Recepture za spremanje koncentrata

Mislim da treba da radimo na tome da sa sto manje troskova ostvarimo sto bolje rezultate, vremena su teska, moramo improvizovati, snalaziti se na razne nacine, jbg ovo je Srbija..
 
Nek mi tov traje i duze samo ako mgu napraviti veci prihod. Za sada jedina opcija koja mi je privukla paznju je hranjenje kuvanim krompirom. Trenutno racunam isplativost takvog tova. Naravno i dalje trazim neke stare nacine spravljanja hrane, koji bi mi omogucili jeftiniji tov.
 
Ja imam zabran koji mi je udaljen od kuce nekih 300-400m,i oko 30a je.Teren je malo zaguljen,uvale,potok,brdo na tom malom prostoru.Tu planiram ispust za nazimice,samo moram dobro da ogradim+ cobanica.Iza sadasnjeg objekta mi je sljivik oko 2x20a.Tu cu suprasne krmace da smestim,i samo pred prasenje u objekat.Ako nista drugo svinje ce biti zdravije,a ja necu morati da se davim u go..ima svaki dan.
 
@ Surdonja ....to nema pozitivan ekonomski efekat jer ti je tri kila krompira kao kilo kukuruza ne zanosi se krompirom u ishrani svinja nema tu racunice nikakve.... Silirano zrno kukuruza daje najbolje rezultate u tovu svinja i to je zakon....
 
@animal sciense sax meni je krompir los zbog svakodnevnog kuvanja i miksovanja. Isplativost jos nisam racuna. Za sada je upisan u blokce sa predlozima. Kada sakupim sve opcije, onda se bacam na racunanje cene i hranljivosti, pa ako u nekoj od opcija nadjem racunicu nastavljam sa tovom.

Pre 15 godina smo dobili u nekoj kompenzaciji sa jednom poljoprivrednom apotekom neko riblje i lucerkino brasno. U to smo dodavali soju i jos neke sastojke, ali se neseca tata koje. Da li neko pravi koncentrat od slicnih komponenti i u kom odnosu, bio bih mu zahvalan ako bi to podelio samnom.Koliko se prisetio bilo je oko 6-7 % lucerke, oko 10% soje i 2-3% ribljeg brasna. Recept smo dobili od vlasnika te apoteke i sa rezultatima bili poprilicno zadovoljni u tom trenutku.
 
Sve zavisi za koju kategoriju( uzrast) hoćeš da praviš hranu i od premixa kojeg ćeš da koristiš i naravno šta imaš od žitarica budi malo precizniji pa da napravimo neku recepturu poz:ppozdrav:
 
U toj kombinaciji nisam planirao da koristim premiks. Od hrane imam kukuruz, stocno brasno i jos nesto malo zita. Treba ovih dana da uzmem i sojinu sacmu, mada kako stoje stvari sa cenama nanverovatnije cu kupiti soju. U prethodnoj turi sam koristio Zemunski super zeleni i apsolutno nisam bio zadovoljan. Sad ovih 10 komada hranim sa protamino premium i dosta sam zadovoljniji ali ne u potpunisti. Mozda je razlog mog nezadovoljstva i sto su prasad bila nesto losija, a i muski su dista patili posle strojenja, te su mi sad dosta nejednaki. Sad bi od jedne krmace hranio sa sanom, druge sa gebijem, a kod trece primenio nesto starmodnije, pa da vidim od cega mi na kraju sta ostane, ako mi nesto i ostane. Pozdrav!

---------- Poruka napisana u 11:25 ---------- Prethodna poruka je at 11:23 ----------

Sto se uzrasta tice korigovao bi po uzrastu sa tom mesavinom bi krenuo od 20kg.
 
Ista je cena i ovde.Sa cime ti hranis?
Sad se kod nas pojavili Maxi protein premiksi i gotove smese.Sasvim su korektni sa cenom,gotova smesa starter 38 din,gorver 35 din.E sad,kvalitet...
 
Hranio sam sa mega mix - om Sabacke proteinke.
Male sa mega mix 10 %
Kasnije nazimed i tovljenike sa 3 %.

Sada ove prasice hranim sa hrana produktom.
5 kg premiksa
20 kg soje
20 kg jecam
55 kg kukuruza.
Kupujem samo premiks 460 din /vreca.
Imam ih poprilicno, tako da imam razlike u ceni.
Sa skupljim premiksima nisam video bolji prirast.
 
Kurkela,taj Sabacki je MagnaVita?Sa njimsam hranio ali mi se u zadnje vreme nisu bas pokazali.Pride sto im je krupno mleveno,pa sam morao da premeljem svaku vrecu.
 
@ Rus

Da, 460 din / vreca.
Ta proizvodnja je nesto od skoro.
Hranio sam par tura, ali sam prekinuo.
Sa manje ulaganja, isti efekat.

@Nikola

Magna vita -Sabacka proteinka.
Preuzeli su Slovenci ranije fabriku.
 
Nazad
Vrh