Recepture za spremanje koncentrata

To su sorte sa NS instituta. Imaš par postova iza link pa vidi koje su sorte u pitanju.
 
francuz je napisao(la):
@level3,
koje su to sorte jecma sa 15% proteina, koja je semenska kuca?

Sorta Amorosa ima 16% proteina, proizvodni program Delta seme!
Pored najvise proteina ima najbolji aminokiselinski sastav za ishranu svinja.
 
voganjac je napisao(la):
Ja sam upoznat sa biofaktoriom,i mogu vam reci da su premiksi ekstra,rop-10 za prasad je jako dobar,mada nisam siguran sta je nosilac,jer u svim recepturama sojina sacma zastupa velik postotak tako da i neki obican premiks uz veliku tj.vecu kolicinu proteina daje odlicne rezultate.. :ppozdrav:
 
Možeš za pola da smanjiš kod mladjih kategorija svinja a kod starijih znači preko 60 kg u velikoj meri. Ali ne ide prosta supstitucija kilo graška za kilo soje već se prave nove recepture. :ppozdrav:
 
Nutriplus. Buduci da se neverovatno reklamiraju u poslednje vreme.Izbacili su nekoliko premixa za ishranu domacih zivotinja,takodje i za svinje svih uzrasta. Jel neko koristio njihove premixe. I kakve su cene u vasem kraju.Pozzzz :ppozdrav:
 
imam jedno pitanje za forumase.
dobili smo recept pa se bojim da ce biti jak za moje prasice(imaju oko 15 kg).

recept ide ovako:
40 kg kukuruza
20 kg sojine sacme
20 kg jecma
10 kg psenice
10 kg gebi saplement 10%

dosada smo ih hranili gebijevim granulama. hvala unapred.
 
Ovo je dobra receptura to je jedan slabiji grover a ako si ih već hranio granulama (grover 18%) ne bi trebalo da bude problema obrati pažnju da žitarice ne budu plesnive i svakako ne bi trebalo sa novim kukuruzom da kreneš eventualno ako nije sušen ili termički obrađen :cao:
 
Dr Seljak mozete da mi analizirate ovo sto koristi moj brat!? prasad su vec preko 35 kilograma

kukuruz 60 kg
jecam 15 kg
psenica 15 kg
przeno sojino zrno sa jedno 1/4 suncokreta u njemu 16 kg (na njivi je iznikao suncokret u usevu soje, pa je sve zajedno skinuto i isprzeno)
premix 3 kg Indi tov od Patent komerca


dali ima dosta svarljivih proteina, i kakvo je stanje sa energijom? hvala unapred
 
Dr.Seljak molilo bih vas za recepturu koncentrata za tov sa stocnim graskom (od premiksa koristim vetamino tov3% od vetzavoda).
 
Pozdrav momci, izvinjavam se ako ste čekali.
@Geri
Smeša je u principu dobra, moja preporuka bi bila da jedan deo pržwnog sojinog zrna zameni sa sojinom sačmom, je prženo zrno je vrlo diskutabilno hranivo, tj njegov kvalitet i sama hranljivost zavise od termičke obrade. A to u kućnoj radinosti i kao jedino proteinsko hranivo kod svinja do 60 kg ne preporučujem, sem ako ste vrlo iskusni sa time. Enegije ima i u višku zato što i soja i suncokret su uljarice tj imaju dosta ulja a ono je najbogatije energijom, tako da bi to bilo vrlo pametno zameniti deo sojinog zrna sačmom da bi se popravio odnos energija-protein, odmah će početi bolje da koriste hranu, videćete.Moja preporuka bi bila sledeća:
kukuruz 50
pšenica 10
ječam 12
sojino zrno 14
sojina sačma 6
premiks 3.
@ Žižak
Nije problem za recepturu, ali mi je bitno da znam koliko lizina i ostalih sintetičkih amino-kiselina ima taj premiks. Ostale komponente premiksa su prilično stabilne kod svih proizvođača. Takođe mi pošalji šta imaš od ostalih hraniva i energetskih a i proteinskih, tj hoćeš li da ti jedino proteinsko hranivo bude grašak? Potrudiću se što pre da ti to pošaljem.
 
lizin 67g/kg,metionin 20g/kg,treonin5g/kg,fritaza7g/kg,aroma7g/kg,antioksidans 3.330mg/kg, od hraniva koristim kukuruz,jecam,psenicu,grasak(menhir),sojina sacma.Molio bih da mi posaljes kombinaciju graska i sojine sacme i samo sa graskom ako moze.usput sta mislis o milkivit premiksima i koji je proizvodjac premiksa po tebi najbolji?
 
Pitanje za sve prisutne.
Dali neko od vas koristi riblje brašno za mlađe kategorije?
MIslim na kvalitetna riblja brašna a ne na smeće koje su nam proturali 90-tih godina.
 
добар дан и поздрав за све

коликa je разликa и у ком периоду храњења долази највише до изражаја разлика у употреби сојине сачме и сојине погаче? односно кад је боље користити сачму а кад погаче?
 
@Zizak
Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom. Evo recepture za svinje od 25-60 kg sa graskom i sojinom sacmom
kukuruz 40
psenica 15
jecam10
sojina sacma 10
grasak 22
premiks 3.
Samo sa graskom za istu kategoriju svinja
kukuruz 45
psenica 5
jecam 10
grasak 37
premiks 3
Sto se tice ribljeg brasna ne preporucujem jer nikad ne znamo kavog je kvaliteta a najcesce je nikakvog, veliki je rizik.
 
hvala profesore, i jos bih vas zamolio da mi kazete da li je ovaj recept kukuruz 45kg,psenica 20kg, jecam 20kg' grasak 12kg,premiks 3kg. tako sam do sada hranio.
 
Nema na čemu, samo malo kasnim. Ta smeša koju si koristio je odgovarala potrebama svinja preko 100 kg, eventualno od 90. Uporedi smeše pa javi utiske. Prethodni post u vezi sojine sačme ili pogače, oba hraniva su kvalitetna i najbolja je njihova kombinacija. Na početku kod prasadi je bolja pogača jer sadrži više ulja ali mora biti dobro termički obrađena. Neće se napraviti greška bilo koje od ova dva hraniva da se upotrebi, samo je pitanje cene.
 
do sada nisam koristio soju i grasak u toj meri bojao sam se da ce biti prejako,i jos jedno pitanje da li mogu odma preci na tu hranu ili da postepeno prelazim da ne bih izazvao neki problem?
 
prof. dr. Seljak za tov svinjja imam svoju soju (estruder soje sa 37 posto proteina i 6-7 posto ulja) kukuruz i stocno brasno koristio bih premks amino od sano preporuka za koncetrat ako moze, svinje su oko 60-70 kg :cao:
 
Nazad
Vrh