Recepture za spremanje koncentrata

Granule sluze da se prase odvoji od mleka i pripremi za koncentrate. Tako da po meni one nisu skupe jel posle nemas intervencije veterinara. Naravno da ne treba hraniti sa granulama dug,vec samo koliko je dovoljno. Posle granula je mnogo bolja konverzija hrane tako da se ta malo "jaka" cena granula brzo isplati. Stvarno sve pohvale za Panto granule ::svaka cast::
 
Ma ljudi prase je BEBA nemojte bebe hraniti suvim mesom pametnije je te granule premlesti u ponuditi tako .Probajte da prasad hranite 10 dana pred zalucenje hranom kojom nameravate da ga hranite po zalucenju ,ukoliko ste imali nekakvih problema sa prasadima u tu hranu slobodno ukljucite i medikamente narocito tilozin odlican je za pneumo i digestivne probleme jedino nemozete da resite problem cadjavosti prasadi ali zato je tu stari dobri penicilin. Ma koliko skupa prasad bila ja neverujem gotovim smesama puno i radije pravim te startere sam . Paletiranje se vrsi na 130 stepeni i sta tu od vitamina i minetala da ostane jedino sto razgradi skrob i pobije mikoplazme i bakterijeiz mlecnih komponenti. Cesto vam je razlika u ceni vaseg predstartera i kupovnog nekoliko dinara i onda se pitate gde je tu zarada fabrike , odgovor je u losijem kvalitetu komponenti :ppozdrav:
 
Ja nemam svoju hranu pa zato kupujem gotove,a procedura je identicna-sa 15 dana pocinje dohranjivanje startrerom i posle grover i kraj.
 
Molim za savet.
Koliko se procentualno pri pravljenju koncetrata dodaje potamino piggi u osnovnu smesu hrane. Imam razlicite podatke a time i nedoumice. Preporuka od prodavca od koga sam kupio je da stavim 5kg piggija na 40 kg osnove, a opet SANO preporuka je ova:
Citiram
Primena Protamino Piggi®
Starter I za prasad: 25% Protamino Piggi + 75% žitarica (pšenica, ječam, kukuruz)
Starter II za prasad: 20% Protamino Piggi + 80% žitarica (pšenica, ječam, kukuruz)


Na pitanje u vezi ovih SANO preporuka, prodavac mi rece da je to mnogo i da ne pomisljam na te procente.
 
Protamino Piggi 42% proteina,znači SANO preporuka tačna:
Primena Protamino Piggi®
Starter I za prasad: 25% Protamino Piggi + 75% žitarica (pšenica, ječam, kukuruz)
Starter II za prasad: 20% Protamino Piggi + 80% žitarica (pšenica, ječam, kukuruz)
 
easycorps je napisao(la):
Molim za savet.
Koliko se procentualno pri pravljenju koncetrata dodaje potamino piggi u osnovnu smesu hrane. Imam razlicite podatke a time i nedoumice. Preporuka od prodavca od koga sam kupio je da stavim 5kg piggija na 40 kg osnove, a opet SANO preporuka je ova:
Citiram
Primena Protamino Piggi®
Starter I za prasad: 25% Protamino Piggi + 75% žitarica (pšenica, ječam, kukuruz)
Starter II za prasad: 20% Protamino Piggi + 80% žitarica (pšenica, ječam, kukuruz)


Na pitanje u vezi ovih SANO preporuka, prodavac mi rece da je to mnogo i da ne pomisljam na te procente.

Imas jako ''pametnog'' prodavca.
 
Imam par pitanja, posto tek pocinjem sa ovim poslom.

Koliko po krmaci treba ostaviti kukuruza i sojine sacme za godinu dana (krmaca+prasici, koji ce biti ostavljeni za tov)?

Da li postoji neka receptura samo sa kukuruzom, sojinom sacmom i naravno premiksom?
 
Malo ti je predaleko to odmah za celu godinu, teško će ti neko tačno reći cifru koja je približna, jer nije isto za krmaču od 150kg, 200kg i nazimicu. A za prasiće još teže, koliko oprasi pa gubici do zalučenja. Možemo da probamo da izračunamo, ali trebaju malo precizniji podaci. 90% premiksa koji se prodaju kao makro premiksi (milkivit, šauman, ibeka...) se koriste samo sa sojinom sačmom, bar tako kažu prodavci u poljoapotekama :haha: jer za preciznije savete nemaju ni znanja ni obrazovanja, mada nije to greška samo je to skup sport, ali šta danas u poljoprivredi nije skup sport. :ppozdrav:
 
I dalje smatram da su ti tzv. makropremiksi skup sport u kome se kreda i dkf isuviše skupo plaćaju.
 
milkivit za tov premix 4000 veleprodaja maloprodaju nesmem ni da pita
milkivit za krmače premix 3600 veleprodaja
pa onda desmo mi u ovoj priči ja pkušavam sam da pravim koncetrate po recepturama predaka zoja riblje brašno mleko u prahu vitamini žitarice
 
Apsolutno se slažem sa Brankom, međutim većina naših proizvođača nema dostupne sintetičke amino-kiseline, enzime, promotere porasta i u mlađim kategorijama svinja do prve faze tova, znači do 25 kg možda im je pametnija varijanta makropremiksa, posle toga vrlo diskutabilno kakva je kalkulacija proizvođača i gde će se uklopiti.
 
Dali neko koristi gebijeve premikse saplement premijum za prasad i fert za krmače i kakvo je vaše mišljenje i iskustvo o njima :cao:
 
Ne znam za Gebijeve premixe ali su se na trzistu pojavili neki Nemacki jeftiniji od gebijevih tu negde u ceni Patent komercovih i kazu ljudi da su odlicni, ako hocete mogu da se raspitam, mislim da se zovu Josera! :D
 
Nikada u hrani nisam koristio skupe premikse, nego obične 1%-tne domaćeg proizvođača, i nije bilo problema.
Posebno su kokoške nosilje osetljve na variranje kvaliteta hrane, pa nije bilo problema.

Tu je slična priča kao i sa semenskom robom...
 
Geri je napisao(la):
Ne znam za Gebijeve premixe ali su se na trzistu pojavili neki Nemacki jeftiniji od gebijevih tu negde u ceni Patent komercovih i kazu ljudi da su odlicni, ako hocete mogu da se raspitam, mislim da se zovu Josera! :D
josera su španski premiksi :D
 
Josera su nemački premiksi, pouzdano znam, jako kvalitetni, trenutno ih i kod nas na gazdinstvu koristimo i za svinje i za goveda. Firma zastupnik za Srbiju je iz Montojine opštine, mene angažuju kad imaju neki problem na terenu iz oblasti ishrane pa tako kroz tu priču i moji roditelji ih koriste na gazdinstvu. Takođe se slažem sa Brankom, ali kako čoveku koji nema osnove iz ishrane a bavi se stočarstvom, objasniš koliko lizina da stavi, enzima i probitoika i da to dobro izmeša u običnoj mešaoni?! Ja sam to radio dok sam kući ali moj otac ne voli da se bakće sa vagama a tek kuhinjskim razmeravanjem lizina i ostalih mikrokomponenti, tako da sam mu nabavio taj premiks.
 
Evo ga, cenovnik sam nabavio od jednog mog kolege sa faxa on se bavi prodajom ovih premiksa za severno backi okrug! I Cenovnik je svez :) da ne bude da ga reklamiram nista od broja telefona :haha: ako se bas neko interesuje nek mene kontaktira pa ce dobiti!


Za sva obaveštenja u vezi prodaje i nabavke samo na pp.
 
ja imam mesaonu od 500 kg i stavljam 50kg sojine sacme,Sano Aminogold 3kg na 100kg 250 kg kukuruza i ostalo zito. ja sam zadovoljan sa ovim! to je za tovljenike :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh