Recepture za spremanje koncentrata

Ja radim ovako.. Kukuruzna prekrupa 70 kg ,sojina sacma 20 kg, premiks 10 kg (hrana produkt)... I mogu Vam reci da sam prezadovoljan, krmaca mi se totalno povratila u dobru kondiciju posle prasenja..
:cao: :cao: :cao:
 
@PG Krnac
To daješ u završnoj fazi (S2) ili od 50 kila jer proteinski ova smeša ti je negde oko 13.5 % ja ovo dajem u završnoj fazi (proteinski) :cao:
@Karalic
Kakav je premiks što daješ , 10% mi je malo mnogo ili je to neki super :sta: :cao:
 
to dajem od 50kg do 120kg. To je sano aminogold 3 kg na 100kg prekrupe. . . Tako mi je rekao ovaj iz Sana sto dolazi kod mene! :cao:
Post je spojen: [time]1283871291[/time]
_________________________________________________
D.R.E.D je napisao(la):
@PG Krnac
To daješ u završnoj fazi (S2) ili od 50 kila jer proteinski ova smeša ti je negde oko 13.5 % ja ovo dajem u završnoj fazi (proteinski) :cao:
@Karalic
Kakav je premiks što daješ , 10% mi je malo mnogo ili je to neki super :sta: :cao:
http://www.sano.rs/Produkt-Schwein-Aminogold-Forte-Mastschwein :ppozdrav:
 
D.R.E.D u pravu si ::svaka cast::

Napisao sam odokativno, a u stvari je ovako... 72kg prekrupe, 23kg sojine sacme 44% i 5kg amino SP
To je za prasad...

A za krmacu je 63kg prekrupa , 20kg sojina sacma 44%, 12kg stocno brasno, i 5kg amino SP

Odlicno si primetio, sto znaci da pomno citas postove :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Ima li neko neku kombinaciju za prasad kad su vec odbijena sa Patent komerc premiksom!?
 
Ko ima iskustva sa Ibeka Pantom?
Ja radim sano-v program, ali razmisljam malo da miksujem,
cisto da vidim ima li razlike.
 
Mislim da ima razlike a ti proveri i zbog sebe i zbog nas odvoj dve grupe i hrani ih sa različitim premiksima i istim udelom ostalih hraniva. Ali možda najveća razlika između sano-a i ostalih premiksa je na liniji klanja. Inače moj predlog je da kod jednog ozbiljnijeg proizvođača izdvojimo nekoliko grupa, ujednačenih i da ih hranimo sa istim šmešama ali različitim proizvođačima premiksa, da konačno stanu na crtu. Ja vam stojim na raspolaganju sa svim svojim znanjem i iskustvom, da se manemo više priča ovaj je bolji, onaj je bolji. I medijski da to bude propraćeno, i da premikse daju proizvođači ako hoće da učestvuju u priči i da dobit doniramo sajtu. Naravno proizvođač bi bio podmiren na prvom mestu, on ipak čovek se time bavi!
 
prof. dr. Seljak, recite mi , molim Vas za vase misljenje o hrana produktu, a u odnosu na narcis popovic i na 100% ?
Naime, naveo sam ova tri proizvodjaca jer su mi samo njihovi proizvodi dostupni..
 
@ Karalic
Iskreno kad sam čuo za za hrana-produkt nisam ih uzimao za ozbiljno. Kontao sam mali su, tržište prilično zasićeno. Hvala Bogu po njih demantovali su me. To je trenutno prema nekim procenama do kojih sam je došao po stepenu rasta proizvodnje a i po kvalitetu prva domaća fabrika stočne hrane, ja sam se zaprepastio. Narcis Popović je nestalan, on je bio vlasnik Proteinke pa je prodao Slovencima, tako da je mislio ozbiljnije da se bavi time zadržao bi je u vlasništvu. U fabrici 100% sam bio a i u premiksari koja je tad tek bila otvorena, to izgleda jako dobro, međutim prema pričanju ljudi koji ih koriste ili su ih koristili dosta lutaju, tj nemaju stalan kvalitet. Isto sam bio iznenadjen koliki broj svinjara koristi premikse hrana-produkta, i svi su zadovoljni, čak su okrenuli ledja panti, likri i sanu. Za sada nisam čuo ništa loše o toj firmi. Ako neko ima druga saznanja neka me demantuje.
 
Karalic,odakle je ta fabrika,nesto nisam primetio njihove proizvode u Kv. A ja hranim sa gotovim narcisom jednu turu prasadi,za klasu su bolji nego vrsnjaci na Gebiju,takodje gotov.
 
Proslu turu tovljenika smo hranili sa premiksima HRANA-PRODUKT, nije se lose pokazalo.
Mada najbrze su napredovali sa sano premiksima.
Ali, ih ne koristimo vec par godina.
 
Hrana produkt, salas nocajski, Srem..

Vidi , licno mi je sve jedno koje bi nabavio ili Ti kupio od ova tri ponudjena koncentrata, ali eto .. Sa narcisom imam losa iskustva u tovu pilica (mada sam pre par fodina imao izuzetno dobre rezultate u tovu curaka, da bi sledece godine bio peh.. :sta:)

Kasnije sam cuo da su ih kupili , valjda slovenci , ko li, pa je i pao i kvalitet..

Ostalo mi je onda 100%, ali ... Kako sam video svojim ocima da se doteruju 3 slepera robe sto posto kod mene u kraj, gde se vrsilo prepakivanje i ostale ne casne rabote, te je usled svega toga pocelo dolaziti do proliva u uzgoju prasica kod ranoraznih domacina, odlucio sam se za hranu produkt, jer se i ne prodaje sa ostalom robom, nego imaju svoju prodavnicu, pa izvoli..

Sve to mi je i ulilo poverenje, pa sam se i odlucio za njih , posebno sto u ovom podneblju nema gebija..

I sad da Vam kazem posteno, ja sam pre zadovoljan kako mi napreduju prasici a i krmaca posle prasenja..
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao: :cao:
 
@Karalic
Koristis gotove smese od hrane produkt ili supere ? Ja od danas hranim krmace gotovom smesom SKD - 16% pa cu videti rezultate,morao sam da predjem jer nemam vise kukuruza a da kupujem sad po ovoj ceni zaista mi se ne isplati.
 
Ne koristim gotove smese, a kukuruz i ja kupujem, sta da se radi...

Ali, eto jos malo , pa mi stize kukuruz, a posle me bas i briga posto ce biti
:ppozdrav:
 
pozdrav svima!MOLIM ZA VASE MISLJENJE.prasici mi imaju skoro dve nedelje i treba da im se kupi koncetrat.sta mislite sa kojim da pocnem ili da budem jasniji sa kojim proizvodjacem?
 
Nazad
Vrh