Receptura za spremanje kocentrata za tov junadi

Ja mojim dam 100 € i oni sami uzmu šta najviše volu,a obično uzmu HRANA PRODUKT S.Noćajski i lepo napreduju.Samo vrte repom.
 
Neprijatno sam se iznenadio danas kada sam bio da kupim premiks za junad Bul od Gebija. Sa 1850 skocio 2950 dinara. Ide 2% u smesi. Junad su oko 350kg, a koncentrat je smesa 15kg suncokretova sacma, 20kg jecam, 10kg tritikal i 55kg kukuruz i premiks 2kg. Jest da je to 102kg, ali malo im kraduckam.:osmeh:
 
Upitan je tu kvalitet za tako nisku cenu. Za 1% to je nemoguce.To su verovatno samo so i kreda pa zato kazu da ih ne treba dodavati.
 
coci064 Kako si zadovoljan sa tim premiksom od Gebija Bul 2%?Ja sam prošle godine hranio par mjeseci sa njim pa mi se baš nešto i nije pokazao dobar,jedino je bio povoljan cijenom,a, eto sad je i poskupio!
 
Da bi mogao tacno da ga ocenim morao bi da koristim i neki drugi, a ja to nisam radio. Primetio sam da kada bi prekinuo da dajem Bul da su usporili sa rastom. Plus je bio i cenovno povoljan. Mozda u sledecoj turi probam nesto od Patent Co posto koristim njihove proizvode za tov svinja i tu nemam zamerki.
 
Koliko bih mogao da stavljam max jecam i psenicu na ustrb kukuruza u konc za junad da ne bude nekih negativnih efekata, svi su vec 350kg+ ?? Ne menjam drasticno recepturu godinama a sad bih ustedeo kukuruz dok ne stigne novi a jecma i psenice imam bas dosta. Stocno brasno mi se ne kupuje dokle god imam zalihu jecma i psenice. Uz zitarice idem sunc sacmu 12% i premix 3%
 
trenutno samo psenica suncukret i premiks ,kad je bilo jecma isao sam jecam psenica suncukret premiks ,kad ima kukuruza ubacujem kukuruz kad sta imam to i meljem
 
Kod mene ide psenice42kg, jecam 42, tritikal 14, sunc. sacma 10 i svakom dajem u kofu saku stocnog kvasca i kafenu kasicicu soli i nikakvih problema..
 
Isao sa mahom 50-55% kukuruza, ali bih smanjio do 20% do vrsidbe. Posle normalno kao i dosad.
 
Receptura za tov junadi: KUKURUZ 55%, PŠENICA 25%, TRITIKALE 5%, SOJA 10%, KREDA 1.5%, STOČNA SO 0,3%, MINAZEL 0,2%, PREMIKS 3%

NEG (5,91 MJ/KG SM);NEM (8,63 MJ/KG SM), Sirovih proteina 12,75%.

U toj fazi tova nije presudan toliko sadržaj proteina,koliko energije, ide kukuruz prvenstveno i standardno, pšenica ima blagu prednost u odnosu na tritikale i zob. Po nekim tržišnim cenama, ova smeša iznosi oko 20.22 din/kg bez troškova mešanja, 2-2,5kg po grlu ako imaš silažu, seno. Ako imaš neku farbriku smrznute hrane u blizini, raspitaj se na leto (avgust) o otpadu iz prerade kukuruza šećerca, onu komušinu, bude tu i dosta klipova, bikovi to tamane ko nenormalni a cena je oko 0,5-1 din/kg. Poudrav
 
zasto minazel ide u recept,ako ide premiks 3 posto mislim da ne mora kreda ,umesto soje bolje im suncukretova sacma za 10 kg soje kupis 20 kg suncukretoove sacme vise nego dovoljno proteina
 
jel moze neko da mi napise recepturu za junad,trenutno su oko 300KG od zita imam kukuruz,zob psenicu ,tritikale,jecam i soju,hvala unapred
Covek je nappisao sta ima od zitarica i verovatno zeli sve da ih iskorist. Zato sam i napisao onakvu recepturu koju u slicnom obliku primenjujem i kod sebe, samo sto umesto psenice i zobi ide stocno brasno i suncokretova sacma.
 
Nazad
Vrh