Recepture za spremanje koncentrata

Sto se tice proteinski slabijeg koncentrata kod odbica podrzavam jer sam se opeko sa EDEMSKOM bolescu i svakom bih preporucio da ukoliko pre 15 kg tezine prasad prebaci na kategoriju koncentrata bez mleka nespremi "svoj" koncentrat sa 20% proteina, jer ce tu biti puno sojine sacme koja je tesko svarljiva za taj uzrast i onda skupljanje nesvarene hrane i ispadnu okice i gotovo.
Ovo su moja iskustva i puno favorizujem koncentrate (supere) sa mlekom jer oni uticu na razvoj sistema za varenje...
 
Zanima me koliko je preporucljivo kolicinski da pojede prase uzrasta 25 kg gotove smese ??

---------- Poruka napisana u 15:36 ---------- Prethodna poruka je at 15:26 ----------

Pogotovo sad po owim hladnocama ?
 
Sto se tice proteinski slabijeg koncentrata kod odbica podrzavam jer sam se opeko sa EDEMSKOM bolescu i svakom bih preporucio da ukoliko pre 15 kg tezine prasad prebaci na kategoriju koncentrata bez mleka nespremi "svoj" koncentrat sa 20% proteina, jer ce tu biti puno sojine sacme koja je tesko svarljiva za taj uzrast i onda skupljanje nesvarene hrane i ispadnu okice i gotovo.
Ovo su moja iskustva i puno favorizujem koncentrate (supere) sa mlekom jer oni uticu na razvoj sistema za varenje...
Hvala ti druze na ovom postu,jer ti si jedini koji mi opravdava proteinski slabiju recepturu po zalucenju- iskusenu u praksi.Samo cime hraniti posle 15kg.Po redosledu tu dolazi grover(18% proteina) na tu kilazu i fakticki preskacemo starter od 20% proteina.
 
**greška ti edemsku, covek vise ne zna kako da hrani. Kod mene se pojavljivala i na uzrastu od 25 kg, a cak i na sisi. Mislim da je presudna u edemskoj, kolicina hrane i menjanje vrste hrane.
 
Hvala puno ,ja sam povecavo postepeno povecavo ali nemaju granice koliko bude ispred njih toliko pojedu .Neznam kako to funkcionise kod odgajivaca sto pune hranilice.Hvala na odgovoru,sad mogu da se orjentisem .
 
Mnogo postova sam propustio pa menogu da nastavim diskusiju.Elem,trenutno koristim Inberg (sto se da primetiti,jel'te :osmeh:).U njihovim premiksima nema proteina,sem u 10/35 koji ima 33% proteina,i on se koristi za pravljenje startera.Sto se tice manjka proteina u recepturama,fora je u iskoriscenju tih proteina.Dzabe i 40% proteina ako nemogu da se iskoriste.A premiksi upravo obezbedjuju bolju iskoriscenost tih proteina.Zato i nema tih 3-4 % proteina,jer nema potrebe za njima,dovoljno im je tih 17-18% sa kvalitetnim premiksima.
 
Nikola šta bi sa oogledom gde si poredio Joseru i drugi premiks?
Radio sam sa Sanom i Joserom,i nisu hteli Sano da jedu pa je nastavljeno sa Joserom.U sustini sam bio zadovoljan,ali mi je ispao problem sa nabavkom,jer cas je imalo-cas ne.Za sada idem sa Inberg-om.Juce mi je bio Gebijev predstavnik,predstavio proizvode pa cu videti.Svidja mi se sto i 3%-ni premiksi imaju 19 % proteina u sebi.
 
Nikola, 19 ili 9? Meni se cini da 3% imaju 9, fert za dojilje 6, a starter za prasad 18 ili 19, pricam o premiksima, proveri opet. I jos nesto, Gebijevi premixi su odlicni, samo mi je veterinar jedan rekao da jedino nihovi premiksi nemaju neki sastojak( ne znam tacno koji) koji veze vodu u misicima, tako da prirast nece izgledati kao kod drugih. Napominjem, samo sam tako cuo.Verovatno je u fazi tova slabiji od ostalih.
 
Nisam siguran da nema,a ako je istina,onda je za pohvalu.To je aditiv koji je stetan po ljudsko zdravlje,ako se duze talozi u organizmu.Snicla od te svinje je dobra za prodaju,ali se u tiganju prepolovi.Jednostavno dehidrira.Neka je na cast onima koji se igraju Boga i truju narod.Moje dvoriste toga koncentrata nece videti.
Inace meso ima ne prirodan ukus.Zato se zapad i vratio mangulicama.Ona nece koncentrat.:osmeh:Ali nije problem u koncentratu,vec takvom koncentratu.
To je kao sto su krave hranili sa hranjivom zivotinjskog porekla,napravili lude krave,a sada su kao preventivnu meru zabranili mesaonama da mesaju hranu za krave u istoj mesaoni gde se pravi hrana za npr svinje.Bez obzira sto vi za svinje npr ne ubacujete riblje i mesno brasno,ali sto je sigurno sigurno je.Rezultat za registraciju mesaone mora dve odvojene mesalice.
Pitanje je dana kad ce se i ovi koncentrati zabraniti.Nisam siguran,ali nezvanicno je u nekim zapadnim zemljama vec zabranjeno.
 
E to je bolest savremenog drustva i profit po svaku cenu.To ce nas ubiti kad tad.Samo sto brze,sto vece,a za zdravlje niko ne pita.Doduse pita,ali ne kod nas.Taj nacin ishrane,je za sirotinju,a bogati ce jesti organsku i evo sad i biofarme.Tov svinje kao sa pocetka 20 veka 2 godine.Nesme svinja da jede cak ni kukuruz.Zbog novonastalih hibrida i GMO hranjiva.Strogo ispust,pasa,zir i ostalo.Sto bi rekli Sremci ko kadgod.
 
Premiksi za prasad imaju 19% proteina,i zastupljen je sa 4% u 100kg.Pa ga ti tumaci kako hoces.
 
Poslednja izmena:
Taj,za krmace je 6.5% proteina i ide 3kg/100kg smese.Samo za Grover nisam siguran da li je 9% proteina,ili je i on 19%,u flaeru ga nema.
 
Da li neko zna koliko je i koji je proteinski sastav pivskog trebera, i da li je uopste pogodno za ishranu krmaca ? Kod mene je to relativno jeftino a neki ljudi cak i tove sa tim koliki je radman mesa ne znam ali za krmace bi bilo dobro kao neka dopunska smesa. A i smanjenje cene hrane.. Ako u opste moze da se koristi.
 
Nazad
Vrh