Recepti kulena, kobasice, švargle...

U zadnjih nekoliko godina,kod mene je kriterijum adidasa zamenjen kriterijumom sapuna. :osmeh:
Kad ima bar pola i više masnoće od debljine slanine,ta mi je prava.
Još kad je ta masnoća roza,ihhh:osmeh:
 
Ja moje okačim u špajz i 2 godine nediram. Tako vise na milost i nemilost leta i zime. Kada je posle 2 godine načnem, isečem na komade, vakum spakujem i zamrzivač ako je leto.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod mene isto šunke u maju lete sa tavana u špajz sa otvorenim prozorčićem, izdrze 2 godine bez problema

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Probao sam ove godine da uradim ovako šunku u crevu. Rezultat je odličan,pravicemo je i dalje. Mana je što ova šunka neće dočekati paradajz iz bašte.Hvala Dobrinčanu za recept i ideju.
9ee3a97c75571eab2b3a27df2df39c43.jpg
 
Koliko si dana držao meso u salamuri i koliko si ga sati rasoljavao?
Jedne godine smo pravili te mlevene šunke, bilo je fantazija, posle nikada više, slano i preslano pa smo batalili.
 
Dve nedelje je plećka stajala u mokroj salamuri sa 20%soli (1kg soli na 5 lit vode prokuvano). Nakon toga izvadjena,oprana,stavljena u hladnu vodu na 24h uz jednu zamenu vode na 12h. Izvadjeno da se ocedi par sati,samleveno,dodato 20 gr bibera na 10 kg mase i napunjeno u ova kurton kolagena creva. Da li je normalno da se nakon sečenja to crevo celo odvoji od mesa? Jedan deo je uradjen ovako i ima pun pravi ukus i miris šunke. U drugi deo je dodato malo crvene aleve mlevene paprike. Tu je to malo paprike skroz ubilo taj šmek i miris šunke. U svakom slucaju veoma ukusan proizvod.
 
Da li je normalno da se nakon sečenja to crevo celo odvoji od mesa?
Isto mi se desilo sa nekoliko kulenova ove godine, odvojilo se crevo samo od sebe i pre secenja. Ovde su mi napisali da je to zato sto su creva stara, a jesu bila proslogodisnja jedan deo cini mi se.
Dve nedelje je plećka stajala u mokroj salamuri sa 20%soli (1kg soli na 5 lit vode prokuvano)
Mislim da bi salamura od 20% bila 1 kila soli i 4 litre vode
 
3 ili 4 godine creva stoje samo kod mene, a pre toga ko zna gde i koliko su stajala.
Fi55
83831a9b8ef6cef6392d51cee15f4e84.jpg
.
I narednih par godina neću kupovati creva sigurno.
Rekao bih da nije do starih creva što se tiče odvajanja...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh