Recepture za spremanje koncentrata

Ja sam ga davao krmacama 20% u smesu, ali samo u fazi suprasnosti, dok u laktaciji ga nisam davao i ne bih ti preporucio. Inace, mislim da ima oko 7% proteina, a ovde negde na forumu sam procitao da ima dosta vitamina B kompleksa.Toliko od mene, sto sam probao i znam. Verovatno jos neko zna blize da ti objasni .
 
Tako sam i mislio da dajem samo u fazi suprasnosti,samo da kolicinski smanjim potpunu smesu koju dajem. Znaci nisi imao problema?
hvala ti.
 
Pa nisam, jedu normalno, dosuse jedno 15 dana pred prasenje izbacujem za svaki slucaj.Nema na cemu. To su sve moja iskustva, kazem opet, mozda neko zna vise o tome.
 
Dobio sam 1200kg kukuruza.Zeleo bi da uzmem prasice,pa me zanima kolko tovljenika mogu od toga othraniti,s time sto bi uzeo prasice do 30kg,a drzao bih ih do 150kg.Prekrupu bi mesao sa superom i jos dodavao jecam ili mekinje,pa bi zamolio za neku recepturu od toga.Hvala
 
Hvala.Planiram jecam ili mekinje plus taj super 35%.Samo neznam kolko tog jecma ili mekinja.Super ide 10kg na 30kg prekrupe do 6okg tovljenika,kasnije 40kg prekrupe.
 
Neznam kakva bi tu bila racunica posto neznam cene svih komponenti potrebnih za recepture iz prethodnih postova,a drugo,mislim da nemogu to rukama dobro izmesati.
 
To sam i mislio.Sad sam nesto racunao,kad na kolicinu od 1200kg kukuruza dodje 300kg supera i otprilike 300kg jecma ili mekinja,to je 1800kg hrane.Kolko bi trebalo onda za 4svinje?
 
Hvala.Planiram jecam ili mekinje plus taj super 35%.Samo neznam kolko tog jecma ili mekinja.Super ide 10kg na 30kg prekrupe do 6okg tovljenika,kasnije 40kg prekrupe.
Sam si dao odgovor.Na taj super dodaj pomenutu kolicinu prekrupe.S tim sto bi bilo dobro da prekrupa ne bude cista,vec da u nju ubacis 20% jecma.Bice mesnatiji.Znaci na 30kg ide 24kg kukuruzne prekrupe i 6 kg jecma.Na to dodaj super i dobro izmesaj.Sve ostalo je filozofija i morao bi uzimati vise komponenti,premikse itd.Inace ne moj jecam menjati stoccim brasnom.20% stocnog bi bilo malo mnogo.
 
Radi i meni.Samo neznam dali u djilasu ili kotletu imaju sve te komponente i koja im je cena.

---------- Poruka napisana u 21:45 ---------- Prethodna poruka je at 21:40 ----------

Sama jel mekinje i stocno brasno je jedno a te isto?
 
imaju kod djilasa a cene komponenti sam ti napisao u delu za zivinarstvo

jeste mekinje i stocno brasno je isto.
Najjeftinije u dm kulpinu preko puta limarskine radnje 17 din kg ako i to nije poskupilo.
 
Nekad nije bilo,sada su to spojili i sad je isto.To je sad sve stocno brasno sa primesama kukuruzne pleve,jer se gotovo svi mlinari bave i otkupom kukuruza.Nema nista da se baci.:zli:
 
Nazad
Vrh