Recepture za spremanje koncentrata

panonac je napisao(la):
Vasa iskustva sa upotrebom tritikala u koncetrovanim smesama,za ili protiv :sta:

Nema tu za i protiv,ako pise u tablici koliko ide,probaj da stavis manje ili nikako pa ces da vidis po svinjskom izmetu razliku.
 
KOd mene ga koristimo već zadnjih 5 godina kao bitnu komponentu, učestvuje u smeši od 10-20% sve u zavisnosti od kategorije. Iskreno ja sam zadovoljan, i od žitarica samo njega i kukuruz koristim. Svinje pozitivno reaguju, i u istraživanjima i oledima se pokazao jako dobro, vidim da ga i velike farme počinju koristiti ozbiljnije. :ppozdrav:
 
Naravno da je dobar , dobar je i jecam i zito u stvari sta ko ima .- samo sto kod nas u poslednje vreme nesto slabo rodi . nekad je rod bio i preko 4 t/kj a sad jeddva do 3 t. Mozda je do semena ili nesto drugo mozda genetika nije dobra
Kad gledas pred vrsidbu a on izgleda eksta i na kraju ne navrsis skoro nista a slame ima kao da je rodilo ekstra tako da ga kod nas retko ko seje a ranije su svi sejali
 
ta Peera je napisao(la):
Naravno da je dobar , dobar je i jecam i zito u stvari sta ko ima .- samo sto kod nas u poslednje vreme nesto slabo rodi . nekad je rod bio i preko 4 t/kj a sad jeddva do 3 t. Mozda je do semena ili nesto drugo mozda genetika nije dobra
Kad gledas pred vrsidbu a on izgleda eksta i na kraju ne navrsis skoro nista a slame ima kao da je rodilo ekstra tako da ga kod nas retko ko seje a ranije su svi sejali
Potpuno ste u pravu ::svaka cast::
 
Imam problem
Nesvidja mi se cena ni koncentrata ni tovljenika , a ni prasica - jos ni potraznje za njima nema
Imam nekoliko praseta nesto bi ostavio za mene za priplod nesto da koljem a nesto i da prodam
izbegao bi krunjenje kukuruza , mleo bi ceo klip al sam cuo da bi tako mogo da ugrotim zdravstveno stanje zivotinja koji nisu prezivari ( u ovom slucaju svinje) navodno im strada jetra sta vi mislite
 
Nece im stradati jetra osim ako nije budjav, tj ne sadrzi aflatoksin. Ceo klip kkuruza se koristi u ishrani svinja ali povecava konverziju, tj povecava se kolicina hrane za kilohram prirasta, ali radis za sebe i za priplod onda opusteno. I nemoj ga davati rasadima ispod 30 kg, jer oni ce imati vecih problema da ga svare, tj moze da se desi da ne iskorite hranu valjano.
 
prof. dr. Seljak je napisao(la):
Nece im stradati jetra osim ako nije budjav, tj ne sadrzi aflatoksin. Ceo klip kkuruza se koristi u ishrani svinja ali povecava konverziju, tj povecava se kolicina hrane za kilohram prirasta, ali radis za sebe i za priplod onda opusteno. I nemoj ga davati rasadima ispod 30 kg, jer oni ce imati vecih problema da ga svare, tj moze da se desi da ne iskorite hranu valjano.
to je konkretan odgovor , jos kad bi mi znao reci koliko kao takav ima proteina , da znam odokativno koliko s.graska da im dobacim , trebali neki vitamin, minerar , aminokiselinu jos ubaciti zbog tulaja
 
Samleven ceo klip kukuruza ima od 7,5 do 8 % sirovih protena, ali neka vrednostn koja se uzima je 7,7 %. Generalno ako koristis bilo koji makro premiks onda nema potrebe za dodavanjem bilo koje amino-kiseline, jer ih vec ma u premiksu, a inace gotovo redovno se javlja deficit u lizinu i metioninu i cistinu pa se one dodaju u smesu u sintetickom obliku. :ppozdrav:
 
jasam probao brankov recept za tov prasad meni dosada dobro napreguju prasad
 
panonac je napisao(la):
Nisam bas nesto eksperimentisao sa jecmom,koji je bolji pivski ili stocni,ili mozda nema razlike..
Ja dajem stočni,a i pivski ti je isti ....c,mislim da nema razlike.
 
panonac je napisao(la):
Nisam bas nesto eksperimentisao sa jecmom,koji je bolji pivski ili stocni,ili mozda nema razlike..
Ima razlike,pivarski Vam ima vise srkoba,dok stocni naravno ima vise proteina sto je pozeljno u hranidbi stoke.
 
Nazad
Vrh