Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ma obicna klasika nista posebno ali meni se to najvise svidja.
So-2%
Beli luk-0.3%
Slatka paprika-0.5%
Ljuta paprika-0.3%
Biber-0.3%
Masnoce 20-25%
Zacine umesati u mlaku vodu 2L vode na 50kg mesa
Pa naj obicnije je u principu i naj bolje, imamo istu meru belog luka i bibera, na toj meri sam nasao sklad da mi ne smeta, jer kad mi preovlada luk i biber ne svidja mi se! Ja sam sada izbacio mlevenu papriku iz kobasica i patentiran recept za nas starije glasi ovako:
2% so
0,3 beli luk(pasiran)
0,3 biber
0,5-0,7 tucana ljuta paprika
0,3-0,5 secera
0,2 korijandera
 
Dragane,ne sumnjam da su ti proizvodi vrhunski ali izgleda ti je i pusnica dobra.mi koji imano male pusnice moramo nekako da se dovijamo inace se sve spece okolo a unutra zivo bude.
 
20191213_082443.jpg

Izašao od pušnice.
 
Dragane,ne sumnjam da su ti proizvodi vrhunski ali izgleda ti je i pusnica dobra.mi koji imano male pusnice moramo nekako da se dovijamo inace se sve spece okolo a unutra zivo bude.
Zato lozite! Naj gore je niti hladan dim niti si nabio temp. i onda je lagana zapecivas na nekih 40c
Ova je od tri dima.
 
Ljudi dal je neko probao da meša ovčije mleveno i svinjsko i da pravi kobasice?Pitam jer nismo baš ljubitelji ovčijeg šmeka a ako se oseća onda da ne eksperimentiše bez veze,pre nekoliko god sam probao sudžuk ali tamo nije bilo svinjskog mesa nego junećeg i ovčijeg ,bilo je veoma ukusno,ako je neko pravio a rad je da podeli iskustvo unapred hvala :ppozdrav:
 
Ja sam par puta pravio sa kolegom, i nije loše, stim što on ima neke krupne francuske ovce i nemaju izražen ovčiji miris.
Sve ide standardno, jedino svinjsko i ovčije ideš pola/pola. Kod ovčijeg treba birati mesnatije, i dodaje se slanine od leđa oko 15%.
Prvi put smo presušili, pa je ostatak završio u pasulju, a sada dimimo jedno 3-4 puta, malo držimo na promaji i vakumiramo u zamrzivač.
Sasvim korektna kobasica..
 
Ljudi dal je neko probao da meša ovčije mleveno i svinjsko i da pravi kobasice?Pitam jer nismo baš ljubitelji ovčijeg šmeka a ako se oseća onda da ne eksperimentiše bez veze,pre nekoliko god sam probao sudžuk ali tamo nije bilo svinjskog mesa nego junećeg i ovčijeg ,bilo je veoma ukusno,ako je neko pravio a rad je da podeli iskustvo unapred hvala :ppozdrav:
Mora da se oseca covece, ako ne podnosis nemoj da se zezas pa da bacis.
 
Ako je mlada Il de france ovca i ako jede puno obroka + detelina bez sena, silaze i pase nece se osetiti puno. Ja volim tu smekcinu cigaje ali to malo ljudi voli generalno.
 
U pitanju je ovan od 2 god,mene kopa što sam probao sudžuk koji se uopšte nije osećao a pravljen od matore ovce po rečima domaćina,(upoznali se na moru pa probaj ovo ,nismo izmenjali tel pa ne mogu da ga pitam za detalje)
 
Ja sam pre neki dan po prvi put pravio turijske kobasice na 10 kg mesa stavio sam 200gr soli, 200gr aleve slatke paprike, 100gr bibera, 100gr belog luka i trebao sam jos staviti 200gr ljute tucane paprike srecom nisam imao. Kobasice su tolko ljute da ih ne moze jesti
 
Listajući po forumu nabasao sam na temu: Gastronomski proizvodi od ovčijeg i kozjeg mesa i tamo našao odgovore na svoja pitanja,hvala svima još jednom :ppozdrav:
 
Ja sam pre neki dan po prvi put pravio turijske kobasice na 10 kg mesa stavio sam 200gr soli, 200gr aleve slatke paprike, 100gr bibera, 100gr belog luka i trebao sam jos staviti 200gr ljute tucane paprike srecom nisam imao. Kobasice su tolko ljute da ih ne moze jesti
Neznam ko ti dao taj recept ali te gadno zajebo.
 
Nazad
Vrh