i uglavnom je ljudi hrane za sebe.Za prodaju idu Sugi,Panto,Sauman i ostali koncentrati koji vezuju vodu,a puni su aditiva.Doduse svinja mesnata,samo se snicla upolovaci.:haha: Uvek bilo,koliko para toliko muzike,mada danas kod nas se neke stvari tj koncentrati i preplate,a nisu zdravi.
 
Jel dobra kombinacija i šta bi trebalo dodati a da nije sojina sačma jer nisam nešto u finansijskim mogućnostima za kupovinu iste
kukuruz - 60%
ječam - 37
SANO Aminogold?


Vidim sad prodaje se i neki 4% premiks, "Vital", proizvođača Chick Prom Mali Iđoš.
Kanta od 20kg je nekih 1500din.
 
Pozdrav svima.Ajde da mi neko pomogne da ne trazim unazad postove.Posto sam uzeo par prasadi treba mi savet da li je dobra kombinacija i kako se izracunava kolicina proteina.Pomesao sam 23 kg kukuruza,2.5 kg sojine sacme, 2.5 kg zita, 5 kg supera(35%) i jos sam dodao 600 g topa.Koliko je to proteina i kako se racuna?
 
Pozdrav svima.Ajde da mi neko pomogne da ne trazim unazad postove.Posto sam uzeo par prasadi treba mi savet da li je dobra kombinacija i kako se izracunava kolicina proteina.Pomesao sam 23 kg kukuruza,2.5 kg sojine sacme, 2.5 kg zita, 5 kg supera(35%) i jos sam dodao 600 g topa.Koliko je to proteina i kako se racuna?
Sto izmisljas toplu vodu?!?
Lepo ti pise na pakovanju supera da dodajes zitarice-krmivo,a ne soju.Sta hranis,Supermena pa ti malo proteina iz supera nego dodajes jos?
I verovatno ce ti sledece pitanje biti "prasad mi imaju proliv,sta da radim".Citaj uputstvo na pakovanju,i radi po njemu.
 
Protein iz soje moze da se zameni onim iz surutke, naravno ako vam je dostupna, svinje napreduju dobro na jecmu i ostacima od ljuske ishrane, takodje su dobre akoje glavno hranivo mleveni jecama a dodajete dva obroka trave ili bolje lucerke ili stocnu repu.
Kuvani krompir je isto tako dobar za tov svinja.
Prvenstveno od rase i genetske sposobnosti svinje zavisi da li ce i koliko imati masti i mesa. Ostalo se postize ishranom.
Ja tovim piatrene i zdravinjsku svinju za svoje potrebe. Tov traje po godinu dana ili kod zdravinjske svinje cak 2 godine. Hrane se kukuruzom i nekom zitaricom uz travu i ostatke od ljudske ishrane, jabuke, voce, krastavce...
Ne stignu brzo a mozda i pojedu mnogo vise ali imam dobro mesnatog pijatrena i zdravinsku svinju koja daje pola mast pola meso.
ko ima vremena i dosta zitarica moze da proba :)
A ti vlado se javi da ti prodam krmacu pijatrenku, blizu tebe je :) neces se pokajati , mozes za priplod a mozes i da dotovis :)
 
zemljače ništa zasada uzimam posle novu godinu,nemoj pogrešno da me shvatiš nikako,pijatren je poslednje što bi čuvao,zenin rođjak ima ful piatrena ali nećuga , a našo sam čistog jokšira i duroka a njih volim:ppozdrav::ppozdrav:
 
Da li je neko u polsednje vreme koristio Inbergove premikse, kako su se pokazali? Prasici su mi trenutno oko 26-7kg. Posto imam svoj kukuruz i jecam rekli su mi da moze kukuruz 60%, jecam 37,5% i premiks 2,5%. Da li je ovo dovoljna smesa ili bi bolje bilo da dodam i sojine sacme?
 
Da li je neko u polsednje vreme koristio Inbergove premikse, kako su se pokazali? Prasici su mi trenutno oko 26-7kg. Posto imam svoj kukuruz i jecam rekli su mi da moze kukuruz 60%, jecam 37,5% i premiks 2,5%. Da li je ovo dovoljna smesa ili bi bolje bilo da dodam i sojine sacme?
Soja 25,kukuruz 50,jecam 15,stocno brasno 7.5 i premiks 2.5.
 
Odlučio sam sada u Oktobru da preorem parcelu, da bih na proleće posejao kukuruz,soju i stočni ječam.

Možete li mi reći da li stočni ječam sada u Oktobru da posejem i koliko ari je potrebno za dve svinje..uzeo bih dva praseta od po 15tak kg.
Koliko bi mi trebalo ari pod kukuruzom, koliko pod sojom i koliko pod stočnim ječmom da bih pravio koncentrat?

Pored toga, posejao bih i detelinu i eventualno repu.Koliko bi mi ari trebalo pod detelinom, koliko pod repom?

Ne mora tačno u ar, ali odokativno, svakako ću posejati više.

Soju bih posejao oko 10tak ari, mislim da je to za tov dve svinje dovoljno za sezonu, koju bih iscediio u ekstruderu i pretvorio u griz ili sačmu.Imam odličnu parcelu od 10ari, pored vode..vlaga uvek u zemlji.
 
uzeo sam 5 komada muski (joksir-landras) licno za sebe na 4 juni.stari 40 dana.prosek 11 kg..prvu turu pojele 100kg.koncentrat. a posle samo mleveno tritikale 97%, 1%so, 1%aminogold(samo za miris da ga bolje konzumiraju)0,5%mravja kiselina(sanocid) ujutro i uvece sveza lucerka.imaju silos i tritikale jedu po volju koliko hocu. od 4 juni do sada pojeli 100kg. koncentrat i 550kg. mleveno tritikale. sada imaju prosek po 55-60kg. napisacu na kraj kad ih zakoljemo koliko ce imaju kilazu.oko 10 novembar. sve merim i zapisujem.pozdrav
 
Nazad
Vrh