Recepture za spremanje koncentrata

moji prasici jedu po volji u hranilici uvek ima hrane oni jedu koliko moze da im stane u zeludac koji vremenom raste i povećava se, ukoliko se poklope parametiri: hrana, rasa i uslovi on će ti pojesi i manje od 3 kg hrane po kili prirasta na kraju a od 70 kilgrama je najveci dnevni prirast tu oni guraju munjevito kilazu
 
Pozdrav svima!nov sam na forumu,nasao sam do sada par odgovora na svoje proleme citajuci vase diskusije.posto sam od skoro poceo da se bavim svinjogojstvom malo ozbilnije tako da kazem;interesuje me koliko procenata pecene soje mogu da mesam prasicima koji na sisi tek pocinju da jedu a koliko zalucenim od oko 12-15kg?dakle(tovim prasice od svojih krmaca,imam svoje zitarice,soju pecem na przon za kafu,naravno kupujem samo premikse)ne bih li pojeftinio proizvodnju.ako neko ima iskusva neka kaze.hvala svima!
 
postovanje svima,interesuje me da li moze neko da mi pomogne...imam krmacicu koju ostavljam za priplod pa me interesuje da li mogu u koncentrat koji ja pravim da umesto sojinog griza stavim soju koja nije przena vec samo samlevena:haha:hvala
 
Da soja ne treba termički da se obrađuje, onda to ne bi radili u Sojaproteinu i svim malim pogonima koji proizvode sojin griz.
 
Ima i soje koja ne treba termički da se obrađuje.
Npr. soja sorte Lana iz instituta za kukuruz Zemun Polje.
Ako takvu imaš ili nabaviš, ne moraš da je termički obrađivati, samo melji i davaj po nekoj od receptura za taj uzrast svinje.

:ppozdrav:
 
Da, ali to se može davati samo većim životinjama.

To je više trgovački trik instituta.
 
ok,hvala vam lepo.bilo bi mi od koristi ako neko moze da mi napise neki recept za koncentrat za nazimicu koju ostavljam za priplod i koja trenutno ima 80 kg.hvala..
 
ako neko zna neka napise koliko hrane potrosi prase od 12-15kg pa dok ne dostigne tezinu od 25kg i koliko je vremena potrebno za ovo, znaci od zalucenja do raznja
 
Od zalučenja do početka tova (25-30 kg) cca 5 kg predstartera (sa lekovima) 10 kg starter sa lekovima i 20kg starter bez lekova
 
Jel sta smeta davati odraslim svinjama cca 120kg super koncentrat 40% mijesan sa zitaricama koji je namijenjen odojcima.
 
Ponavljam mijesam sa ostalim zitaricama cca 50kg ostalih zitarica i koncentrat super 40% 10kg.Nabavljam ga po povoljnoj cijeni cak niza od veleprodaje :D.
 
Care

Pazi samo da je taj koncentrat deklarisan i da imas 100% sigurnost da nije neka mucka da ti daju kao da ima 40% a ono nema ni pola od toga.

Takve stvari nabavljati samo kod proverenih proizvodjaca i iza kojih postoji nekoliko priznanja za kvalitet.Samo si tako siguran da ces imati uspeh na polju ishrane.

Danas je covek spreman da ti proda i macku u dzaku samo da bi se otarasio skart robe.

Ako imas vremena preporucio bi ti da iscitas sve sto je postavljeno na ovo forumu u oblasti Svinjarstvo-spremanje koncentrata.Tamo ces naci kakva hrana ide za koji uzrast.

Naci ces i recepture sa domacim pripremama, koliko koja zitarica ima proteina, kojoj zivotinji po kilazi treba koliko proteina u smesi ....... :ppozdrav:

Ako izracunas po nekim postupcima koji su dati u tom delu vrlo brzo ces doci do zakljucka koliko cega trebadodati za dobar koncentrat.


:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh