Recepture za spremanje koncentrata

Kada ubacujem melas u uspravnu mesaonu,da li ima neki poseban postupak? da li sve od jednom da sipam,i u kojem procentu bi trebao da dodajem.Hteo bih da smanjim malo rastur hrane jer mi jako praskasto bude pa bih taj melas prasinu pokupio,i imam nekih drugih problema sa svinjama koje kako kaze veterinar bi pomogla melasa i povecao metabolicku energiju....pa bih hteo misljenje i savet. hvala
 
Kada ubacujem melas u uspravnu mesaonu,da li ima neki poseban postupak? da li sve od jednom da sipam,i u kojem procentu bi trebao da dodajem.Hteo bih da smanjim malo rastur hrane jer mi jako praskasto bude pa bih taj melas prasinu pokupio,i imam nekih drugih problema sa svinjama koje kako kaze veterinar bi pomogla melasa i povecao metabolicku energiju....pa bih hteo misljenje i savet. hvala

Ne znam kako bi izgledalo sipati melasu u praskastu hranu. U jednoj fabrici stocne hrane, melasu su dodavali u neki starter za telad. Samo sto se posipala po granulama i kukuruznim i ovsenim pahuljicama, te je lakse zamesati. Kod praha bi se najverovatnije napravile grudve. I nisu je mesali u mesaoni, vec mesalici kao za beton. Ubace tu mesavinu i onda je pospu melasom. Ne verujem da ti je ovo pomoglo, ali da ne bude da niko nista nece da odgovori.
 
Kada ubacujem melas u uspravnu mesaonu,da li ima neki poseban postupak? da li sve od jednom da sipam,i u kojem procentu bi trebao da dodajem.Hteo bih da smanjim malo rastur hrane jer mi jako praskasto bude pa bih taj melas prasinu pokupio,i imam nekih drugih problema sa svinjama koje kako kaze veterinar bi pomogla melasa i povecao metabolicku energiju....pa bih hteo misljenje i savet. hvala
Ja sam ranije kupovao u jednoj radnji mekinje,kazu mesane su sa melasom te mekinje izgledaju i dalje suve samo sto mestimicno ima grudvi.
 
Evo ovako...Smanjio sam prasinu,dodao 2 kg melase na 100kg, takva je kao med strukture i pokupi prasinu u grudvice,samo sto iz hranilice malo teze curi jer te grudvice prave problem jer je podeseno za skoz sitno... ubacio sam,prvo u jednu kantu 5 kg koncentrata pa sipao 0,5 kg melase pa izmesao sa stapom i tako cetiri puta i dodao u mesaonu,da ne stavljam bas direktno u kos da se ne masti lim...igranje sve u svemu
 
Sojino ulje bi postiglo slican efekat po pitanju skupljanja sitnijih dijelova, a mislim da je i lakse za dodavanje. Inace se u mjesaone dodaje uz pomoc ugradjene dizne kao na prskalici, ali mislim da moze i sipanjem. Moze cak i suncokretovo ulje, samo treba probati da li hoce da ga jedu, jer u nekoga hoce u nekoga nece. Melasa je vjerovatno bolja jer je sladja, ali je malo teze dodavanje i umjesavanje
 
Ja sam ranije dodavao rastopljenu svinjsku mast i dobro se izmesalo,tako da mozda da se proba da se zagreje ta melasa sa malo vode i da se tako rastopljena polako dodaje moza bi se lakse izmesalo.

Probaj da pomesas sa mallo prekrupe i malo kukuruza, pa dodajes sa kukuruzom kad budes mleo,mozda tako bude lakse
 
Ja sam melasu nabavio u Farmcommerc u cantaviru,oni bas i prepakivju imaju svoje kante,fino i kulturno i nije tako strasno skupo...kanta od 25kg je 810 din.
Sto se dodavanja tice malo je gusto ali nisam jos probao da podgrejem,verovatno bih islo lakse jer ovako je dosta gusto.
Sojino ulje je dosta skupo u odnosu na melasu.
 
Koji premiksi su po vama najbolji za tov svinja?I za koliko meseci dostignu kilazu od 20+kg pa do 100-110kg?Za nedelju dana cu da ispraznim farmu pa planiram da ubacim turu za jedno 20dana,pa me zanima vase misljenje o premiksima i iskusto,koji su najbolji po vama.
 
Za mene je Patentco program koncentrata i premiksa medju naj boljima. Za 90 do 100 dana bi trebalo da postignes tu tezinu tovljenika pod uslovom da se pridrzavas uputstva za tov.
 
Koji premiks je u pitanju patent ko?kako se zove taj super koji ti koristis?i cena naravno

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Ja do sad koristio samo Sano,hocu da vidim jel ima neko preko njih ili da ostajem opet sa njima da saradjujem.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Mislim da ti Sano nije ni blizu Patenta, od Sana ti je bolji i Inberg, ja sam koristio Sano pre nekih 7-8god dok je se uvozio iz nemacke i nije bio los posle je proizvodnja preseljena u hrvatsku, na zalost i kvalitet je drasticno opao...Odavno ne koristim Sano...
 
Nazad
Vrh