Recepture za spremanje koncentrata

Svuda u svetu je soja zrno skuplja od sojine sačme, samo ovde je obrnuto.
I onda ajde proizvedi jeftino meso... ::lose::
 
Redovno pratim ovaj forum, nedavno sam se registrovala, predstvila sam se kako nalažu pravila foruma, do sada nisam pitala ništa jer uglavnom, pronadjem sve odgovore na moja moguća pitanja. Ali, sada moram nešto da pitam. Interesuje me, koliko dnevno hrane treba da pojede prase u tovu, od 20.ak kg pa naviše. Da li hranu treba da ima uvek onoliko koliko hoće ili može da pojede, ili vi, koji imate iskustva u tovu, količinu hrane im ograničavate.

Hvala unapred za sve moguće odgovore
 
Kod mene prasici u toj tezini stalno imaju hranu ispred sebe tj mogu da jedu kolika im je volja.Samo gledam da im neostaje puno jer onda prosipaju hranu.
 
Moze li neko da mi kaze zbog cega tacno Sojin griz ne sme ili ne moze da se koristi u ishrani odbijene prasadi?
Tj. sme da se koristi ali samo 5 %

Zasto ne moze da zamene sojinu sacmu u potpunosti?
Znam da je procenat masti veci,ali ne kontam....
 
galic je napisao(la):
Moze li neko da mi kaze zbog cega tacno Sojin griz ne sme ili ne moze da se koristi u ishrani odbijene prasadi?
Tj. sme da se koristi ali samo 5 %

Zasto ne moze da zamene sojinu sacmu u potpunosti?
Znam da je procenat masti veci,ali ne kontam....
Ja već godinama samo griz dajem velikima i malima i nemam nikakvih problema.
 
Znam da dajes tovljenicima,nisam znao da i prasadima dajes.
Kazi neki primer sa grizom od odbijanja do 25 kg.
Hvala.
 
Branko je napisao(la):
Svuda u svetu je soja zrno skuplja od sojine sačme, samo ovde je obrnuto.
I onda ajde proizvedi jeftino meso... ::lose::
e ovo je i mene uvek zanimalo. da li je tacno da sacma ima vise proteina nego zrno /neki to tvrde/?
 
Ma to je u redu, ali glavni proizvod od soje je ulje, jer je to uljarica.
Samo kod nas je nusproizvod - glavni proizvod.
 
Pozdrav za sve clanove Foruma! :cao:
Novi sam clan,citao sam vasa pitanja i odgovore i utvdio da imate dosta iskustva oko Recepture, pa bih nekoga zamolio da mi napise dobre recepture za prasice od 5-25 Kg,ali po mogucnosti bez Ribljeg brasna,koji premiks i sta sve stvaljati u smjesu i da prasici u tom periodu ne bi proliv dobijali,takode ako moze i za Krmace neka receptura pre prasenja i u toku dojenja ,mnogo bi mi znacilo. :cool:
Od komponenti imam: kukuruz,jecam,Stocno brasno,i sta bih mogao jos da stavim ,koji premiks koristiti..??
Hvala unapred!
 
Ljudi imam jedno pitanjce... Ako je po tovljeniku potrebno oko 350 kg da bi ga utovio sa 25 na 110kg, da li tu potrošnju hrane može neko da mi podeli na faze u rastu svinje, jer ne jede prase od 25 kg 3 kg na dan i tovljenik od 100kg istu tu količinu, Znači zanima me da li precizna matematika tipa:
25-35 1,3kg na dan
35-45 1,6 kg
45-55 1,9 kg
55-65 2,2 kg
65-75 2,6 kg
75-85 3 kg
85-100 3,4 kg
100-110 3,8 kg ja sam ovu tabelu napisao kao primer pa bi voleo da je preprave iskusniji farmeri.

E sad da bi se to uklopilo u prosečnu utrošenu hranu od 350 kg po komadu bitno je i koliki je dnevni prirast u kojoj fazi ishrane kako bi se tačnije izračunala potrošnja, pa me onda zanima i koliko dnevni prirast ostvarujete i, ako znate po fazama kao što sam napisao ili po nekim drugačijim to bi mi onda mnogo razjasnilo.

Hvala.
 
potrebno oko 350 kg da bi ga utovio sa 25 na 110kg, ??

Da mi pojede 350 kg za 85 kg? Bolje odmah na ražanj!
 
ne nebiti se isplatilo to,od 2,8-3 kg 1kg mase tovljenika, je neko moje saznanje,al sve zavisi od prasica,rasa,uslovi.....izvinjavam se forumasima ako gresim.
 
Tibore pogledaj ovo istraživanje:http://scindeks.nb.rs/article.aspx?artid=1450-71880031383R&redirect=ft , kad otvoriš stranicu sa leve strane piše pun tekst pa pogledaj, odatle sam ja uzeo podatak o potrošnji, ali bez obzira da li je 350 ili 300 kg mene zanima koliko dajem prasetu od 25, 35, 50, 80 a koliko tovljeniku od 100kg pa da mi na kraju ispadne ukupna potrošnja 300 ili 350kg hrane. Ako, pošto pogledaš istraživanje i dalje budeš hteo da šalješ prase na ražanj molio bih te da nas ne zaboraviš, i mi volimo da se umrsimo.

Pozdrav svima! :ppozdrav:
Zapravo na tom gore linku je objašnjenje o lizinu kao zameni ribljeg brašna sa nekim tabelama, vredi pogledati,a link na kom sam ja gledao ne mogu da postavim jer je u pdf formatu pa zato ukucaj u googlu "Efekti primene min a zela plus" i pogledaj prvo istraživanje koje će se pojaviti.
 
Nazad
Vrh