Recepture za spremanje koncentrata

Dehidrirana lucerka, ako se ne varam ima 15 ili 16% sirovih proteina. Nikako nemože biti zamena za soju, tj. trebalo bi je staviti preko 20% da bi izvukao 12,5-13% sirovih proteina u smeši za suprasne. Jeste da je preporučuju u hrani za krmače zbog visokog sasdržaja vlakana (celuloze).

mozda lucerka nemoze da zameni soju kod vas ali problem nije u proteinima nego u celulozi niace svarljivost lucerke je mnogo mnogo bolja nego kod soje, sa tim sto lucerka sadrzi odredjene amino kiseline koje se sada sintetisu u laboratorijama zato je ona zanemarena u novijim smesama, jer je jeftinije kupiti par grama odredjene amino kiseline nego se zezati sa lucerkom , e sad sta je zdravije to je druga prica.
 
To si u pravu.Konkretno se radi o dodavanju metionina.Uz njegovu pomoc se povecava svarljivost sojine sacme.U smese se ubacuje 0,1%.Ili 100 grama na 100kg.Cena mu je oko 550 dinara za kg,sto je skoro 1kg lucerke,pa sad vi preracunajte.
 
SAMA nije mi sasvim jasno dali u 3% ili 4% premiksima (obicno
lma od 6 do 8% lizina) u 1kgr ili ovaj posntotak vazi za celo
pakovanje(ako je 3% ima 3kgr).Izvinite ako ima jazicne greske. Pozdravl
 
Ne to je % u toj kolicini premiksa.Bilo bi previse 3kg na 100kg
To je u principu 150 do 250g na 100kg koncentrata.
 
Ako je premiks 1% to znaci da ide 1 kg premiksa u 100 kg smese, a ako je premiks 3% onda tog premiksa ide 3 kg u 100 kg smese. E sada koliko ima lizina u njima zavisi od proizvodjaca i mora da pise na ambalazi.
 
Hteo sam samo da naj prostije pojasnim clanu dame.cape postotak koji pise na omotu premiksa. Druga je stvar koliko on sadrzi lizina. Naj bitnije je da nas covek shvati.
 
Dusko 58 razumeo sam ako u 3% premiksom ima recimo 7% to znaci da u 100kgr koncetrata imace 210gr (0,210kgr) lizina.

- - - - - - - - - -

Dusko 58 razumeo sam ako u 3% premiksom ima recimo 7% to znaci da u 100kgr koncetrata imace 210gr (0,210kgr) lizina.

- - - - - - - - - -

Dusko 58 razumeo sam ako u 3% premiksom ima recimo 7% to znaci da u 100kgr koncetrata imace 210gr (0,210kgr) lizina.
 
Ama ljudi premiks je premiks.Ako je 1% ide 1kg na 100 kg,ako je 3% ide 3kg na 100kg.Covek je pitao o procentu lizina u premiksu.Pise 8% na pemiksu.To znaci da je % lizina 8% u tom premiksu,a ne 8% na 100kg.:osmeh: Ovde neko mesa babe i zabe,pa ispadne da ja ne znam sta je 1,a sta 3%.:

- - - - - - - - - -

SAMA nije mi sasvim jasno dali u 3% ili 4% premiksima (obicno
lma od 6 do 8% lizina) u 1kgr ili ovaj posntotak vazi za celo
pakovanje(ako je 3% ima 3kgr).Izvinite ako ima jazicne greske. Pozdravl[/QUOTE
 
Dusko 58 prihvaca se ponuda sutra ujutro po jedna vruca rakiica u zdravlje SAMA, a sada jedno pitanje kiliko je dobra ovareceptura za dojare i nerasteKukuruz 44Jecam 24Stocno 10Soina sac. 8Soin griz 3Sunc.sac. 5Kvasec 2Premiks 1DFK 1Kreda 1,5Sol 1 Moje mislenje da u ovom koncetratu ima dovoljno aminokiseline pa zbog to i idem sa 1% prem.I interesue me vase misljenje koji je Srpski premik dobar.Pozdrav
 
Ja bi dojare i nerastove razdvojio.Mleko nije isto sto i sperma.:osmeh: Za dojare moze vise suncokreta.Dozvoljena upotreba je do.Ponavljam do 15%.To ne znaci da treba staviti 15kg.Ako imas povoljnije suncokretovu sacmu,mozes je slobodno povecati,na ustrb procenta soje i kukuruza.Za nerastove bi tu recepturu ostavio.Sto se tice amino kiselina,moze proci,jer nije veliki procenat soje.U protivnom bi se morao dodavati metionin.
 
Nazad
Vrh