Recepture za spremanje koncentrata

dali kada dajes konctret na tovljenika i kad dajes samo kukuruz i jecam al ima ista mesnatost???

ii kad ne dajes koncetrat ide vise na mast/??

kolko bi trbalo kila koncetrata pojeti od 100 kila pa do 250 recimo ???

?nisam nikad tovio koncetratom pa bi sad jednu tovio da vidim dali ce ima vise mesa???
 
Poslednja izmena:
Koje komponente mogu da se koriste u cilju većeg volumena stočne hrane odnosno da hrana ima veću zapreminu ali da joj masa nije veća?
Zbog suprasnih krmača kako bi se zasitile a da se ne pretera sa jačinom hrane.
 
U toplijem periodu najbolja ti je zelena lucerka, pa i neka druga leguminoza pa čak i trava. Od koncentrovanih stočno brašno, lucerkino brašno, rezanac šećerne repe....
 
Da li je neko koristio ISV premikse za tov i prasice?Kakva imate iskustva sa njim?

emanuilforum.serbianforum.info
 
Ja sam koristio ISV i za prasice i za tov,premiksi im imaju strahovit jak miris i svinje ga rado jedu i rezultati su dobri (ja nemogu preciznije govoriti o prirastu i ekonomičnosti jer nemam baš neku sortu svinja, ali mogu reći da prasici oprašeni krajem januara hranjeni sa ISV premiksima sve po recepturi su sad u decembru poklani sa oko 180 kg) e sad manjkavosti su velika pakovanja 25 kg pa se odmah mora dati veća količina para, nezastupljenost prodaje kod nas u sremu pa je uvek potrebno zvati njihovog terenca za koga imam samo reči pohvale uvek je tu na raspolaganju u svakom smislu
E sad neki moj zaključak bi bio da je to sve ok pošto i sad nastavljam sa njihovom hranom tj premiksima
 
Ja sam koristio ISV i za prasice i za tov,premiksi im imaju strahovit jak miris i svinje ga rado jedu i rezultati su dobri (ja nemogu preciznije govoriti o prirastu i ekonomičnosti jer nemam baš neku sortu svinja, ali mogu reći da prasici oprašeni krajem januara hranjeni sa ISV premiksima sve po recepturi su sad u decembru poklani sa oko 180 kg) e sad manjkavosti su velika pakovanja 25 kg pa se odmah mora dati veća količina para, nezastupljenost prodaje kod nas u sremu pa je uvek potrebno zvati njihovog terenca za koga imam samo reči pohvale uvek je tu na raspolaganju u svakom smislu
E sad neki moj zaključak bi bio da je to sve ok pošto i sad nastavljam sa njihovom hranom tj premiksima
Sa Patent premiksima bih i ranije utovio na 180 kg.
Kolika je cena premiksa?

emanuilforum.serbianforum.info
 
Rekoh ja nemam dobru sortu svinja i zbog toga je to tako, a od patent co je sigurno bolji, patent je kupio od njih licencu kad su počinjali i to prvu generaciju premiksa (koju patent i sad radi) a oni rade već četvrtu, a 25 kg premiksa košta oko 4200 din, i što je jako bitno ne pakuje se u Srbiji već stiže zapakovano iz Madjarske
 
Moja receptura za tov svinja.
52 % kukuruza
15 % psenice (jecma)
15 % sojine pogace
7,5 % suncokretove sacme
7,5 % stocnog brasna, mekinja
3 % premiks
+ minazel
 
lovac luka
user-offline.png

svinja od 50 kila pa do 280 ,kolko treba pojesti?
 
Poslednja izmena:
jel tovi neko tovljenike sa koncetrat gebi 14 posto. za bikove .on je 920 din dzak.dok je za tovljenike 0k0 1400
 
Nazad
Vrh