Recepture za spremanje koncentrata

pre tri godine nisam imao zrno kukuruza.samo lomljeno zrno zita iz mlinova po tri dinara kilo.
premix so.pa sad pitam dali je moguce zameniti kukuruz i zito.neka mi neko kaze.hvala unapred
 
Zavisi za koju kategoriju zivotinja.Zito je proteinski malo jace od kukuruza.Zavisi i od premiksa koji koristis.Zivina konkretno ne bi trebala koristiti zito,ali uz neke premikse je moguce povecati procenat svarljivosti.To bi sigurno neko mogao bolje objasniti.Ja sam hteo nesto drugo da napisem.Treba izbegavati lomljeno zrno bilo cega.Prilikom krunjenja kukuruza npr. dolazi do loma.Neki kazu,pa svejedno ga meljes.To je tacno,ali ako se odma melje i trosi.Ukoliko ga lomljenog lagerujemo,uzegne se,pa zivotinja odbija da ga konzumira.Nije lom dzabe jeftiniji.
 
Evo neka od receptura sa kojom mislim da ces postici dosta dobre rezultate.
Kukuruz: 47
jecam: 16
psenical: 10
sojina sacma: 23
Inberg F15: 4
To je neka receptura sa 18%p. Premix kao premix mislim da igra veliku ulogu. ja koristim njihove proizvode i imam bas dobre rezultate.
 
Poz.tovljaci ja nikad nisam imao preko 10 kom tovljenika ali sad sam se usrecio i imam50kom nazimad oko40kila .Nazalost nemam osim kukuruza isoje u zrnu nista od zitarica.Mesam im hranu na sledeci nacin:kukuruz200kg;30sojino zrno sam przim;40kg sacme i20kgsacme od suncokreta i premiks Saplement grover4 posto.Molio bih nekog da mi izracuna dali je to dobro neumem sam.
 
Nemaju proliv samo malo je meksi izmet,a akose razumes onda mi izracunaj.Onu tabeluRobins ja neznam da koristim :sta:
 
Tabela je tacna,ali je problem u kvalitetu komponenti.trebalo bi svaku pojedinacno nositi na analizu,a to zadovoljstvo kosta.
 
Bitan mi je "matematicki deo",da on funcionise,a za ostalo...

---------- Poruka napisana u 10:53 ---------- Prethodna poruka je at 10:52 ----------

Evo neka od receptura sa kojom mislim da ces postici dosta dobre rezultate.
Kukuruz: 47
jecam: 16
psenical: 10
sojina sacma: 23
Inberg F15: 4
To je neka receptura sa 18%p. Premix kao premix mislim da igra veliku ulogu. ja koristim njihove proizvode i imam bas dobre rezultate.
Po Robinsovoj tabeli ima 16%.Ovo je za koju kategoriju prasadi? F 15 Multibiotik je za prasad do 30kg.
 
To je malo proteina za prasad do 30kg.To je za tov.Da nije kolega neku komponentu ispustio.Ili mozda u premiksu ima proteina,tipa kvasca,mettionina,lizina.Bice da je to u pitanju ako je 4% premiks.Treba proveriti etiketu na njemu.
 
Zna li neko kolike su potrebe nekih od ovih elemenata kod svinja, recimo prasadi, tovljenika ili krmaca dojara : [TABLE="width: 173"]
[TR]
[TD="class: xl24, width: 231"]lizin[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl24"]metionin[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl24"]treonin[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl24"]triptofan[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl27"]Vitamini[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl25"]vitamin A (i.j.)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl25"]vitamin D (I.j.)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl25"]vitamin E (mg/kg )[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl25"]holin (mg/kg)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl25"]riboflavin (mg/kg)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl25"]nikotinamid (mg/kg)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl25"]vitamin B12[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl25"] Ca %[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl25"]korisni P %[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl26"]Mn (mg/kg)[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Ovo pitam zbog one tabele za izracunavanje. Znamo kolike su potrebe proteina, recimo za prasad 20%, krmace dojare 15% itd, ali kolike su potrebe ovih elemenata ja licno ne znam, pa ako bi neko mogao reci vredelo bi ?

---------- Poruka napisana u 16:03 ---------- Prethodna poruka je at 15:40 ----------

Jos nesto, cini mi se da ova robinsonova tabela ne racuna tacno cenu smese??
 
Ako si dobro uneo cenu komponenti,sigurno dobro preracuna.Sve ovo ti pise na etiketi premiksa u zavisnosti od starosti zivotinje.Metionin se dodaje oko 0,15%,a lizin oko 0,2%.Pod uslovom,da ih vec nema u premiksima.Premiksi u kojima ih ima su skuplji.Npr 200g metionina kosta 100 dinara.A mi hocemo komplet premiks za te pare.:
Jedna napomena.Ko koristi riblje brasno kao komponentu ne mora stavljati metionin.On se ubacuje radi boljeg iskoriscenja sojine sacme.Riba ga sadrzi u sebi,a pri njenom koriscenju ide i manji procenat soje.Riba je opet ne retko izvor salmonele,pa se redje koristi.
 
Kad se u smesu dodaju sve ove komponente, npr. lizin, kreda, so, stocni kvasac, dkf, koji onda premiks treba koristiti, imajuci u vidu da i njega u tabeli ima? I jos nesto, vidim da stocni kvasac ima itekako dosta proteina, pa koliko bi njega najvise smesa mogla da sadrzi?
 
Slazem se sa Markom, kvasac je duplo jeftiniji i ima vise proteina od sojine sacme itekako bi nam koristio da ga ubacimo u ishranu na ovoj ceni sacme...
 
Nazad
Vrh