Recepture za spremanje koncentrata

I ja sam imao slucajeva da krmaca kada se oprasi prestane da jede i davao sam i antibiotike i vitamine i kalcijum-magnezijum, neka pocne a neka ne. Ali najbolje resenje kod svih mi se pokazalo isteram je iz ukljestenja i 2 sata ujutru i 2 sata uvece je pustim da rovi po basti i do sada je svaka u roku od najkasnije 5 dana nakon pustanja pocela da jede normalno. Verovatno ona sama u zemlji pronadje nesto sta joj treba!
 
Zaljuceni prasici u 5-oj nedelji, treci dan od zaljucenja koliko hrane treba da pojede jedno prase dnevno?
Koncentrat pravim sam.
Komponente:
Kukuruz 50%
Sojin griz 26
Jecam 20
Indy starter 4
 
Za krmače dojare pravim hranu po svojoj recepturi

Kukuruz 50
Sojina pogača 15
Stočno brašno 15
Ječam 16.5
Patentov premiks za dojare 3.5

Da li je dobro, jer stavljam samo pogaču umesto sačme i dodajem 3% kvasca.?
 
Za krmače dojare pravim hranu po svojoj recepturi.

Kukuruz 50
Sojina pogača 15
Stočno brašno 15
Ječam 16.5
Patentov premiks za dojare 3.5

Da li je dobro, jer stavljam samo pogaču umesto sačme i dodajem 3% kvasca.?
nemislis da je mnogo kvasca,ja stavljam 1kg, a s.brasno 25kg i minazel,so i suncokret s.7-8kg

- - - - - - - - - -

Zaljuceni prasici u 5-oj nedelji, treci dan od zaljucenja koliko hrane treba da pojede jedno prase dnevno?
Koncentrat pravim sam.
Komponente:
Kukuruz 50%
Sojin griz 26
Jecam 20
Indy starter 4
ja dajem po volji
 
Treba mi savet.Imam par stotina kg kukuruza koji je jako loseg kvaliteta,u buradima se oseca jak miris i ima dosta plesnivog,slepljenog.U kojem procentu bi mogao da ga pomesam sa zdravim kukuruzom i davati svinjama?
 
Takav kukuruz najbolje ne davati svinjama ,goveda bi vec nekako mogla da ga potrose (bikovi) ,a ako vec mora onda ne vise od 20% sa punom dozom minazela....
 
nemislis da je mnogo kvasca,ja stavljam 1kg, a s.brasno 25kg i minazel,so i suncokret s.7-8kg

Mnogo stocnog brasna dajete,maximum deset posto,suprasnim moze do trideset posto.
suprasnim dajem 15-20 kg s.brasna a doiljama 25 kg. i tako cele godine suprasne nisu samo 10-15 dana u god.

- - - - - - - - - -razmisljam da smanjim suprasnim na 5-10kg,a doiljama na 15kg brasna

Sojina sacma je bolja ::super::
skuplja a pitanje koliko proteina ima
 
Zaljuceni prasici u 5-oj nedelji, treci dan od zaljucenja koliko hrane treba da pojede jedno prase dnevno?
Koncentrat pravim sam.
Komponente:
Kukuruz 50%
Sojin griz 26
Jecam 20
Indy starter 4

Druže nadam se da nećeš pogrešno shvatiti, ali na pogrešnom si putu. Zalučeni prasići treba da jedu Indy 10%. Drugo ako i jedu 4% malo je to sojine pogače jer ona ima 38 - 40% proteina, a retko koja ima više. Trebalo bi da je stavljaš 28 - 30%, i najvaznije nikako ječam. Godinama je ječam bio glavno hranivo za prasad medjutim proteini ječma su po zadnjim istraživanjima teško svarljivi za prasad. Ječam treba da ide tek od 25kg težine. Do tada je bolje kukuruz i stočno brašno.
 
@dragan.kovacev
Ako su pojeli Indy 10%.(pred starter) 1kg po prasetu dok su na sisi moze da se predje na starter 4% bez problema ali 30%sojine pogace do 15 kg posle ides na grover a procenat pogace ne skidaj sve do 30 kg tezine i stizu ti na prodaju u 75 danu provereno
 
Jedno pitanje koliko moze da ide mekinja u starter kod prasadi ako ide samo soja i kukuruz, (npr Indy 4%) posto sam do sada samo stavljao kukuruz od kada sam potrosio jecam i psenicu?
 
Ja bih izbegao mekinje u starteru, sadržr visok udeo vlakana koju prasad ne mogu da vare i ubrzavaju pasažu hrane kroz sistem za varenje. Slično važi i za veći udeo suncokretove sačme. Malo sam se bacio i u komercijalnu proizvodnju supera i koncentrata :osmeh:za drugare, najbolja kombinacija za starter se do sada pokazala kukuruz, sojina sačma, sojin griz, stočni kvasac i premiks.
 
@dragan.kovacev
Ako su pojeli Indy 10%.(pred starter) 1kg po prasetu dok su na sisi moze da se predje na starter 4% bez problema ali 30%sojine pogace do 15 kg posle ides na grover a procenat pogace ne skidaj sve do 30 kg tezine i stizu ti na prodaju u 75 danu provereno

Od koliko kg je pakovanje i koja je cena indy 10%? I da li je 30% sojine pogace po proteinskom sastavu priblizno jednako kao 20% sojine sacme? I sta vam se bolje pokazalao sacma ili pogaca?
 
Ja vec godinama zalucujem sa indi starterom 4% sa ovom recepturom kao Dragan, samo idem sa sacmom umesto griza. Sacma U kombinaciji sa grizom je verovatno dobra, ali mi je ovako prakticnije.Probao i sa indi 10% i ne primetih nikakvu razliku, cak naprotiv mislim da je bio neki problem, da li mrljavo jeli, proliv...i rekoh sebi koj moj eksperimentisem-menjam nesto, kad lepo islo i ovako. Poslednja tura je za nekih 80 dana dostigla 30 kg., mada to zavisi i od mnogih drugih faktora osim ishrane.
 
Poslednja izmena:
80 dana je mnogo. Ja zalučujem prasad na Patentovom predstarteru dok ne pojedu više od kilograma i postepeno počinjem da prelazim na Indy 4% sve do 20kg pa grover. Malo je skuplje ali brze do 30kg stižu za 65 - 70 dan. Stočno brašno mora se stavlja do 6% kako bi se usporio digestivni trakt i bolje varenje proteina jer saml sa kukuruzom previše proteina ostane neiskorišćeno.
 
Nazad
Vrh