Recepti kulena, kobasice, švargle...

Zezam se ja po običaju.Ljuta paprika koja mi preostane bude spakovana u kesu i vakumirana.Stoji u kuhinji u visećem delu koji se ne koristi ni za šta.
 
Zbog čega bi rizikovao da upropasti ceo trud i materijal?Ako preostane podelite prijateljima ili jednostavno bacite,u ostalom zbog čega se kupi mnogo više nego što je potrebno?,teško je predvideti koliko će biti kobasica? :haha:
 
Jeste I meni je Petrovcki kulen ljut mnogo.
I cini mi se da oni stavljaju I vise masnoce nego sto treba.

Milovane iz Vrsca napisi taj recept, ako vec jesi, molba da se ponovi.
 
Ljudi prvi put radim kobasicu, na koliko je dimova dimite? Dobio sam neke preporuke da bude 5-6 dimova sa dan dva odmora između svakog dimljenja, e sada mene zanima koliko dugo traje jedno dimljenje? Podlozi ujutru pa do uveče ili kako?
 
Komso ja je sa mesom kacim i lozim 1 dan pa 1 pauza, tako 3 puta i skidam, lozim sljivom, treba da se oznoji i dobije boju, nakon toga je skidam i u zamrzivac. Ne koristim je u sirovom stanju vec za przenje, rostilj, spremanje...
 
Hvala komšija, mene zanima za korišćenje u sirovom stanju, ne prženje i roštilj... Kupio sam bukova drva imam i piljevine isto. A imam i trešnju ne znam samo dal je dobro ložiti tresnjom...
 
Poslednja izmena:
Kakvo lozenje u pusnici !!!?!?!?!?
Oznoje se kobasice????pa naravno kad im je vruce i cede se......
Vatra ne sme u pusnicu samo malo zeravice da uhvati piljevinu
Kad su kobasice,kuleni u pitanju govorimo o hladnom dimljenju te temperatura za vreme dimljenja ne bi smela prelaziti 20 stepeni
 
Cista bukova piljevina spremna.tacnije strugotina ali samleli smo je na miln za zitarice.bubanj od ves masine spreman i sutra krecem u izradu kalupa za piljevinu...svinje jos uvek u oboru...
 
Ko kaze da nesme da se lozi u pusnicu ispod mesa i kobasica, te kobasice su vrh!
Ja sam sad osposobio novu pusnicu da mogu brzo da susim, lozeno je ispod kobasica dok na termostatu nije doslo na 65c i posle lagano odrzavao i sa tendencijom pada temp.
Posle tog prvog dima sutradan su vec mogle da se konzumiraju i jesmo, a probali su clanovi @talianu i @cipu_84 kada smo krecali na skup. Posle toga je dimljeno jos 2 dana sa razmacima na blagom dimu sa sljivom da kobaja dobije boju i dodatnu aromu.
 
Za kulen f55 i cajnu f45 imam pusnicu u kojoj temp. ne prelazi 20c, lozi se u tunel koji je dugacak 1,5m. jedan dan lozim pa 1-2 pauza i tako 2-3 nedelje traje dimljenje, dobijem vrhunski kulen.
 
Nazad
Vrh