Recepture za spremanje koncentrata

Danas na pijaci u Paracinu,rece mi drug-180din./kg.
spricani od cirko-virusa i pneumonije
Kakvo je to spricanje?
A pitanje za sve:Koja je optimalna konverzija(iz iskustva) kod prasica do 20kg.Posto ja uvek teram do 25-30kg.,pa nisam nikada proveravao nizu kilazu.A na kilazu 30kg. mi je prosek konverzije oko 1
,8-2kg hrane za kg. prirasta.
I to je na primer ovakva roba:
197130290276101084286104.jpg
535502290276224417607390.jpg
 
Poslednja izmena:
Sa mojim hranivima(kuk.;jecam,psenica,Ps.stocno,koje sadim),kupujem sojinu sacmu i Patent.co premikse.Mesaona kombinacija ruke-lopata-metla:osmeh:.Imam trenutno samo 7 krmaca i nerasta,pa uspevam rucno to da izmesam.
 
Ako te ne mrzi okaci recepturu,dobra ti je mesaona :D,samo napred...
Ma recepturu imas na pakovanju,ja se strogo drzim njihovih predloga i ne izmisljam"toplu vodu".Za sve sto mi nije jasno kontaktiram ih mail-om i korektno mi odgovore i razjasne.
kuka9...Osecam potrebu da ovo kazem,bez obzira sto odosmo daleko od teme:Ti si primer(a ima ih jos puno na ovom forumu)jednog vaspitanog kolege svinjara-forumasa,koji nesebicno deli znanje, iskustva i trudi se da bude maksimalno korektan.Hvala jos jednom na odgovoru:ppozdrav:.I da!..Ne tovim jer ne proizvodim dovoljno zitarice sa kojima mogu da izguram tov.A da kupujem,ne pada mi napamet.
@ruja82,jos nisam izgubio volju za rucno mesanje,a trudim se da maksimalno homogenizujem smesu.Ma nije meni tesko da mesam,pogotovu sto sam mali proizvodjac,samo kada imas za koga.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa prethodnim kolegom.Znam i ja za patent.Ipak nemoj se igrati sa bilo kojim premiksom.Dobro se raspitaj.Ne moze SVAKI.
 
Provericu na pakovanju,a inace mi ljudi pricaju da je stavljaju,medjutim ja smatram da u gotovom premiksu ima dovoljno svega pa i aminokiselina.I kada smo vec kod toga, da li dodajete so kad koristite gotov premiks.
 
Provericu na pakovanju,a inace mi ljudi pricaju da je stavljaju,medjutim ja smatram da u gotovom premiksu ima dovoljno svega pa i aminokiselina.I kada smo vec kod toga, da li dodajete so kad koristite gotov premiks.
Soli ima u premixima ,nema potrebe za dodavanjem,a zakiseljivac ne bi bilo lose da ubacis,poboljsace ti svarljivost,
konverziju samim tim i prirast,ja koristim neki Bolifor,u sebi ima 5,6 kiselina,ima i patent zakiseljivac al ga nisam koristio,u sanocidu je samo mravlja kiselina a i zeznut je za koriscenje.
Kolega ,hvala na komplimentima,trudim se da pomognem koliko mogu i znam.
 
Mozda oni 3 ili 4%,necu da tvrdim,jer ih ne koristim.Ovi 1% sto ja koristim sigurno nemaju.Treba kontaktirati proizvodjaca.
 
Nazad
Vrh