Recepture za spremanje koncentrata

Evo šta kaže Nikola KV

Odg: Superkoncentrati
« Odgovor #77 poslato: danas u 09:50 »
Odgovori sa citatom
Ljudi umalo da userem motku sa Inbergom.22 kom,odmah kupio kompletno sledovanje,i poceo sa prihranom kao i uvek.
Gledam ih,slabi,nenapreduju,al rekoh svaki dan ih gledam pa mi se cini.Par dana nisam bio kuci,kad dodjoh umalo nedobih srcanu kap(iliti infarkt miokarda).Oni gotovi da lipsu,ledja poispadala,beli,cupavi,muka da te uhvati.
Uzeo Gebi 20% i sad su vrhunski.
 
Ljudi ovako nesto me nije snaslo za 5 god koliko drzim krmace.Strasno :zli:
Koncetrat im je prvo krupan za starter,nije granuliran,slabe arome,i nece da ga jedu-slabo,ostaje im u hranilicama.A efekat ::lose::
A da nije samo starter los:uzeo sam za sve kategorije Inberg,i prvi put mi krmace posle odlucenja nisu trazile vepra,evo vec 18 dana.Isto hranjene Inbergom.
Treci primer:nazimica od Kostovica,hranjena Gebijem kad sam je doveo.Pojela dzak ekstra,uzeo dzak Inberg za tov od 60-100kg,ona pojede i vristi ko sumanuta,penje se na ogradu,ma strasno.Bacis joj kukuruz pojede i necuje se.
Dal je ovo slucajno ili ne ,vidite sami.
 
Pozdravljam vas,hteo bi da cujem vase misljenje (prvenstveno mislim na pr dr Seljaka :cool: ) do kojeg procenta bi mogao da maksimalno povecavam udeo psenicne klice (tacnije psenicna klica za stocnu ishranu) u gotovoj smesi za tovljenike od 25 pa do 100 kg.Sadrzaj po etiketi-pepeo:max 5 %,vlaga:max 13%,protein:min 20%,celuloz:max 4%,mast:min 7%.Hvala na odgovorima!
 
zszolika je napisao(la):
Pozdravljam vas,hteo bi da cujem vase misljenje (prvenstveno mislim na pr dr Seljaka :cool: ) do kojeg procenta bi mogao da maksimalno povecavam udeo psenicne klice (tacnije psenicna klica za stocnu ishranu) u gotovoj smesi za tovljenike od 25 pa do 100 kg.Sadrzaj po etiketi-pepeo:max 5 %,vlaga:max 13%,protein:min 20%,celuloz:max 4%,mast:min 7%.Hvala na odgovorima!
Ajd slikaj te psenicne klice pa okaci, leba ti!
 
Eto šta se dešava kad u Srbiji hoćemo da primenimo nemačku tehnologiju. Ja sam samo koristio premikse i izuzetno sam bio zadovoljan. E sad kompletne smeše su vrlo nezahvalne za komentar, mnogo faktora utiče na kvalitet, ja ih nikad nisam koristio, ni od jedne fabrike.
Što se tiče pšeničnih klica to je retko ali fantastično hranivo. Iskreno greh ga je koristit za ishranu svinja preko 60 kg. Fantastično hranivo je za zalučenu prasad i za neposredno zalučene krmačene i nazimice pred parenje, jer sadrži dosta vitamina prvenstveno vitamina E, esencijalnih amino-kiselina i masnih kiselina i fito-estrogena te utiče na brz ulazak u estrus i veličinu samog legla. Inače ne postoji neko konkretno ograničenje ali nemojte preterivati jer je kvalitetno hranivo i ne bi trebalo da prelazi 15% od ukupne smeše. Inače kako ste došli do ovog hraniva i po kojoj ceni, ako nije problem? :ppozdrav:
 
@Prof.dr S.
A sta su te psenicne klice, nikad ni video a ni cuo:haha:
Video sam na sajmu onaj ormar u kome klija zito na policama pod odredjenom vlagom i verovatno temp., jel to u pitanju, kucna livada?
 
Prodaje ga mlin Zitopromet iz Sente (severna Backa)...e sad koliko sam ja upucen nije to u neogranicenim kolicinama,ali ga ja uspevam dobiti.Poslednji put sam ga kupio pre mozda mesec dana,ne secam se tacno ali negde ispod 400 din je bilo dzak od 25 kg,pa I ZATO mi je i namera da ga povecavam u smesi!
Post je spojen: [time]1290023852[/time]
_________________________________________________
Ne francuz,to nije to...ovde se radi o tome da prilikom mlevenja psenice u brasno odvaja se unutrasnji srzni deo semena-ovde se radi o toj klici...
 
Da, to je nusproizvod mlinske industrije. Super cena, onda nabavljaj koliko god možeš, ide hladnije vreme pa se neće kvariti a ako je kvalitet adekvatan onda je to prava stvar. One zbog veće količine ulja i proteina i nešto veće vlažnosti lako su kvarljivo hranivo a pošsto ide zima nemaš brige. :ppozdrav:
 
To je extra cena za klicu i ja sam koristio ali ga sad kod nas prodavaju kao suvo zlato 30din/kg :udri: :udri: tako da mi jeftinije izađe sačma
 
колико сам чуо са инбергом сви имају проблема у задње време. пријатељ који ради као њихов дистрибутер је незадовољан и тражио је састанак са газдом око даље сарадње.. може бити да је она стара српска кад нема мачке мишеви коло воде :nono: :nono:

код мене се појавио Чери концентрат из Черубџија. узео сам количину да презимим. јављам какав је ефекат
 
sto se tice nutriplusa molio bih forumase da napisu svoje misljenje o tom premiksu za tov svinja
 
Dali valjaju bundeve svinjama posto gde imamao bagrenjak izmedju redova sejemo bundeve .
 
peco je napisao(la):
Dali valjaju bundeve svinjama posto gde imamao bagrenjak izmedju redova sejemo bundeve .
ja ih dajem mojima i nemam nikakvih problema,e sad nedajem ih u smislu da ih hranim samo sa njima,vec uvece posle obroka,dajem ih i krmacama koje jos doje,cak i prasici sa njom jedu,i nema problema...za bundeve kazu da sire creva
 
Nazad
Vrh