Recepture za spremanje koncentrata

Direk mijesaona gepek-kuca samo prilika :D .Kolega radi pa si "pozajme"radnici kad nema sefova a on nedrzi nista osim zeca i dvije zecice i par golubova pa poslje posla samo zvizdi i gleda u nebo a ja dobijam rogove kad odem do njega a zato s njegovom zenom pijem kafu pod tresnjom dok on srce vrucu i zvizduce oko kuce.
 
Pozdrav svima u ovoj temi i imam jedno pitanje jer nisam jos nasao konkretan odgovor:
imam krmacu (suprasnu)sad joj je 50-dan kako je primila nerasta (vepra...). Koja dnevna kolicina hrane joj je potrebna i sta sve od hrane.Znam da nije dobro da se previse ugoji a ne mogu je drzati ni na "lebu i vodi" Prvo ce joj biti prasenje,ima oko 130 kg i dajem joj dva puta dnevno po 2-2.5 kg mesavine kukuruza,suncokretove sacme,psenice,jecma.Unapred hvala
 
Dva puta dnevno po 2 kg sasvim dovljno samo da ima vode i hrana oko 13.5% proteina i onda posle 90-og dana polako povećaš na 5.5-6 kg dnevno i daš jaču hranu (14.5-15 %) i pred prašenje 5 dana smanjuješ zadnji dan samo voda + šećer posle prašenja isto voda +šećer (ili paradajz kuvani dobar za temperaturu) i polako povećavaš u narednih 5 dana posle po volji . :ppozdrav:
 
CAR je napisao(la):
a zato s njegovom zenom pijem kafu pod tresnjom dok on srce vrucu i zvizduce oko kuce.
Izgleda da mu je zena opasnica...Lonac krci, a on trci ::namigivanje::Vodi samo racuna da Ti ne naleti zena i njena Majka.. Kod nas Tasta, kod Tebe Punica, kod Kineza cim cim dalje, tim tim bolje :ppozdrav:
 
Spajki je napisao(la):
Pozdrav svima u ovoj temi i imam jedno pitanje jer nisam jos nasao konkretan odgovor:
imam krmacu (suprasnu)sad joj je 50-dan kako je primila nerasta (vepra...). Koja dnevna kolicina hrane joj je potrebna i sta sve od hrane.Znam da nije dobro da se previse ugoji a ne mogu je drzati ni na "lebu i vodi" Prvo ce joj biti prasenje,ima oko 130 kg i dajem joj dva puta dnevno po 2-2.5 kg mesavine kukuruza,suncokretove sacme,psenice,jecma.Unapred hvala

Koji odnos sastojaka u toj mešavini imaš? Napiši pa da nešto sklepamo.
Tu ti treba još krede, dikalcijum fosfata i neki kvalitetan premiks.
 
Tu je odprilike bilo 60 kg kukuruza 15kg jecma+psenice i 25 kg suncokretove sacme od 28%proteina,a hteo bih sad vec da pocnem da joj dajem nesto kvalitetnije...
 
Smanjiš suncokretovu sačmu za 10% a umesto toga ubaciš sojin griz, ili sojinu sačmu.

To je najjednostvnije rešenje.

Obrati pažnju da nabaviš kvalitetan premiks.

Možda 1-2% kvasca ne bi bilo loše ubaciti na uštrb suncokretove sačme.
 
Hvala na informacijama.Presao sam ovu temu dva puta sve strane :bravo: i nisam nasao nigde tabelu proteinskih vrednosti za poljo-proizvode koji se koriste u ishrani zivotinja ILI je to strogo cuvana tajna velikih majstora :haha: :D
a evo i googlam i ne mogu je iskopati...
 
D.R.E.D
Karalic jeste lopovi :D pa nisam ja tako pokvaren ::namigivanje:: pa kolege smo a zena mu je jako dobra prijateljica sa mojom zenom :D a drzim se i sedme bozije zapovijesti :bravo: kad moram :haha:
 
CAR je napisao(la):
D.R.E.D
Karalic jeste lopovi :D pa nisam ja tako pokvaren ::namigivanje:: pa kolege smo a zena mu je jako dobra prijateljica sa mojom zenom :D a drzim se i sedme bozije zapovijesti :bravo: kad moram :haha:
Znas kad je Mojsije citao bozije zapovesti ljudima, pa kad su dosli do sedme, rekao je da to ne moze i precrtao je. Od tada sedmica ima crtu na sebi. :haha:
 
[/quote]Znas kad je Mojsije citao bozije zapovesti ljudima, pa kad su dosli do sedme, rekao je da to ne moze i precrtao je. Od tada sedmica ima crtu na sebi. :haha:
[/quote]

:haha: :haha:
 
Nazad
Vrh