Recepture za spremanje koncentrata

ok verujem da je dobar ali kod mene njega nema.kod mene ima sto posto,cantavir,jabuka ,zamun,hrana produkt,gebi.
 
Ja licno, na neki nacin laik za odgoj prasadi, na osnovu preporuka ljudi, koji su se malo vise od mene bavili svinjarstvom, zapoceo sam dohranjivanje prasadi sa 100% starterom. Po odbicu, nastavio sam jos nekih 10 dana sa tim starterom jer nisam hteo da rizikujem sa domacom pripremom koncetrata. Posle toga presao na domacu kuhinju sa protamino PIGGI, sa kojim sam ih dogurao do 20 kg tezine, i rasprodao, uglavnom po komsiluku, i svi su bili prezadovoljni kvalitetom prasenceta na raznju.
Moram da naglasim da sam u medjuvremenu dobio preporuku od jednog lokalnog svinjogojca koji se ozbiljnije bavi uglavnom prasicima. On mi je preporucio njegovu proverenu tehnologiju, a to je da pre odbica zapocne sa GEBI PREMIUM koncetratom, a zatim od nekih 15kg tezine prelazi na Zemunski koncetrat do kraja.
 
Piksi je napisao(la):
pozdrav svima!MOLIM ZA VASE MISLJENJE.prasici mi imaju skoro dve nedelje i treba da im se kupi koncetrat.sta mislite sa kojim da pocnem ili da budem jasniji sa kojim proizvodjacem?

Za pocetak slazem se Boni-m od SANO, ili Panto Wean cena je tu negde,
mislim da je Boni-m za dinar, dva skuplji

Za dalje moj ti je savet da ako imas dostupno kod tebe probaj sa PAN co. Starter 25% za prasad.
Cak i da nemas raspitaj se da li ima u blizini. Ima razloga veruj mi.
Ja prelazim 40 km da bih ga kupio.
Mislim da je trenutno najbolja stvar na trzistu za taj period od zalucenja do nekih 15-20 kg
Posle mozes da ekperimentises.Cena je malo jaca 135 din/kg, ali sa razlogom.
Ja sam svasta probao, skoro uvek su prasici imali problema sa prolivom koje trajao danima.

Ovo je hrana koju prihvataju bez ikakvih posledica, za sad sam zadovoljan

Mozda dobijem i neki popust zbog ove reklame ::namigivanje::
 
Drugar je koristio,po njegovoj preporuci sam ja poceo da kupujem njihove gotove konc.Bio je zadovoljan,kazem "bio" jer je potrosio svoju hranu pa sad i on hrani gotovim.
 
Poz svima. Danas sam kupio stocno brasno.Proizvodjac " MLIN DJUKIC" iz Blaca. Po ceni od 400 rsd/30 kg. Ali zapala mi za oko deklaracija proizvodjaca. Pre svega procenat proteina, do sada sam imao prilike da se susrecem sa st.brasnom sa ne vecim procentom od 12%. a na deklaraciji pomenutog proizvodjaca pise 16% . Pa me ineresuje ako neko zna, da li je to moguce. Ili je to marketinski trik proizvodjaca ili greska ?.Ili pak stvarno to brasno ima vise proteina od svih drugis proizvodjaca koji se pojavljuju u radnjama po Leskovcu. A evo i kompletne deklaracije: -vlaga najvise......14% -pepeo najvise...5.5% -proteini najmanje.......16% -skrob najmanje........30% celuloza najmanje......10% Rok upotrebe 90 dana. E sad ................................ :pecanje: ILI :D :haha::haha:?
 
Ja mislim da je upitanju greška prroizvođača. Svi bi onda sa stočnim brašnom i hranili svinje, niko nebi kupovao koncentrate! :haha: :haha: :haha: :haha:
 
savak je napisao(la):
Ja mislim da je upitanju greška prroizvođača. Svi bi onda sa stočnim brašnom i hranili svinje, niko nebi kupovao koncentrate! :haha: :haha: :haha: :haha:
Pa tako nekako. Znaci ipak ....... :pecanje:....... pa ko se upeca-upeca se.
 
evo nekih receptura za supere pa ko hoce moze da proba.
super za svinje s35(za 50kg) praseci super p-40
soja 40kg
suncukret 2.4kg
soja 40kg dkf 4kg
suncukret 6kg kreda 1.3kg
mekinje 4kg prem.za pras. 1.4kg
kreda 3kg lizin 0.35kg
dkf 3kg metionin 0.3kg
prem.za sv. 2.5kg so 0.6kg
lizin 0.2kg aroma 0.2kg
aroma 0.2kg ulje(soj.ili sun.)0.5kg
so 0.6kg
ulje(sojino) 1kg
 
Ja koristim i jecam i tritikal 20kg jecma 10 tritikal, 20 kg soj.sacma, 50 kg kukuruz i premiks. Ja sam mislio da tritikal ima vise procenta proteina od jecma.
 
@ level3
Ne bih se složio sa tobom.Ječam ima od 10-12 % a tritikale od 12-15 %( i pšenica takođe).Pšenica ima glutena u sebi pa je svinje teže vare.Ja koristim samo tritikale.Ukucajte na google-u poljoprivredni institut Novi Sad pa pogledajte,ima više sorti ječma,tritikala i pšenice...proizvodi...strna žita... + (uđeš).. - (izađeš) :D

@ stapavica
Ukoliko si u mogućnosti moj savet je da koristiš tritikale :cao:
 
Tritikal je bolji,al ga kod mene seljaci nevole jer je tvrdji pa se teze zanje-vrse.Inace je extra za svinje,samleven naravno.
 
Moguce je sve, ali sad postoje nove sorte jecma koje sadrze protein i do 15%.
sve je stvar iskustva, ja preferiram jecam
 
level3 je napisao(la):
Moguce je sve, ali sad postoje nove sorte jecma koje sadrze protein i do 15%.
sve je stvar iskustva, ja preferiram jecam
A to možeš ti ako imaš svoju zemlu toliko pa da seješ takav ječam a ja kad kupujem neznam ko imataj kvalitetan ječam tako tuje razika između nas.
 
Nazad
Vrh