Recepture za spremanje koncentrata

Pozdrav svima, treba mi mala pomoć oko izbora premiksa prasici su sad 25 kg a treba do zime da budu bar 150 kg kupujem sve komponente čak i kukuruz pa mi treba dobar premiks može i na pp Hvala unapred
 
Po meni Aminogold "Sano".Džak je od 25 kg.Ja sam svoje tovljenike (2 kom. jorkšir x pietren) koji su oprašeni 10 oktobra tovio 7 meseci.Jedan 120 kg a drugi 130 kg.Masti je bilo oko 40 kg od oba.Receptura je sledeća: Kukuruz 40 kg...ječam 20 kg...stočno brašno 30 kg...soja 10 kg...minazel plus D 0,2 kg.Umesto ječma može pšenica ili tritikal,zavisi ko šta ima.Ovu recepturu ću i ubuduće da primenjujem jer nemam nameru da trujem svoju decu.:ppozdrav:
 
Ja sam poceo da koristim inbergove premixe i prezadovoljan sam. Najpre sam malim prasadima davao F10/35, a sad im dajem MS 3%, medjutim njega trenutno nema pa im dajem njegovu zamenu, neki PIGI isto inbergov, idu svinje kao kvasac. Opraseni su 2. marta a vec su tu oko 40kg.
 
Ja sam koristio premikse od patent co,ali teka kada su se pojavili na nasem trzistu.Prestao sam jer su tada imali slabu distribuciju.Vecina koncetrata je dobra samo se treba pridrzavati receptura.Netreba izmisljati vrucu vodu,sve je vec izmisljeno.Drzi te se recepture koju je tehnolog napravio i necete imati problema.
 
Ja takodje koristim Patent.co.I ne slucajno,vec sam ogledno uporedio sa dva legla,uporedno hranio jedno Gebijevim premiksom,a drugo sa patent.co.Legla su genetski ista,oprasena istog dana.U trci konverzije i prirasta patent.co pobedio!,doduse sa malom razlikom,ali j...ga nebi to mala razlika bila na vece kolicine.Sa ovom cenom soje razmisljam da se vratim na Milkivit ili Gelamin-takodje nemacki proizvod,jer im cena dodje na isto_Ovaj Gelamin nisam probao,ali verujem da je dobar,mada opet cu da ih stavim na test.
 
Patent hvale ljudi koji su kupovali ranije,meni je problem sto se desava da nema po par dana i nisam ni pocinjao sa tom hranom.Nekoliko godinasam koristio Milkivit sve do ove godine.Winer je bio dobar,posle onaj premiks 4 % isto,i kad sam presao na pojacanu trojku svinje pocele slabo da jedu i stalno se nesto koskaju.Jedva sam potrosio sto sam kupio i presao sam na SAno premijum.1920 dinara 25 kg se dodaje na 100 kg zitarica dok svinje ne prdju 70kg,posle ide na 125 kg zitarica.Svinje uglavnom spavaju i jedu a i znacajno su povecali potrosnju hrane od prvog dana kad sam presao na Sano.Nije to slucaj bio samo kod mene,skoro svi koji su hranili milkivitom su sa cetvorke presli na Sano posto su sa trojkom imali problema.Mi smo premiks kupovali u Bosni,posto smo blizu granice,mozda sa nasim premiksom nece biti takvih problema,ali eto da upozorim,posto sam ja kupio bas dosta premiksa cim sam kupio prasice,pa posle nisam znao sta cu sa njim.
 
Xsale!u pravu si za tov nesto ne stima Milkivit.I meni se zalio covek da nece da ga jedu.Viner i typ 2200(ide do 30 kg.tel.mase) su ok,a kasnije neznam kako se zove premiks(jer ga ne koristim)pravi probleme.A Sano premium mislim da je sad znatno poskupeo preko 2000 din.Ja nisam nikada koristio sano program,mada uvidjam da sada ima najpovoljniju cenu.Posto je ovaj sano Pigi?.
 
Danas sam i ja cuo da je premijum poskupeo na preko 2300.Ja uplatio po staroj ceni prvog avgusta 50 dzakova,dobar sam na razlici preko 20 000 dinara.
 
hrani li tko svinje sa likra-schweine mast,za koju je to dobnu skupinu svinja i kako se pravi smjesa od toga??
 
Dali neko melje kukuruz sa komiljkom ( cokovom) i skladisti u dzakove za kasniju ishranu svinja.
Razmisljam da sameljem stotinak dzakova kukuruza na ovaj nacin.
Kod nas ljudi ovakvu hranu koriste za rogatu stoku. Za svinje nisam cuo.
 
@Janos
To se koristi uglavnom za prezivare tj. goveda. Medjutim u kukuruznom stocnom brasnu nisam siguran da nema komiljke samlevene. Ukoliko bi se takav kukuruz ubacivao u ishranu najbolje bi bilo da utvrdis cisto za sebe hemijski sastav hraniva, prvenstveno na sadrzaj celuloze. Mozda i da napravis nekoliko varijati odnosno sa 25% ucesca klipa u odnosu na kukuruz u zrnu i sa 50%. Sigurno da bi moglo da se koristi na taj nacin, kod tovljenika u drugoj fazi tova u odredjenom procentu ili suprasni krmaca, priplodnih grla itd...
 
U ishrani svinja tako spremljen kukuruz bih ucestvovao oko 40 % u odnosu na druge komponente.
 
samo ibeka panto super + kukuruz u preporucenom odnosu i svinje super napreduju. Pre sam kupovao premikse, sojinu sacmu i sve zivo ali ovo je po meni bolja a mozda i jeftinija varijanta...
 
Nazad
Vrh