Recepture za spremanje koncentrata

@isidor
Pa to i jeste problem, greska je u pocinjanju.Deset komada trebalo je na vreme prodati a ne poceti, imam neki osecaj da ni neznamo koliko moze biti losa cena.Daj boze da me osecaj vara.
 
da li ste culi za mali idjos fabriku stocne hrane??kakva imate iskustva sa njima? kakavi sunjihovi koncentrati?hvala :D
 
Fabrika stočne hrane u Iđošu Čikprom ja ga lično nisam koristio ali po priči on je negde u rangu Farm commerca iz Čantavira
 
pedja voganj je napisao(la):
da li neko ima iskustva sa patent co hranom za odbijenu prasad i prasad do 25kg?

Ja koristim Patent Co i jako sam zadovoljan. Danas sam u Misicevu u fabrici cekao utovar dva sata, posto je velika guzva bila, pa sam pricao s ljudima i svi ih hvale, vecinom ljudi kupuju program za prasad i njihove premixe. Ja licno trenutno koristim potpune smese za tov, i nemam zamerki! Jedino ih mogu porediti s Gebi-jem, jer sam jedino jos njihove proizvode koristio, ali je patent co osteno bolji po pitanju konverzije. Sve u svemu, imaju moju preporuku!
 
ja vec dugo koristim sano i nemam zamerki dosta ljudi oko mene koriste Patent co za prasad je ok ali kod krmaca im se javljaju problemi u laktaciji cesto pojedina vimena nemaju mleka i eto skarta kazu da je pun antibiotika i ako prasad do 50 dana nemoze da vari sojinu sacmu nedobijaju proliv kada ih stave u tov samo jedu i spavaju moj komsija izvuko 8 nazimica iz tova i ni jedna mu nije trazila sad i on preso na sano a neznam zasto toliko pljuju SANO na ovom forumu kad se firma nigde ne reklamira a svi znamo da je 100% bio strava dok nije poceo da se reklamira sad je 0%
 
Zex ja nemam nista protiv Sano proizvoda, cak planiram da sledecu turu probam da izguram po Sano programu.
Kad je patent co u pitanju nisam cuo za problem s krmacama, a sto se tova tice i da nazimice ne ulaze u esterus to kod mene nije bio slucaj do sad, cak sta vise esterus je bio veoma redovan i da tako kazem lako uocljiv!
Takodje od kad koristim patent co ja ne znam sta je proliv kod prasadi i tovljenika.
 
povremeno mi se sa Sanovim prekermom javljao proliv ali od kad ubacuje cink oksid nemam problema moj veterinar mi kaze da u prekernu nema antibiotika kao u indistarteru 4% i da kod patenta treba povesti racuna kad koljete prase za pecenje neretko su deca alergicna na tu grupu antibiotika
 
@KishRobert
ja sad stigao do računara , ako nekome odgovara farmov koncentrat njemu će odgovarati i čik promov s time da je dosta manja fabrika sa manjim kapacitetom te su moguće veče oscilacije u kvalitetu (to je moje mišljenje ) ja se svakako nebih upustio da tovim sa njihovim koncentratom 20-30 tovljenika ,možda par komada ,jednom vreme su na džakovima imali natpis da je koncentrat bez proteina animalnog porekla a kolega koji je uzeo kaže da je imao miris na mesno -koštano brašno , e sad jbg ::lose::
 
U Bačkoj Topoli je kafilerija koja proizvodi velike količine mesno-koštanog brašna i perjanog brašna, koji su jeftiniji u odnosu na sojinu sačmu a sa većim sadržajem proteina, i normalno da sve te mešaone u određenom procentu koriste te sirovine u proizvodnji. Zakonom nije zabranjeno.
 
Tako je Branko ali ja lično nažalost imam loša iskustva sa ovakvom robom pa je zaobilazim u širokom luku ali ko voli nek izvoli :cao:
 
Da li neko hrani prasice Sano protamino piggi 25% premiksom posto planiram da menjam umesto biofaktory rop 4% jer mi nije nesto bas najbolji a pigi je za taj uzrast od 15-25kg.Sano mi preporucuju iz polj.apoteke i kazu da je sigurno dobar a vidim da na forumu ima dosta ljudi koji koriste Sano program.
 
Pozdrav za sve vas!Molio bi vas za savet:hteo bi saznati do koliko procenta bi mogao maksimalno povecavati udeo zitarice (jecam,psenica,tritikale) u koncentratu za razne uzraste svinja na "stetu" kukuruza.Pitam zbog toga sto bi hteo da malo drugacije planiram plodored i imao bih dosta manje kukuruza nego do sada.Hvala vam!
 
zszolika je napisao(la):
Pozdrav za sve vas!Molio bi vas za savet:hteo bi saznati do koliko procenta bi mogao maksimalno povecavati udeo zitarice (jecam,psenica,tritikale) u koncentratu za razne uzraste svinja na "stetu" kukuruza.Pitam zbog toga sto bi hteo da malo drugacije planiram plodored i imao bih dosta manje kukuruza nego do sada.Hvala vam!

Ječam može u potpunosti zameniti kukuruz u ishrani tovljenika.
Cela severna Evropa koristi žita umesto kukuruza u ishrani svinja.
 
Nazad
Vrh