Recepture za spremanje koncentrata

Mozda nije prava tema za ovo pitanje ali nisam znao na kojoj drugoj da ga postavim. Da li je neko probavao da prihranjuje prasad na sisi sa jogurtom za prasad i kako mu se to pokazalo? Hala.
 
Ne znam gdje da postavim pa ajd ovdje. Jel zna neko kako melju ovakvi mlinovi

http://www.olx.ba/artikal/17549650/mlin-za-zrno-elktro-pogon/#pitanja

Kaže prodavac da ima dva metalna valjka. Jel može tako samljevena pšenica i kukuruz da se koristi u ljudskoj ishrani, treba mi da meljem svoju pšenicu za lične potrebe, hljeb i ostalo? Nisam do sada vidio takve mlinove a mašina sa oglasa djeluje pravo dobro i nije ni mnogo skupa.
 
Zalučo sam prasad i pravim im hranu po recepturi

20kg sačma
20kg ječam
51kg kukuruz
Kvasac 3kg
Dkf 2kg
4kg shauman premix

Da li je to dovoljno proteina i šta bih trebao menjati?
 
E baš dobro, kad je već spomenut ISV (IŠV) da li je neko koristio njihove premikse i kakvi su ?

Ja sam koristio premixe za prasad, starter grover. Zalucenje na punu hranilicu, bez edema.
receptura starter sam pravio
22 soja pogaca
3 ribje brasno
cca 15 psenica
15 jecam
+kukuruz
prvo sam stavjao surutku u prahu a posle sam izbacio i ubacio zakiseljivac i to je to samo jeftinije.
a grover isto samo 2kg ribje brasno.
Inace imaju lep miris.

- - - - - - - - - -

Ako je to onaj jogurt što proizvodi ISV onda ne verujem da je nešto loše. Od nekih sam čuo da je dobra stvar.
Umesto tog jogurta ja bi reko cermy star od SANDERS-a predstarter. jednostavnije i konzumiraju vec od 7.-og dana starosti. cena je 170din kg.
 
Za koju kategoriju svinja Vam treba koncentrat? Od toga jako zavisi odnos između hraniva. Inače jedna od varijanti može da bude:
kukuruz 50%
pšenica 20%
ječam 20%
super koncentrat 10%.
Ima i malo preko 12% sirovih proteina ali im je kvalitet lošiji jer je malo proteinskih hraniva, tako da ispod ove recepture ne bih išao.
 
Moj recept za 100 kg
10 kg koncetrata 35%
8 kg sojine sacme
5 kg stocnog brasna
10 kg jecma
0.5 kg stocne soli
68 kg kukuraza
 
Ja dajem dojarama protamino matru. Dobro mi se pokazala vec dve godine je koristim. I moje su krmace malo smanjile ali jedu nije nista strasno. Velike su vrucine nije ni za cuditi sto su smanjile hranu.
 
Za tov do 60 kg. sta mislite uz patentov indi tov ili premijum sa kojim odnosom kukuruza, psenice, jecma i sojine pogace da idem. Na pakovanju premiksa samo pise da sadrzi enzime, a koje...Zelja mi je da idem maksimalno sa psenicom. I pitanje za vas koji se razumete u ekstrudiranje soje, od cega zavisi boja sojine pogace?. Ima jedna koja je tamna(biopro-Zemun) i druga je svetlije boje i veoma krupna(nutriko- vranje). Koja je kvalitetnija? Inace je Zemunska 54, a ñutrikova 59 din/kg., ali drugi dobavljac. Obe mogu da uzmem na odlozeno placanje na 2 i vise meseca.
 
Ti samo guraj jecam a ne psenicu 40 kg kukuruza 40 kg jecma 20 kg sacme mozes da podelis pola pogace pola mora sacma 1kg dikalcijum za svaki slucaj i naravno indi tov .Neki ce uvek naci neku falinku ali ovo je provereno i daje rezultate.
 
Nazad
Vrh