Recepture za spremanje koncentrata

Ja sam nekih 6god. koristio i za prasad i za tov premikse Panto Ibeka i bio sam extra zadoljan i prirastom kako prasica tako tovljenika.Ekonomija(cena) mi nije bila bitna toliko jer je kolicina bila relativo mala a trazio se samo kvalitet koji se i adekvatno placao,Prasice sam prodavao mahom pecenjarama po 10% vecoj ceni od trzisne na pijacama tovio sam iskljucivo za sebe 2-3 kom i ako mi pretekne koje iz legla.Imao sam 6 krmaca i sve je lepo funkcionisalo dok nisam poceo da rasturam krmace zbog nekih drugih obavezai bolje placenog posle gde nisam imao toliko slobodnog vremena.Sad sam poceo ponovo za pocetak sa dve pa videcemo za dalje.
Nego vratimo se premixima koje odkad prave u Boljevcu nisu ni za k..... ,Prosto kad preracunam sta mi sve veterinar preporucuje pored toga tipa dikalcijum,kvasac itd.Cisto sumnjam da je to isti onaj premix koji su pre uvozili iz Hamburga.
Pozdrav svima
 
i ja bi nesto da kazem za ibeka panto premikse isto i ja koristim i mislim da su ok koristio sam za tov onaj premium 3% i imao sam dobre rezultate u tovu a za panto wean mislim da je isto tako ekstra,ali kod nas u mk cene premiksa su dosta visoke.
Post je spojen: [time]1292874788[/time]
_________________________________________________
moze li neko da mi kaze koja je cena kod vas na ibeka panto premiksa.pozdrav
 
alex.mk je napisao(la):
i ja bi nesto da kazem za ibeka panto premikse isto i ja koristim i mislim da su ok koristio sam za tov onaj premium 3% i imao sam dobre rezultate u tovu a za panto wean mislim da je isto tako ekstra,ali kod nas u mk cene premiksa su dosta visoke.
Post je spojen: [time]1292824388[/time]
_________________________________________________
moze li neko da mi kaze koja je cena kod vas na ibeka panto premiksa.pozdrav
pre 10ak dana su poskupeli,f10/35 je sad 176din
 
pa to mu dode isto kod nas je 1,55euro po kilo,panto wean je 1,30 euro i onaj f25 je 1,55euro.dali je neko koristio program za prasice od magnavita kakav je kvalitet i cena
 
Poceo sam da koristim MAGNA VITU tj, Sabacku proteinku, pre oko 10 dana.
Koristim premiks za krmace.
Premiks za prasice.
Premiks za tovljenike.
Cena je prihvatljiva.
Za ovaj kratak period mogu samo reci da jedu odlicno.
Dalje rezultate cemo videti za neko dogledno vreme. :cao:
 
Ja sam koristio gotove smese,extra su,ali su skuplji od ostalih pa sam batalio.Drugar koristi premikse,i bas su dobri.
 
Da, gotove smese su ubedljivo najskuplje na trzistu.
Sa starterom za prasad nisam ranije bio zadovoljan (gotova smesa)
Pa sam menjao par proizvodjaca.
Ovo sa sojom od pocetka mi se nekako najvise svidja.
 
Moze se reci, :D
Koristio sam ga ranije. Veoma je zastupljen kod nas.
Imam ostale komponente tako da izbegavam gotovu hranu.
Drzacu se gore navedenog, bar za sada.
Videcemo rezultate. :cao:
 
ja Koristim Milkivit drugar mi donosi iz Nemačke u original pakovanjima,a razlika izmedju našeg i njihovog kao **greška i glava. Pa Srbin nebi bio Srbin kada nešto nebi izjebo,izmuljao,izmiksovo pa čak i pomešao :nono: :nono: :udri: ::lose::
 
sta znam...meni su pljuvali farm komerc,ja sam sa njim zadovoljan,zapravo svinje,od njega vidim da lepo jedu i rastu i sve...davao sam im i gebi i panto,s'tim nisam bio zadovoljan,mirisu,prevrcu po valovu...

postavio sam bio pitanje za patent co?
niko mi nije odgovorio.ovde su ljudi koristili neki njihov starter,odmah po zalucivanju,kazu da je super,nema proliva,bolesti....al' dzak od 25kg je nekih 3300din...
 
Patent co, ne vidim bas da se koristi. Izgleda da cena cini svoje.
Mada se dosta prica o njemu.
Sto se tice farm komerca, sto KR rece, kada sam ranije pisao da ga koristim
par ljudi ga zesce napljuvase. :sta:
Dok sam na vise uzimao njega nisam imao nikakvih problema, a cena je bila
stvarno :D
I sada iako sam promenuo proizvodjaca kupujem, po par vreca za dojare
njihovog koncentrata i mesam sa ovim mega premiksima.
 
Imajtye u vidu da nije bas sve u koncentratima.... ima tu i lose genetike, pa mu i zlato dajes nece napredovati.... Moj moto : Kvalitetno prase- kvalitetna hrana- lep tovljenik i to na brzinu
:ppozdrav:
 
dfiskal je napisao(la):
Postovani,

Ima li neko iskustva sa koncetrarima fabrike "100%" iz Velike Plane .Cuo sam da su jako kvalitetni?

Misa


Ja sam pre nekoliko godina hranio sa VP 100%,to je ista klasa kao i recimo gebi ili dren,tj. druga klasa hrane.Nije losa ,ali i nije nesto ekstra.Inace su otprilike ovo tri jedine marke sa kojima nisam imao ozbiljnijih problema,a da se proizvode ili prepakuju kod nas.Nekoliko godina hranim svinje iskljucivo Milkivitom i kad se sve sabere to je najjeftinija hrana.Doduse uzimam iskljucivo pakovanje od 25 kg,posto ono sto se prepakuje u Varni u male dzakcice nece svinje da jedu,pogotovo svinje koje su pre toga jele milkivit iz originalnog 25-kilogramskog pakovanja.Meni je ekstra povoljnost sto sam blizu granice sa Bosnom,a tamo je jos jeftinija hrana nego kod nas (a svinje su uvek za 10-20 dinara skuplje),cak je i sojina sacma bila uvek jeftinija jedino ove godine je bila malo skuplja.

Za odabir hrane ima vise faktora,a najpresudniji je koju hranu drzi prodavnica u kojoj mozemo da uzmemo veresiju dok ne stignu svinje,Inace ako se uzima roba za kes i ako se malo prosnjuva gde je jeftinije,na veci broj tovljenika ostane bas lepa svotica.
 
pozz svima
Evo i ja da se prikljucim ovoj temi , smatram sebe tovljacem jer hranim nesto preko 100 tovljkenika
Ja koristim premiks Fish. corp 2000, ranije sam koristi prvo START za manje prasice do 30kg ali mi je bio skup (ide 10 kg premiksa na 100kg hrane, neznam sad koliko je cena, mozda oko 150 din/kg) pa sam presao na Hrana Produkr Amino SP oko 500 din a od 25-30 kg na FIT 122 din/kg
Za prasice preko 25-30Kg koristim Formula Fit od Fish corp.2000 i sa tim hranim do kraja tova
Moja receptura :
premiks 3%
kukuruz 42% (mleo ceo klip pre pocetka berbe )
jecam 15% ( koristio i 40 % dok nisam poceo da berem novi kukuruz)
sojina sacma 20 % ( nekad pola sojine pogace a pola sacme ) loseg je kvaliteta u poslednje vreme
treber 20%
 
ta Peera je napisao(la):
pozz svima
Evo i ja da se prikljucim ovoj temi , smatram sebe tovljacem jer hranim nesto preko 100 tovljkenika
Ja koristim premiks Fish. corp 2000, ranije sam koristi prvo START za manje prasice do 30kg ali mi je bio skup (ide 10 kg premiksa na 100kg hrane, neznam sad koliko je cena, mozda oko 150 din/kg) pa sam presao na Hrana Produkr Amino SP oko 500 din a od 25-30 kg na FIT 122 din/kg
Za prasice preko 25-30Kg koristim Formula Fit od Fish corp.2000 i sa tim hranim do kraja tova
Moja receptura :
premiks 3%
kukuruz 42% (mleo ceo klip pre pocetka berbe )
jecam 15% ( koristio i 40 % dok nisam poceo da berem novi kukuruz)
sojina sacma 20 % ( nekad pola sojine pogace a pola sacme ) loseg je kvaliteta u poslednje vreme
treber 20%

Mozes li reci cene premiksa i gde nabavljas ----preko posrednika ili u poljo apoteci :sta:
 
Premikse donose mom prijatelju on ima preko 500 tovljenika pa se malo svercujem pored njega
Formula Start je ( nisam siguran ) 25kg oko 3600 din
Formula Fit 25 kg 3050 din
I to mislim da su veleprodajne cene ( bar on dobija po tim cenama )
 
Nazad
Vrh