Recepture za spremanje koncentrata

Zanimljiva tabela,ali koliko primecujem ima greskicu u programu.Nece da primi decimale.Ako ukucate npr 0,3kg soli,ona prima 3%
 
Imam kukuruza, jecma, sojine sacme i sunc.sacme pa jer bi mogao neko da mi da predlog za recepturu od 15-25, 25-70 i za kraj tova?
Bio bih veoma zahvalan, naravno sa dodavanjem premiksa.
 
Da li je neko koristio Sanders hranu za svinje. Meni su je preporucili ljudi koji rade u patent co. radnji ja nisam uzeo, ali cujem do dosta ljudi koji je koriste da su zadovoljni. Ima li neko od vas neka iskustva sa ovom hranom ?
 
Da li je moguce da tri tovljenika od 13 kila naguraju do 105-110 kila sa pojedenih 700 kila koncentrata ukupno?
 
Ako si uspeo, pravac masovna proizvodnja hrane po tom repectu za trziste.:osmeh: Mislim da je moguce, to je oko 2.8kg hrane za 1kg prirasta.
 
Pa prvo sam poceo sa Gebijevim starterom pa groverom onda sam presao na FarmKomerc jedinicu i do sada napravio sam 300 kila koncentrana i sad ce na prodaju da idu.

Sa tim da je sojina sacma direkt iz fabrike tj pod ruku a ne iz radnje kupljena, mozda i tu ima neke razlike jer ko zna sta ovi prodaju, i naravno koristim jecam.
 
Imam jedno pitanje,
ovako svinje držim samo za svoje potrebe par komada, ove godine sam proizveo tritikale, u dovoljnoj količini za tov svinja, pa me interesuje, koji recept za koncentrat preporučujete za svinje (za tov naravno) na bazi tritikalea, onako jednostavno ništa sad komplikovano da čovjek to sebi samelje napravi.
 
pozdrav tek sad sam pročitao celu temu od jutros,ali ubiste me premiksima,ajde malo komentarišite recepte bez premiksa,dakle hoću svinju mesnatu ne masnu,ovde kaze misika pa gruja daje bolje ječam nego kukuruz,ka sam hranio išo sam pola pola pšenica i kukuruz i 10kg koncentrat na 100kg a sad hoću 1kgpšenica 1kgkukuruz 1kgječam i 10kg koncetrat čisto da zamiriše ,nisam imao nikakve probleme proliv i drugo veterinara nisu videle,zadnje 20ak stranica su me zainteresovale,hoću ovako da hranim od početak do kraj,kakav efekat ću odprilike da imam,slaninu sapunjaru ili adidas stim da prasići budu kvalitetni hvala unapred.
 
To sto ti hoces,je cisti miks koji nema veze sa svarljivoscu proteina,ekonomicnosti i nutritivnoj vrednosti hrane.Tebi je bitna samo cena.Koncentrat je koncentrovana hrana u kojoj ima kukuruza,jecma il sta vec,da se ne ponavljam.Ti sad hoces to isto da razblazis sa kukuruzom i jecmom,ne bi li isto pojeftinio.Gde je tu potrebna kolicina proteina,vitamina,kalcijuma,fosfora itd itd.:sta: Po meni je onda bolje da uzmes super i da razblazis s pomenutim komponentama u predvidjenoj razmeri,a ne da izmisljas toplu vodu.
 
ma neću ja toplu vodu nego adidas zato sam i pitao,jer ovde kad stanem da pričam oni štaga je mesa ispalo a mast samo tiganj da premazeš,a kad uđeš u njegov špajz sapliićaš se od kante pune masti i posle mi drzi ceo dan predavanje o israni tovljenika zato pitam. za super,kao dodatak znam ali neznam adidas slaninu da napravim:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh