Recepture za spremanje koncentrata

Dajete li vi prije koljevine svinjama pojačano ječma?
ili nešto drugo mozda?

Jer sam cuo da ga je dobro dati ako ga nema u smjesi 10ak dana prije klanja,ili ako ga vec ima u smjesi treba ga pojacat.
Jer ce tad mast imati cvrscu konzistenciju.
 
Moji do zadnjeg dana jedu kao od pocetka tova.
Ima razlike izmedju kada nema jecma i kada ima u ishrani!
 
Moji nedelju dana pred put u večna lovišta jedu kukuruz,tritikal i ječam.Da se malo očiste od hemije.
Slanina-adidas.
 
kukuruz 45 kg
st brasno 25 kg
sojna sacma 10 kg
jecam 15 kg
premix 5 kg
Da li valja ova receptura od 30 kg do kraja tova?plasim se samo da mi ne budu masne svinje.Izvinite ako pitanje nije strucno pocetnik sam a i hranim samo za svoje potrebe i malo nesto prodajem..
 
pozdrav druže,stočno brašno se koristi u tovu svinja ali svakako ne u toj količini jer izaziva sitost a što se recepture tiče fale ti proteini.Koji to 5% premix koristiš?
 
Da smanjiš stočno a da povećaš sojinu sačmu.Svinje u periodu od 25-60 kg jedu hranu sa 16% proteina a od 60-110 kg hranu sa 14% proteina.

---------- Poruka napisana u 14:43 ---------- Prethodna poruka je at 12:29 ----------

aleksandre receptura za tvoj način tova glasi ovako:
svinje 30-60kg svinje 6o-110kg
kukuruz 47kg kukuruz 50kg
ječam 15kg ječam 17kg
sojina sač.22kg sojina sač. 21,5kg
stočno 13kg stočno 8,5kg

premiks 3kg premiks 3kg
 
povećanjem ječma podižeš sirova vlakna a povećanjem kukuruza podižeš energiju hrani što rezultira u ovom slučaju obaranjem proteina.
 
Da obe smeše su proteinski skoro identične a preko 60 kg nema potrebe i ekonomski nije isplativo ići sa takvom hranom evo jedan predlog :
kukuruz 52 kg- 46%
ječam-pšenica 20 kg- 24%
stočno 8 kg- 11.2%
sojina sačma 12 kg- 52.8%
suncokr.sačma 33% 5 kg-16.5%
px 3kg - 0%
___________________________
100kg-cca 15%-na mešavina
 
sa tim recepturama i šauman premiksima sam postizao fantastične rezultate . Od prašenja do prašenja krmače turnus je gotov a prasiće odbijam sa 4 nedelje.
 
Od skora koristim Milkivitove Premikse u odnosu na SANO razlika je ogromna koristio sam Weaner 680 i 682 sa 12% lizina komsija je koristio patent co premikse sa 11% lizina razlika je u ceni premiksa oko 50ak din po kg juce sam natovarili prasice za pecenjaru njegovi su na 30 kom imao prosek 26.3 kg meni na .37 kom prosek 32.2 sa istom kolicinom hrane doduse ja sam ubacivao samo 15% sojine sacme dok su njegove recepture sa 20% sacme ili 23% pogace
 
Nov sam u tovu svinja a i mali proizvodjac(4 krmace-svi prasici idu u tov),citao sam sta komentarisete pa probao da izvucem sta je po mom misljenju najbolje.Do sada sam hranio ali nisam vodio kontrolu koliko pojedu i koliko naprede. Pa sam resio da proverim dali se uklapam sa vama. Prvo merenje izvrseno 29.11 - 9kom prosek 44kg, danas izvrsio kontrolno merenje prosek 68kg u ovom razmaku pojeli 450kg hrane
Koncentrat:
kukuruz 57kg
jecam 20kg
sojina sac.20kg
premix 3kg Inbeka Panto
Konverzacija hrane 2.17kg za kg.prirasta ja sam extra zadovoljan
Napomena o sorti: majka je mesavina(domaca svinja,durlok,joksir)otac-pijatren
 
Nazad
Vrh