Recepture za spremanje koncentrata

Pa tako i ja smatram da ima soli u 3-4% premiksima i nikada nisam dodavao cak sam jednom i probao(olizao)gotovu smesu da bih se uverio,jer me pojedini kvazi-svinjari uveravali da treba
dodavati.To smo znaci raspravili:ppozdrav:
I da iskoristim priliku da zahvalim uredniku,sto je sredio i razvrstao postove po adekvatnim temama, iz teme cena prasica...
 
Ja se stim ne bih igrao.Proverite kod proizvodjaca premiksa.Mada bi trebalo da pise i na deklaraciji.
 
Ja za 1% tvrdim da nema,bar ovi sto sam ja koristio.Ako pise,onda uredu.Bolje spreciti nego leciti.Najbolja namera.:ppozdrav:
 
So se na dosta mesta dodaje uz premiks,super, a prica je ovakva ne znam da li je tacno. Bungur bi trebalo kvasiti zbog bolje svarljivosti a daje se uglavnom suv, dodaju soli svinje piju vise vode i onda ta veca kolicina vode utice da se vise hrane svari .
 
Dobar den na forumasite (malo MKD) moja receptura za tovljenike od 25 do 65 je
Kukuruz 42
Jecam 25
Stocno br. 10
Soina sac. 10
Soin griz 3
Sunco.sac. 5
Kvasec 2
Premiks 3
Ako u ovoj recepturi ima nedostatka
ajde da ga zajedno ispravimo.E sad imam
jos jedno pitanje u ovom receptu prirodno
ima u elementima oko 0,26 metionin u
pdemixu koji koristim jos 0,06 to je ukupno
0,32 a u literaturi nasao sam podatak da
za ovoj kilazi potreba od metionina e 0,45
sta nadopunuje ovaj manjak od 0,15
meteonina dali sa javlja zaguba u svarlivim
proteinima ili potrebno je dodavati jos
metionina i pored premixa.SAMA zaintrigiralo me koji premiks koristis
sa cime ga kombinujes i tvoje misljenje
o recepturi i metioninu.
Hvalo i pozdrav
 
Evo odgovora za @MiroslavNG,na pitanje cena patent.co:Ima u Paracinu Patent.co.Cene su:Indi starter za 50kg.smese oko 500 din.;Pan grover za 100kg.smese-770-80 din.;Indi premium tov za 100kg.-480din.Cene variraju 10-20 din.
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da mi kaze recepturu za spremanje koncentrata, ali za svinje-prasilje za ceo ciklus, od osemenjivanja pa do sledeceg?
 
Odes u prodavnicu stocne hrane,trazis premikse za suprasne i dojne i na pakovanjima ima istaknuta receptura.Ako nema na pakovanju recept.,trazis da ti daju njihov flajer-katalog proizvoda,tu ima.Jer zavisi od premiksa u velikoj meri koja ce biti receptura,a naravno trazis one premikse gde samo dodajes soju i zitarice ili bez dodavanja soje-tako zvane supere.Ma oni ce ti objasniti.A listaj ovu temu od pocetka i naci ces svakakve recept.,samo ja ti predlazem da se za sada drzis fabrickih.
 
pozz, treba mi receptura za tov,od komponenti imam kukuruz,jecam,sojin griz(posto imam ekstruder pa pravim griz),stocno brasno,i premiks(3,3% vitfos) e sad jos nesto da li je bolje da meljem celo zrno psenice ili da menjam za stocno brasno?
 
Probajte ovako:

I faza 25-60 kg
Kukuruz - 50
Ječam - 12,7
Pšenica - 10
Sojin griz - 24
Premiks - 3,3

II faza 60-105 kg
Kukuruz - 46
Ječam - 25
Pšenica - 9,7
Sojin griz - 16
Premiks - 3,3
 
pozz, treba mi receptura za tov,od komponenti imam kukuruz,jecam,sojin griz(posto imam ekstruder pa pravim griz),stocno brasno,i premiks(3,3% vitfos) e sad jos nesto da li je bolje da meljem celo zrno psenice ili da menjam za stocno brasno?
Kakav je vitfos i koja je cena kod vas ,kod nas nije bas nesto zastupljen ,ja sam hranio s njim dok je jos profesor Vidovic uvozio ali je bio 0,5% pa sam dodavao so,kredu,dikalcijum,lizin.
 
Ja nista ne dodajem jer ga ide 3,3 kg,ja sam zadovoljan,bas mi je covek koji zastupa "sano" rekao da za vitfos nema ni najmanju zamerku sto se tice kvaliteta,ja ga nabavljam od glavnog zastupnika cena dzaka za tov 3,3% ima 33kg i kosta sa porezom nepunih 4800 din.

- - - - - - - - - -

cena samog koncentrata je 121 din po kg.
 
Najbolje da se obratite zastupniku od kojeg uzimate premiks da vam napravi recepturu od komponenti koje posedujete jer oni najbolje znaju cega ima u njihovim premixima i sat bi se moglo staviti i koliko a sta ne bi trebalo biti zastupljeno u recepturi
 
Soli ima u premixima ,nema potrebe za dodavanjem,a zakiseljivac ne bi bilo lose da ubacis,poboljsace ti svarljivost,
konverziju samim tim i prirast,ja koristim neki Bolifor,u sebi ima 5,6 kiselina,ima i patent zakiseljivac al ga nisam koristio,u sanocidu je samo mravlja kiselina a i zeznut je za koriscenje.
Kolega ,hvala na komplimentima,trudim se da pomognem koliko mogu i znam.

Reci mi koje ti zakiseljivace koristis !!
 
Jer moze neko da mi kaze koliko ima proteina i jer dobra smesa ova za svinje

Super od 35 % 25kg
Jecam 20kg
kukuruz 55kg
 
Nazad
Vrh